Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Pobudzenie laktacji sposoby. Proszę o porady

Data utworzenia : 2015-04-27 14:53 | Ostatni komentarz 2020-09-02 15:45

Weronika -1980

46600 Odsłony
1381 Komentarze

Mamy, szukam jakiegoś sprawdzonego działania na pobudzenie laktacji.. Czy korzystałyście z jakiś preparatów? Czytałam coś o karmi, ale nie chce nawet odrobiny alkoholu. Może chodzi o jakiś składnik karmi?? Proszę o pomoc :/

Konto usunięte

2019-10-30 13:09

Aneczka mam przykłady wśród znajomych, że podczas kryzysu laktacyjnego dziewczyny rezygnowały z karmienia bo dziecko ciągle chciało jeść i płakało. Wiązało to się też ze skokiem rozwojowym. Ale one przekonane o tym, że mleko jest albo kiepskiej wartości - co jest nie prawdą, albo, że dziecko jest ciągle głodne podawały butelkę. I tak zostało. Bez sprawdzania czy przybiera na wadze czy nie. 

2019-10-30 12:37

Karolina wydaje mi się że kobiety nie ryzygnują z karmienia bo wydaje im się że dziecko się nie najada tylko mają dowody na to bo dziecko nie przybiera na wadze 

Konto usunięte

2019-10-30 09:10

Pcheła właśnie. I dlatego tak wiele kobiet rezygnuje z karmienia piersią bo myślą, że dziecko się nie najada. Zwłaszcza kiedy pojawi się kryzys laktacyjny

2019-10-29 22:20

Na każdego co innego działa mimo że ktoś bardzo poleca bo tylko to mu pomogło na nas może nie zadziałać. 

Konto usunięte

2019-10-29 10:08

Przy karmieniu piersią najgorsze jest to, że musimy polegać jedynie na Naszych odczuciach. I nigdy tak na prawdę nie wiemy ile zjadło dziecko, ile mu brakuje czy ile mleka jest za dużo w piersiach. Teoretycznie organizm powinien się dostosowywać do potrzeb maluszka, dlatego najlepiej jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi lub działać laktatorem. 

Konto usunięte

2019-10-29 07:59

Magicznypazur właśnie każda z nas jest inna... Ja nie miałam problemu z pokarmem, moja córeczka ładnie przybiera na wadze. Teraz czasami mam wrażenie, że się nie najada bo w ciągu dnia ciągle tak często je ale waga wzrasta wiec nie wiem 

2019-10-28 22:12

Moja córcia ma aktualnie 4 tygodnie i karmimy się piersią. Nieraz mam wrażenie, że tego pokarmu mam naprawdę mniej, niż mała potrzebuje. Farmaceuta w aptece polecił mi suplement Piulatte Plus od Humany. Mówił, że niedawno przerabiał z żoną różne specyfiki, w tym i tabletki i herbatki i dopiero to jej pomogło. Zostały mi ostatnie dwie saszetki ( było ich 14 - bierze się jedną dziennie) i powiem Wam szczerze, że nie zauważyłam, żeby pokarmu było więcej. Na pewno ubyło pieniędzy w portfelu, bo specyfik kosztuje 60 zł... No, ale wiadomo, jednej kobiecie pomoże Femaltiker, a innej jakiś inny specyfik.

Konto usunięte

2019-10-28 20:52

O czarnej herbacie nie słyszałam.. Ale za to o piwie karmi tak. Tylko trzeba uważać bo potrafi mieć jakis procent alkoholu