Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Karmienie piersią w pracy – jakie prawa Ci przysługują

Data utworzenia : 2016-02-01 21:10 | Ostatni komentarz 2017-02-02 14:25

Redakcja LOVI

10444 Odsłony
126 Komentarze

Powrót do pracy nie musi oznaczać zaprzestania karmienia piersią. Mamie karmiącej przysługują specjalne prawa. Sprawdź czego możesz oczekiwać od pracodawcy.

2016-02-02 15:51

Współczuję :( ludzie to jednak gnidy czasami... jak można odmówić pracy samotnej matce?! trzeba być bez serca...

2016-02-02 15:35

Masz rację bardzo często zdarzają się pytania o stan cywilny i ewentualną ciąże. Jednak gorzej jest kiedy młoda mama szuka pracy...Moja koleżanka szukała pracy jest samotną matką, każda rozmowa szła idealnie do momentu pytania o dziecko. Mówiła, że owszem ma córkę, później pytanie co w momencie kiedy dziecko zachoruje i tu zapewnienie, że babcia dziecka jest na emeryturze nie przechodziło. Na tym kończyła się dobrze zapowiadająca rozmowa. Prawo, prawem oczywiście tak i częściej do przepisów stosują się pracodawcy w firmach budżetowych w innym przypadku nie ma szans na np wcześniejsze wyjście z pracy bo jest się matką karmiącą piersią. Szara rzeczywistość.

2016-02-02 15:06

Już nie wspomnę o dyskryminacji... Kiedy starałam się o pracę kilka razy zdarzyło mi się pytanie - "Czy jest pani mężatką? Ma pani dzieci, albo planuje zajść w ciążę?" Pracodawcy wcale się z tym nie kryją, że im nie jest na rękę zatrudniać kobiety, a jak już przychodzi do ich praw to się nie da wyegzekwować.

2016-02-02 13:56

Prawo prawem ,a życie życiem. Niestety pracodawcy mimo ,że powinni nie umożliwiają tego matką karmiącym. Pracowałam z dziewczyną w sklepie , która karmiła to kierownik nigdy nie mógł znaleźć kogoś kto by mógł ją zastąpić w czasie takiej przerwy. Wcześniej do domu też nie wychodziła, tylko musiała pracować jak dawniej.

2016-02-02 13:01

anna to jest straszne :/ nie mam koleżanki która byłaby w tak komfortowej sytuacji żeby w przerwie mogła nakarmić dziecko. W mieście nawet jak się ma blisko do domu to jest to niewykonalne bo można utkwić w korku :( Miejsc przygotowanych nie ma, ja akurat nie pracuję, będę studiować od przyszłego roku akademickiego bo teraz mam urlop dziekański i jestem w bardzo komfortowej sytuacji dzięki specyfice moich studiów. Kończę studia muzyczne, przysługują mi sale do ćwiczenia z instrumentem, więc tam mogę sobie spokojnie odciągać pokarm, nie muszę tego robić w toalecie, ale na wielu uczelniach nie jest to możliwe :/

2016-02-01 21:17

Z jeden strony jest prawo które daje kobiecie która karmi piersią możliwość dodatkowej przerwy a z drugiej strony - no właśnie jeżeli kobieta ma daleko do pracy i musi dojeżdżać to tak naprawdę nie ma możliwości nawet korzystając z samochodu jechać do domu i nakarmić dziecko w tym czasie. Jeżeli pracodawca nie zgodzi się na to aby karmiąca mama mogła wcześniej wychodzić lub później przychodzić to w przerwie może jedynie odciągać pokarm i tu znów pada pytanie czy w zakładach pracy są do tego przystosowane miejsca?. Nie wiem może się mylę ale pewnie nie jedna kobieta jest zmuszona odciągać pokarm w łazience co nie jest ani higieniczne ani komfortowe. U mnie w firmie w której pracuję i w drugiej gdzie na zlecenie wykonywałam pracę nie ma miejsca które mogłoby służyć do tego aby nakarmić czy odciągnąć pokarm. A jak jest w firmach w których Wy pracujecie?