Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Pobudzenie laktacji sposoby. Proszę o porady

Data utworzenia : 2015-04-27 14:53 | Ostatni komentarz 2020-09-02 15:45

Weronika -1980

46598 Odsłony
1381 Komentarze

Mamy, szukam jakiegoś sprawdzonego działania na pobudzenie laktacji.. Czy korzystałyście z jakiś preparatów? Czytałam coś o karmi, ale nie chce nawet odrobiny alkoholu. Może chodzi o jakiś składnik karmi?? Proszę o pomoc :/

2015-05-05 00:44

Zuzanno nie ma takiej metody jak 7-5-3-1 jest metoda 7-5-3. Cyfry oznaczają minuty odciągania tzn 7 minut prawa piers 7 minut druga 5 minut prawa 5 minut lewa itp. Aby zwiekszyc ilość pokarmu ważne jest czeste przystawiania dziecka do piersi najlepiej nie rzadziej niż co 3 godz. Polecam podobne watki. http://www.lovi.pl/pl/forum/2/1047/1 http://www.lovi.pl/pl/forum/2/4391/1

2015-05-04 22:26

Racja dziewczyny. W nocy produkcja mleka jest wzmożona. Zasługą jest hormon prolaktyny, pobudzający organizm do wytwarzania mleka. Ponadto nocą, mleko jest bardziej wartościowe, bogate w tłuszcze. Pokarm jest bardziej sycący w nocy niż w dzień.

2015-05-04 21:58

Zuzanna 1986 masz rację, odciąganie pokarmu nocą jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie nocą poziomy naszych hormonów są najwyższe.

2015-05-04 13:59

I pomogło częste przy stawianie do piersi, praca z laktatorem, oraz herbata Bawaria.

2015-05-04 12:04

Metoda 7-5-3-1 jest bardzo dobra. Można o wiele zwiększyć laktacjE. Warto też odciągnąć pokarm w nocy. Mleko wtedy jest tłuste i bardzo wartościowe. Potem zamrozić i mieć na czarną godzinę. Polecam picie kompotu z jabłek.

2015-05-03 22:18

Ja bardzo bałam się, że nie będę miała pokarmu i czsami jeszcze mam problemy, ale oto moje sposoby: - częste przystawianie do piersi, czyli częściej niż co 3 godziny, - pić dużo wody, - piję femaltiker jak mam problem i na początku walcząc o laktację, - codziennie piję herbatki na laktację, - na początku walcząc o laktację i teraz gdy miewam kryzysy po karmieniu odciągam pokarm laktatorem, nawet gdy nic nie leci, każdą pierś naprzemiennie w systemie po 7-5-3 minuty, - psychika, nie stresuj i nie załamuj się, bo ja zauważyłam, że najmniejszy stres powoduje u mnie mniejszą laktację, - zmęczenie też powoduje mniejszą laktację, więc stara się być wypoczęta i szczęśliwa. Wiem, że to wszystko jest męczące, ale ja przy pierwszym dziecku nie miałam laktacji, ale teraz dzielnie walczę już czwarty miesiąc i dziecko jest tylko na piersi. A mam za sobą porody za pomocą cc. Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

2015-05-01 15:40

Moją córeczkę przystawiałam jak najczęściej do piersi, to najlepszy, NATURALNY sposób na podkręcenie laktacji. Są różne mityczne przekazy o Karmi, ale po co ryzykować? Dodatkowo laktatorem można odciągać, wspomnianą metodą 3-5-7. I co ważne- BEZ STRESU podchodź do tego, bo psychika też ma duży wpływ na wielkość laktacji. U mnie podczas stresu zauważyłam spadek ilości mleka.

2015-05-01 15:31

Ja mam córeczkę 4,5 miesiąca i od 3 tyg walczę o laktację laktatorem. Mała odmawia piersi a jak tylko staram się ją przystawić to jest po prostu dramat :( płacze i nie chce ssać :/ odciągam coraz mniej pokarmu i zastanawiam się jak długo tak jeszcze dam radę :( smutno mi bo bardzo chciałam karmić minimum do roku :/ piję herbatki laktacyjne karmi i łuskę kakaową... i mam wrażenie że to w ogóle nie pomaga :/ nie umiem ściągać ręcznie a za każdym razem jak odciągnę laktatorem to mam wrażenie że jeszcze by coś poleciało. Nie wiem już co robić :/