Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Pobudzenie laktacji sposoby. Proszę o porady

Data utworzenia : 2015-04-27 14:53 | Ostatni komentarz 2020-09-02 15:45

Weronika -1980

46745 Odsłony
1381 Komentarze

Mamy, szukam jakiegoś sprawdzonego działania na pobudzenie laktacji.. Czy korzystałyście z jakiś preparatów? Czytałam coś o karmi, ale nie chce nawet odrobiny alkoholu. Może chodzi o jakiś składnik karmi?? Proszę o pomoc :/

2015-11-04 17:15

O jak się cofniesz parę wpisów wyżej Marta, to co w drugim jest mowa o femaltikerze, słodze jęczmennym..... :-).

2015-11-04 17:07

Co do skladnika który pobudza laktacje to słód ktory jest zawarty w piwie. Dowiedziono tego na podstawie badań. Możesz kupic i wypróbować Prenatal Fermartiker to sproszkowany słód, ktory rozpuszcza sie w mleku lub innym produkcie mlecznym, ewentualnie wodzie. Spożywać spozywa sie go 2 razy dziennie przez 2 tygodnie. Ja narazie uzywam 3 dzień i jakas mala poprawa jest w ilosci mleka.

2015-11-04 12:06

Ja mialam podobnie w czasie zastoju przystawialam mala jak najczęściej bo to ona pobudzila pokarm...laktator nie bardzo pomogl lepiej bylo jak mala ssala.. ale wspomagalam sie tez herbatkami dla mnie najlepsza z herbapolu .. mi pomogly bo w nocy piersi tak nabrzmialy ze sciagnelan cala buteleczke:-D

2015-11-04 10:50

Pewnie na każdego zadziała co innego. Herbatka Oki też piłam bo mi smak pasował ale czy dawała takie efekty nie potwierdze chyba z tego że nie miałem większych problemów z pokarmem. Maleństwo spokój myśli ku karmieniu na swój sposób działa.

2015-11-04 09:39

Ten anyżek jest właśnie w herbatce Lactosan, którą sobie też popijałam . Bardzo mi smakowało, inne jej składniki odprężały i laktacja funkcjonowała :-).

2015-11-04 04:29

Pani magister w aptece tłumaczyła kiedyś mojemu mężowi gdy kupował mi herbatkę o co w niej chodzi. To nie jest placebo, herbatki laktacyjne zawierają owoc anyżu który realnie wpływa na produkcję pokarmu. Reszta składników ma działanie odprężające co też jest bardzo ważne czy jak koper włoski zapobiegające wzdęciom. Spotkałam się też z opinią że te herbatki poprawiają smak mleka a co za tym idzie dziecko chętniej ssie, aa jak nie raz tu już padło najlepiej laktację pobudza maluszek. U mnie najlepiej się sprawdziło przystawianie Staśka możliwie jak najwięcej i zwiększenie ilości przyjmowanych płynów wszelakich, poza alkohoholem :-P chociaż Karmi nie pogardzam - ma ono tak niewielką ilość alkoholu że nie zdąży on trafić do krwioobiegu a nawet jeśli to wypite zaraz po karmieniu do następnego wyparuje i z krwi i z mleka :-)

2015-11-03 23:27

u mnie też działało pomyślenie o maluchu,oglądanie jego zdjęć gdy był w inkubatorze a ja nie mogłam przy nim być i wsamotności ściągałam pokarm :) i to prawda że to siedzi w głowie bo wcześniej miałam gdzies tą cała laktacje ale gdy położna powiedziała że muszę karmić,że mojemu dziecku teraz tylko ten pokarm jest potrzebny tak nagle wieczorem zaczęło mi coś lecieć i piersi od razu twarde bo się nastawiłam żę musze i pół dnia o tym myślałam,przeżywałam. Ale herbatki też działają cuda więc myślę z takim Felmatikerem to nie do końca jest placebo :)

2015-11-03 08:30

Kwas chlebowy mi śmierdzi ale można się nin delektować też więc podziwiam. Na każdą z nas zadziała co innego jak sądzę ale czepiamy się wszystkiego i słyszalne może ktoś coś nowego wymyśli co zadziała na każdą bez wyjątku. Ja to mam jak większość swój zarys powodzenia laktacji: głowa+woda+odżywianie.