Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Karmienie piersią w pracy – jakie prawa Ci przysługują

Data utworzenia : 2016-02-01 21:10 | Ostatni komentarz 2017-02-02 14:25

Redakcja LOVI

10397 Odsłony
126 Komentarze

Powrót do pracy nie musi oznaczać zaprzestania karmienia piersią. Mamie karmiącej przysługują specjalne prawa. Sprawdź czego możesz oczekiwać od pracodawcy.

2016-04-13 11:19

Zgadzam się z Karoliną w 100%. Jeśli ktoś zarabia na prawdę dobre pieniądze to powrót do pracy po macierzyńskim się opłaca. Jednak jak ktoś pracuje za mniejsze pieniądze to watro sobie przeliczyć tak jak napisała Karolina. Czasami gra nie jest warta świeczki. Bo może okazać się, że zostanie nam 200 zł a czy dla kilku złotych warto rezygnować z czasu spędzonego z dzieckiem? Mieć a nie mieć 200 zł to nie pomorze nam tak na prawdę w niczym.

2016-04-13 09:08

W moim mieście żłobki są niestety bardzo drogie. Udało mi się znaleźć taki za w miarę rozsądne pieniądze. 1000 zł czesne plus wyżywienie... Dołóżmy sobie do tego leki dziecka raz w miesiącu i obniżmy moją pensję ze względu na L4. Nie zostanie tego wiele na plusie. Chyba dla tych kilku stów nie warto rezygnować z czasu z dzieckiem...

2016-04-12 20:55

Wiadomo, że dziecko będzie najważniejsze i gdyby przyszło nam wybierać to wybór jest oczywisty. Ale nie ma się co oszukiwać, że praca nie jest ważna. Ja nie mogę sobie pozwolić na bezpłatny wychowawczy, chociaż bardzo bym chciała zostać z małą w domu niż dawać ją do żłobka. Ale zwyczajnie nas na to nie stać. I tak mogę się cieszyć, że mam gdzie wracać, że czekają na mnie, bo niektóre mamy nawet tego nie mają.

2016-04-11 23:00

Owszem Magiczny zgadza się sama miłością nie nakarmię dziecka ale nie wolno przedkładać pracy nad zdrowie Malca. Nie wiem czy nie będę musiała wrócić po macierzyńskim do pracy. Jednak praca nie jest na tyle ważna żeby ryzykować zdrowie.

2016-04-11 21:40

Praca nie jest najważniejsza, ale żeby mieć za co to nasze wymarzone szczęście wychować, to niestety trzeba o niej myśleć i stawiać w głównych priorytetach, bo niestety, ale utrzymanie dziecka kosztuje i z samej miłości dziecka nie wychowamy... Niektóre mamy już po macierzyńskim/rodzicielskim muszą wrócić do pracy, by mieć za co wychowywać dziecko

2016-04-07 20:57

Lenka ,Kasia ma rację ,praca jest ważna ,ale zdrowie malucha i czas spędzony z naszym dzieckiem z pewnością są najważniejsze.

2016-04-07 20:48

Lenka nawet w ciąży wszystko się zmienia. Ja już w ciąży stwierdziłam, że praca nie jest najważniejsza. Najważniejsze jest zdrowie Brzuszkowego. :)

2016-04-07 13:26

Zdecydowanie rzeczy ktore byly dla nas wazne przed urodzeniem staja sie mmiej wazne po urodzeniu dziecka. Ja pojde do pracy kiedy mnie do tego sytuacja przymusi, a tak najwczesniej jak mlodszy synek pojdzie do przedszkola czyli bedzie mial 3 latka.