Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Jak uniknąć dokarmiania przy karmieniu piersią

Data utworzenia : 2016-05-05 16:24 | Ostatni komentarz 2017-05-26 22:40

Redakcja LOVI

15646 Odsłony
74 Komentarze

Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla niemowlęcia. Czasem jednak, z różnych przyczyn, mamy decydują się na dokarmianie dziecka mieszanką mleczną. Podpowiadamy co zrobić, by tego uniknąć.

2017-04-27 06:58

Po cc które okazało się koniecznością bardzo chciałam karmić piersią. Urodziłam o 8 rano a dziecko przywieźli mi po 15. Przystawilam małego i byłam zadowolona że od razu coś ciumknął. No i się zaczęło. Kiedy przywieźli mi go z placzem trzeba było nakarmić, ale nie było czym. Latały pielęgniarki i lekarka, nacisneli pierś i stwierdzili że pokarm jest. Dziecko dalej płakalo aż przyszła kolejna zmiana i dali małemu butlę i jak ręką odjał. Zjadł 40ml w dniu porodu. W drugi dzień 50ml. Pytałam o laktator na oddziale, oczywiście brak. Mimo usilnych starań żeby karmić zachodzących płacz budził cały oddział i pielęgniarki brały butle nawet nie pytając żeby tylko się nie darł bo badań mu nie byli w stanie zrobić i nie dał spać nocnej zmianie. Wydzierały się na mnie pielęgniarki czemu nie karmie, dostawily do cyca i dalej się darł i tak cały pobyt. Po powrocie do domu ściągnęłam laktatorem elektrycznym 5ml a pół godziny sciagalam, no i czym miał sobie mój pojeść. Dlatego przez pierwsze 2 tyg walczylam wręcz o pobudzenie laktacji. Przystawiałam małego do piersi ale zjadł i było mu mało i dorabialismy sztuczne. Postanowiłam sprawdzić czy faktycznie tak mało jest i laktator poszedł w ruch. okazało się być to skuteczne bo nie trzeba było sztucznego juz dorabiać. Mój mały ma teraz 3 miesiące i dalej ściągam i daje mu to co ściągnę. Nie wystarcza pokarmu na karmienie ale odkąd mały śpi w nocy to ściągam i jestem jedno mleko do przodu. Jednorazowo ściągnę od 90 do 150ml a mały je od 120-180ml. Wiec wyciągam z lodówki 2 porcje i odgrzewam ile trzeba. Zazwyczaj ok 160-170ml. Jest to trochę uwiązanie z tym laktatorem ale najważniejsze - je moje mleko i nie muszę już dokarmiać sztucznym. Je co 3 godziny z zegarkiem w ręku zaczynając od 6,9,12,15,18,21 i śpi i tak w kółko. Teraz skończył 3 miesiące i udało się przejść częściowo na pierś. O 6 rano dostaje pierś, a potem o 15 lub 18. Teraz planuje jeszcze jeden posiłek dołożyć z piersi. Stopniowo dojdę do ustabilizowania laktacji. Troszkę to schodzi ale cóż. A po 4 miesiącu zacznę wprowadzać kaszki na moim mleku. Trzeba się uzbroić w potężna cierpliwość i działać na korzyść dziecka bo mleko mamy najlepsze. W moim przypadku aby nie dokarmiać zbawieniem okazał się być laktator.

2017-04-22 12:17

Moja córa dzisiaj (17 miesięcy) od 6 do 7 rano wisiała na piersi, aż w końcu tak mi pokazuje rączkami, że nie ma, mama nie ma. Przeurocze to było:) Gdy nie chcę podać piersi też mówię jej, że nie ma, a dokładnie od dwóch dni i ona już załapała o co chodzi :) Mam nadzieję, że uda nam się zrezygnować z nocnego karmienia, w zasadzie to z nocnego wiszenia na piersi zupełnie :)

2017-04-14 06:31

Kasia jak pięknie to opisałaś. Ja też na początku myślałam, że córka się nie najada, położna poleciła taki schemat: jedna pierś, druga pierś, jeśli dziecko jeszcze się domaga znowu ta pierwsza pierś, druga pierś i smoczek. Może dziecko ma po prostu silny odruch ssania. Moja córka tak ma i do tej pory (4,5 miesiąca) daję jej po każdym kp smoczek.

2017-04-13 23:08

Justyna a ile ma Twoje dziecko? Skąd wiesz że synek się nie najada? Kontrolowałaś to jakoś? Jeśli dziecko sie nie najada nie będzie przybierało na wadze. Dopiero na tej podstawie będziesz w stanie stwierdzić że syn się nie najada ale zawsze lepsze niż dokarmianie mm jest walka o laktację. Wymagać to będzie trochę Twojej pracy ale warto ponieważ mleko mamy jest najlepsza rzeczą jaką możesz dać dziecku. Spróbuj jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi bo jak rośnie popyt to i podaż się zwiększy. Im częściej będziesz przystawiać dziecko do piersi tym mleka będzie więcej bo będzie komunikat od dziecka że mleka jest mało a on potrzebuje więcej. Najskuteczniej laktację pobudzi ssące dziecko ale możesz też wykorzystać do tego celu laktator i metodę 7-5-3 odciaganie mleko przez 7 minut z prawej piersi 7 z lewej 5 z prawej i 5 z lewej 3 z prawej i 3 z lewej. Odciagasz nawet jeśli nie leci mleko. Pamiętaj też że każda butelka mm powoduje że mleka w piersiach jest mniej. Dodatkowo pij dużo wody, femaltiker, możesz pić kawę inke ponieważ zawiera w swoim składzie tak jak Femaltiker słodkie jęczmienny, który pozytywnie wpływa na laktację, nie stresuj się i uwierz w siebie. Laktację zaczyna się w głowie!

2017-04-13 22:27

Justyna zapewne masz tylko takie wrażenie bo piersi są miękkie, pamiętaj o jak najczęstszym przystawianiu dziecka do piersi, mleka nigdy nie jest za mało zapamiętaj sobie te słowa:) pokarm produkuje się według potrzeb dziecka i jeśli jego zapotrzebowanie wzrośnie to da to sygnał do wzmożonej produkcji i za parę dni będzie o wiele więcej mleka. Musisz tylko częściej przystawiać dziecko i przestań dokarmiać bo twój pokarm jest najlepszy dla dziecka. Pij dużo wody, nie stresuj się, możesz też wspomóc sobie Femaltikerem, który pomoże ci laktacji. Powodzenia:)

2017-04-13 21:58

Justyna nie wiem ile ma Twój synek, ale może warto powalczyć o samo kp

2017-04-13 14:37

u mnie synek nie najada się piersia wiec dokarmiamy

2016-08-11 23:31

Mój synek ma siedem miesięcy, cały czas karmię go piersią, ale tez od dwóch tygodni zaczęłam podawać mu przecierki z owoców i warzyw.