Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Czosnek

Data utworzenia : 2013-05-03 14:37 | Ostatni komentarz 2024-02-09 23:01

konto usunięte

10149 Odsłony
140 Komentarze

Czy ktoś z was może wie jak długo po zjedzeniu czosnek będzie wyczuwalny w mleku? Słyszałam, że nie wszystkim niemowlętom przeszkadza ten smak, a nie ukrywam, że bardzo brakuje mi go w diecie :) Chciałabym sprawdzić, może okaże się, że moja malutka toleruje ten smak, tylko chciałabym wiedzieć na jak długo powinnam ew. zgromadzić zapasy mleka :)

2023-12-28 03:13

No to ja czytałam, że po zjedzeniu dużej ilości buraków leci malinowe mleko (kolor malinowy ) ale nie chce mi się w to wierzyć:D 

2023-12-27 22:35

Mi kiedyś położna powiedziała że jak zjem czekoladę to z piersi nie wypływa kakao 🤭🤭😀 więc nie wiem czy czosnek wpływa na smak mleka 

2023-12-27 15:02

Mój drugi syn był bardzo ruchliwy w brzuszku ale nie zwróciłam uwagi czy to akurat po zjedzeniu czegoś;) może dlatego , że cały czas.mialam mdłości he

2023-12-26 04:17

Z tego co słyszałam obecnie nie ma diety matki karmiącej i nie powinno się unikać produktów gdy dziecko nie reaguje alergicznie, uczuleniowo bądź nie jest pobudzone. 

 

Podczas ciąży jadła Pani czosnek? Dzieciątko w brzuchu dawało jakiekolwiek sygnały np. kopiąc, intensywnie się ruszając, że nie odpowiada wyrazisty smak? Z tego co słyszałam wody płodowe zmieniają aromat, gdy mama spożyje posiłek o wyrazistym smaku. 

Np. gdy zjemy słodki posiłek przed badaniem USG to na badaniu dzieciątko intensywniej się rusza. Z pewnością było również tak i u Pani. 

 

Wprowadzała bym od niewielkiej ilości np. pół ząbku czosnku przez tydzień obserwując czy dziecko w jakikolwiek sposób reaguje. Gdyby dziecko w jakikolwiek sposób nie reagowało na smak mleka powoli bym zwiększała ilość spożywanego czosnku obserwując dziecko. 

 

2023-12-26 01:23

Ja w sumie teraz mało czosnku jem bo obawiam się zgagi. Jak już to dodaje do potraw suszony mielony. 

2023-12-21 15:57

O tak !

2023-12-13 17:01

ja pamiętam, że jak zjadłam cokolwiek z czosnkiem w ciąży to moje dziecko dostawało jakiegoś szału i ostro się ruszało w brzuchu. Jak się zapomniałam to potem byłam na siebie wściekła bo ostro mi dawała w kość się rozpychając i bardzo mnie potem bolał brzuch 

2023-12-13 15:08

Ja piłam mleko z czosnkiem w czasie choroby w ciazy;) ogólnie lubię czosnek i dodawałam do potraw ;) podczas kp wprowadzałam go powoli ale nie wpływał w żaden sposób na dziacko