Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Karmienie piersią po cesarskim cięciu

Data utworzenia : 2013-05-13 10:04 | Ostatni komentarz 2018-11-22 08:05

Redakcja LOVI

14809 Odsłony
42 Komentarze

„Czy po cesarskim cięciu mogę karmić piersią? Czy będę miała mleko? Czy dziecko będzie potrafiło ssać?” To pytania, które pojawiają się bardzo często u przyszłych mam z zaplanowanym porodem przez cesarskie cięcie. Przekonujemy, że cesarskie cięcie nie jest przeszkodą w karmieniu piersią.

2015-09-03 18:18

Po cc trzeba bardzo dużo przystawiać dziecko - tyle ile da rade, ma ssać. To ono pobudza naszą laktację, której nie pobudził poród. Rodząc naturalnie organizm dostaje impuls do produkcji mleka a przy cc niestety tego nie ma od razu. Ja też nie miałam po drugim cc pokarmu, tym bardziej, że cc było planowane czyli bez żadnych skurczy itd. Mały wisiał na piersi cały czas aż w drugiej dobie dostałam nawał i wszystko w końcu samo ruszyło..

2015-09-03 13:13

A między kamieniami mm przystawialas małego do piersi bo to też ważne żeby pobudzić. Dobrze że pojawił się ten pokarm jak widać nie u wszystkich jest od razu po cc. Ja to ledwo ta siare miałam ale pokarm był tyle że to po porodzie sn ale karmienie podobno siedzi w głowie.

2015-09-03 12:32

Przed cc miałam siarę i byłam pewna że będę miała rzekę mleka w piersiach ale po cc okazało się że moja rzeka zamieniła się w pustynię i nie ma tam ani kropelki. Przez 3 dni karmiłam małego mm a następnego dnia nagle pojawiło się mleko i nawał.

2015-08-03 19:33

Ja od razu po cc dostałam dziecko na sale i karmiłam kilka dni przed terminem porodu sama sprawdzalam czy mam już pokarm scisnelam pierś leciala siara i byłam pewna że do terminu porodu pokarm będzie a wyszlo jak wyszło mialam cc i pokarm tez bo chcialam karmić bardzo

2015-08-02 21:29

Ja po pierwszym cc miałam bardzo duży problem z pokarmem a po trzech miesiącach straciłam całkiem pokarm. Po drugim cc było trochę lepiej, ale i ja byłam lepiej przygotowana, szczególnie psychicznie. Podeszłam bez stresu, spokojnie, choć z wielkim zaangażowaniem.

2015-07-28 23:45

Ja też chciałam rodzić naturalnie ale, doszło do cesarki i szczerze jakoś nie pomyślałam że mogę nie mieć pokarmu chyba byłam bardziej zaaferowana maluszkiem który przyszedł na świat. Dostałam Miśkę na pierwsze karmienie a potem przez dobę była u położnych ... potem wystąpił mały problem bo córka nie chciał ssać bo przyzwyczaiła się że z butelki szybko leci mleko ale się z nim upraliśmy :) z pomocą specjalistów w szpitalu :)

2015-07-28 16:20

ja po cc piersi miałam twarde i grube jak kamienie z nadmiaru mleka, a samo mleko płynęło strasznie. Ból był okropny, ale powolutku masażami i okładami doszłam do normy

2015-03-02 13:06

Ja zanim szlam rodzic bylam nastawiona na poród sn , wiele kolezanek które miały cc opowiadały , że nie miały pokramu , mialy problemy z laktacja itd. Stiwerdzilam , że mnie to aż tak nie dotyczy bo ja chce rodzić naturalnie i taka mialam nadzieje , jednak w ostatnich chwilach porodu wyszło cc. Pierwsza moja mysl juz po co z mlekiem , czy bede go miec. Przeciez ja chce karmić mała piersią. Faktycznie pierwsze doby ciezkie, mleka prawie nie bylo , ciezko bylo dostawic mala , ale nie rezygnowalam. Dostawialam caly czas az w koncu pokarm po 3 dniach sie wytworzyl i było go AŻ nad to.