Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

11 objawów, że dziecko źle chwyta pierś

Data utworzenia : 2016-11-04 08:24 | Ostatni komentarz 2019-11-28 10:13

Redakcja LOVI

15255 Odsłony
156 Komentarze

Karmienie piersią jest jedną z najnaturalniejszych i najpiękniejszych rzeczy, jakie mogą spotkać mamę i jej dziecko. Jednak nie zawsze wszystko przychodzi w karmieniu piersią z łatwością.

2016-11-26 22:19

Pisałam wcześniej o osłonkach, że są dobre i powinno się z nich korzystać jak tylko w ten sposób możemy karmić piersią i teraz sama tak robię. Jestem bardzo zadowolona, bez nich moja córka nie mogłaby bezpośrednio jeść mojego pokarmu z piersi. Cały czas żyję nadzieją, ze brodawki będą z czasem inne i obędzie się bez osłonek, będziemy nadal próbowały:)

2016-11-26 09:58

Również uważam, że kapturki to lepsze rozwiązanie niż butelka. A na pewno nieco wygodniejszy niż ciągłe odciąganie itd. Nie miałam problemu z przyzwyczajeniem córy do kapturków, ale dobrą metodą odstawienia od nich jest wycinanie dziurki, tak by maluch miał coraz większy kontakt z samą piersią.

2016-11-14 23:24

Podpisuje się pod tym kapturki są o wiele lepsze niż butelka dlatego nie warto z tego rezygnować.

2016-11-14 13:14

Dokładnie jeśli jest taka możliwość to powinnyśmy z niej korzystać, lepsze osłonki niż butelka. Dziecko nadal ma kontakt z piersią matki i co najważniejsze korzysta pośrednio z mleka z piersi. Więź emocjonalna nadal jest, zapach czuje, więc dla mnie tylko plusy.

2016-11-14 13:00

Karmienie piersią przez nakładki to nic złego czy gorszego...nadal karmi piersią przecież. Nie powinno się oceniać bo każde dziecko jest inna a i nasze ciało również więc powinnyśmy cieszyć się z tego co możemy dziecku dać a w jaki sposób to podamy to już nie powinno się liczyć : )

2016-11-14 11:44

Zgadzams się z Jola-fusia. Zadna kobieta nie moze czuc sie gorzej. I tu nie chodzi tylko o karmienie piersią, czy przez nakladki, czy butelkę, ale tez o rodzaj porodu, czy cc czy sn. Kazda mama jest najlepsza na swiecie bez wzgledu na to jakich metod uzywa ::)

2016-11-14 00:03

Mimo że Kasia już się nie udziela, pozwolę sobie odpowiedzieć. Wg mnie karmienie przez kapturki wcale nie jest takie złe. Matka nie powinna czuć się gorsza, czasem anatomia nie pozwala na to aby dziecko chwycilo swoją maleńką buźka duża brodawke. Czasem brodawka jest duża ale niestety sutek zbyt, mały, wąski, wtedy na pomoc przychodzą kapturki. Można co prawda pomoc sobie pompką do brodawek ale nie każda mama chce inwestować w kolejną rzecz, skoro jedno przynosi rezultat. Dzieci szybko przyzwyczajają się do nakładek ale słyszałam opinie że nie ma problemu z przejściem na butelkę z czasem.

2016-11-13 21:30

Ach te nasze dylematy,dzieci tak szybko sie do czegoś przyzwyczajają że później jest problem z odkęceniem pewnych decyzji. Ale dasz rade,przede wszystkim nie nakrecaj sie że to coś złego,bądź spokojna i próbuj a zauważysz w pewnym momencie że dziecko samo się przestawi. na samą pierś.Tylko pamiętaj macie czas,nikt was nie goni.Tylko spokój nas uratuje.