Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

9 powodów przedwczesnego zakończenia karmienia piersią i co zrobić, żeby temu zapobiec.

Data utworzenia : 2016-09-02 18:31 | Ostatni komentarz 2019-10-09 21:13

Redakcja LOVI

15138 Odsłony
126 Komentarze

O tym, kiedy odstawić dziecko od piersi powinna decydować indywidualnie każda mama i jej dziecko. Zdarza się jednak, że mama chciałaby karmić dłużej a okoliczności sprawiają, że przedwcześnie z karmienia rezygnuje.

2019-10-03 08:15

Niektóre dzieci nawet w wieku 3 lat chcą mleczko. Wiadomo że już sklepowe ale piją rano jak się obudzą i wieczorem do snu

2019-10-02 23:46

Ochela a widzisz istenija dzieci które potrzebują i już mój jak miał 2 latka to jadł w dzień jeszcze teraz dalej je rano do snu wieczorem i do drzemki nieraz. 

2019-10-02 18:20

Tak jak nikt nie powinien się wtrącać w wychowanie dziecka tak samo i w długość karmienia.  Nic im do tego

Konto usunięte

2019-10-02 16:26

Ludzie uwielbiają gadać Zawsze lubili i zawsze będą to robić :) Ja uważam, że karmiłam odpowiednią długość (11 miesięcy), ale już pod koniec słyszałam uwagi osób z rodziny, że to za długo, że mleko już nie wartościowe, że muszę odstawić, etc. Najpierw mi wmawiali, że mleko to najlepsze co mam, a potem mi kazali odstawiać dziecko na siłę... Fakt faktem, że przez 10 miesięcy karmiłam co 1,5-2h. W 11 miesiącu już tylko na sen i w nocy. A w 12 miesiącu tylko w nocy.  Odstawialiśmy się głównie z powodu mojego powrotu do pracy i wysłaniem córki do żłobka oraz z powodu drugiej ciąży. 

 

Mi nie robi różnicy kto jak długo karmi, ale przyznam szczerze, że po roku to raczej spodziewam się tego, że karmienie jest na sen lub w nocy. Trudno mi wyobrazić sobie 2 czy 3 latka przy piersi w ciągu dnia. 

2019-10-02 11:18

Ja różniez uważam że jeśli mama chce karmić nich karmi długo who zaleca karmienie piersią przez pierwsze 2 lata życia dziecka przy czym 6 miesiącu wyłącznego karmienia piersia. Później do roku karmienie piersią jako podstawę i rozszerzenie diety jako dodatek a już po roku pierś jako dodatek do stałych posiłków. Ja uważam że te dwa lata to całkiem dobre rozwiązanie jesli mama ma ochotę choć zdarzą się że i dluzwj mama karmić moze bądź chce. Ja chciałam dwa lata karmić i udało się choć chciałabym już odstawić synka ale niestety ciężko to wychodzi i karmimy się już ponad 2.5 roku daje czas do 3 roku życia maksymalnie dłużej niż nie wyobrażam sobie ciągnac tego. I też spotkałam się z opiniami ludiz gdzie mówią że to dziwactwa że to nie jest dobre że to jakas forma przywiązania czy coś ze to coś nie tak jest i nie tylko niektórzy myślą że to przyjemność i to mama nie chce się rozstać a nie jest to tak no ale cóż ludzie zawsze krytycznie są nastawieni co by się nie zrobiło i tak znajdą powód dlaczego im nie pasuje po prostu ludzie tacy są zawsze muszą gadać i krytykować co o niektórzy oczywiście. 

2019-10-02 10:09

Ja się nie sootkLam żeby ludzie uważali że długie karmienie to dziwactwo

2019-10-02 07:17

Misiówa niestety wiele mitów krąży i ludzie je powielajs nie aktualizujac wiedzy. Ale też trzeba pamiętać że dla niektórych karmienie takiego większego dziecks jest dziwne i nue do przyjęcia. Rozumiem ti bo należę do takich osób zawsze mówiłam że Maks pół roku. Do roku jak patrzę jak dziecko je z piersi to jest mi do obojętne przy czym czym mniejsze dziecko tym mnie to bardziej rozczuls. Ale jak widzę 2latjs przy piersi ti nic na to nie poradzę ale jest to dls mnie obrzydliwe i wręcz mi nie dobrze. Mislsm koleżankę która karmila do 4 lat jak byłsm u niej i córka w trakcie zabawy wyciągają piers żeby się napić to musiałam wyjść do toalety tak mnie to obrzydzalo. Nigdy nic nie powiem innej mamie że za długo bo jej sprawa ale jak mam być szczera też widzę to trochę jak dziwactwo

2019-10-01 23:41

Mamaslodziaka, ja tez miałam okazję się przekonać, że niektórzy długie karmienie uważają za dziwactwo. Dziwi mnie to, bo mi się wydawało, że jak ma się dziecko to się choc trochę interesuje zaleceniami. A się okazało ze kuzynka męża na moją luźną sugestię do ponad rocznego dziecka o mleku, stwierdziła że takie mleko to juz nic nie warte. Bylam w szoku, że wiedza jak sprzed 30 lat.