Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Gdy pojawia się kolka niemowlęca

Data utworzenia : 2013-01-15 09:12 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:21

Konto usunięte

67154 Odsłony
1156 Komentarze

Kolka niemowlęca spędza z powiek sen wielu rodzicom. To dla dziecka bolesna i uciążliwa dolegliwość, która potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Poznaj jej przyczyny oraz sprawdzone sposoby na jej złagodzenie.

2015-03-19 16:25

U mojej młodszej córki nie sprawdziły się herbatki koperkowe, krople espumisan, ani masaże brzuszka. Pomagało jedynie układanie małej na moim brzuchu (tak jak radzi Martyna) oraz wspomniane wcześniej niemieckie krople Saab-Simplex. Starsza miała ataki kolki tylko 2 razy i u niej świetnie sprawdził się codzienny wieczorny masaż brzuszka przy pomocy olejku kminkowego (można go kupić w sklepie zielarskim). Taki masaż poleciła mi położna środowiskowa i u starszej córki kolki się więcej nie pojawiły.

2015-03-19 16:13

mam herbatke z kopru włoskiuego hipp ;) ktoras z was uzywala jej?

2015-03-18 22:00

Termofor to najlepszy nas zakup pierwszych miesięcy! Ciężko nam by było przeżyć bez niego. A niestety kolki nas strasznie wymęczyły.

2015-03-18 20:34

Czyli termoforek musi wystarczyć :) No i herbata z kopru włoskiego tak jak pisze Zuza. U nas też była obowiązkowo! Albo zwykła albo z Babydream (ich saszetki mają mniejszą gramaturę dostosowaną dla maluszków).

2015-03-18 13:54

Xaniab wyposaz się w krople probiotyczne np. Acidolac bo to też pomaga przy kolkach. Można też mieć herbatkę koperkowa. Ja polecam Taka do zaparzania a nie w granulkach. Ciepłe okłady i ciepła kąpiel tez pomaga. A z takich nietypowych to pomaga też wozenie dziecka w nosidełka w samochodzie. O taki sposób.

2015-03-18 13:45

Martyna-1988 z brzuszkiem tatusia będzie problem bo tatuś jest daleko jak na razie;) ale myślę że sobie poradzimy!!:)

2015-03-18 11:52

xaniab nie martw się na zapas :) z wszystkim sobie poradzisz! Pamiętaj - masaż brzuszka, ciepłe okłady i Twój spokój :) Do ciepłych okładów najpierw używaliśmy ciepłej pieluszki (np. przeprasowanej), ale lepiej radzi sobie termoforek. Od teściowej dostaliśmy taki malutki. Dobrze jest maluszka układać na swoim brzuchu (brzuszek do brzuszka). Wtedy w naturalny sposób się masuje i jest ciepło, a poza tym bliskość rodzica też robi swoje. Najlepszy byłby brzuch taty (bo jest szerszy ;p). No i grunt to opanowanie! Żeby Maluszek się szybko uspokoił :)

2015-03-18 09:31

U mnie kolka była tylko raz pomogła zmiana mleka i kropelki na kolkę delicol co prawda cena za taką małą buteleczkę jest powalająca ale kropelki pomagają. Dobre są też kropelki sab simplex tylko ciężko je u nas kupić ja kupowałam w Gerlic koszt to 7 euro. Masowałam też synkowi brzuszek i robiłam ciepłe okłady