Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Odciąganie, przechowywanie i podgrzewanie pokarmu

Data utworzenia : 2013-02-09 22:38 | Ostatni komentarz 2018-11-15 22:04

Redakcja LOVI

33894 Odsłony
129 Komentarze

W okresie karmienia piersią pojawiają się sytuacje, w których niezbędne okazuje się odciąganie pokarmu: niewielkiej ilości, by ulżyć przepełnionym mlekiem piersiom, lub większej potrzebnej do nakarmienia dziecka. Pokarm możesz ściągnąć ręką lub laktatorem.

2017-07-02 22:22

Marta najlepiej kup woreczki. Ja miałam z Canpol i BabyOno i różnicy też nie widziałam. Są one sterylne i tylko otwierasz, wlewasz mleko, piszesz sobie datę i gotowe. Nie musisz właśnie ani wyparzać ani nic z tych rzeczy wszystko proste i po odmrożeniu spokojnie wyrzucasz. Ja kupiłam te pojemniczki ale jak zobaczyłam ile one zajmują miejsca w zamrażalce szybko z nich zrezygnowałam. Woreczek nie zajmuje dużo miejsca i wg mnie są bardziej praktyczne niż pojemniczek. Marta jeśli chodzi o odciąganie to dużo zależy od tego jak często Antoś je. Jeśli jest to w miarę unormowane, że np co trzy godziny to możesz bezpośrednio po karmieniu odciągnąć trochę mleka z drugiej piersi. Nie do pustej piersi ale możesz. Ja w pewnym momencie jak wiedziałam jak często mój młody żąda cycusia to tak odciągałam. Mleko na pewno się też nie skończy. Antoś będzie musiał ambitniej ssać ale będzie produkowane na bieżąco. magnolijam20 metoda świetna ale nie wiem czy potrafiłabym odciągać mleko i karmić. :) Mimo, że mój młody jadł od zawsze spokojnie to mimo wszystko chyba bym nie potrafiła.

2017-07-02 20:16

magnolijam jeśli dziecku nie przeszkadza laktator i zajada na tyle spokojnie, że jesteś w stanie to zrobić, to super, bo to na prawdę dobry patent. U nas niestety karmienia wyglądały bardzo nerwowo, synek co chwila puszczał pierś, lapal ponownie, każde karmienie obarczone bylo płaczem, musiałam.mieć obie ręce wolne i żadnych rozpraszaczy, dlatego ten system by nie zdał egzaminu. Ale dla bezproblemowych karmień myślę ze ro jedno z najlepszych rozwiązań :) Marta zakup woreczki, nie musisz ich myc, czekać na uzupełnienie, są bardziej sterylne i nie zajmują tyle miejsca (pojemnik tez można zapełnić max w 3/4 aby zminimalizować ryzyko rozsadzenia podczas zamarzania cieczy). Ja miałam Lansinih i chyba Baby Ono albo Canpol Różnicy w jakości nie widziałam, wiec nie warto przepłacać;)

2017-07-02 19:56

Ja też miewam problemy z odciąganiem większej ilości mleka, ale mam na to sposób. Kiedy dziecko pije z jednej piersi, to w tym samym czasie odciągam z drugiej. Wtedy obie piersi się uaktywniają i nie ma problemu z odciągnieciem. I spokojnie, nie braknie Ci pokarmu, bo piersi nigdy nie są puste, cały czas produkują mleko. Poza tym ja jak odciągam, to mam potem więcej mleka.

2017-07-02 18:55

Agn właśnie to jest największy problem uzbierać ten pojemnik :/ bo jak odciagam z piersi z której mały jadł to uzbieram bardzo mało a z kolei boje się odciągać z drugiej żeby starczyło mu pokarmu na kolejne jedzenie i tak cuduje

2017-07-02 14:53

Tak dokładnie, jak napisała Kasia. Ja z dwóch dni nigdy nie mroziłam, a początkowo mroziłam tylko od razu po ściągnięciu jako że synek był wcześniakiem i w takich sytuacjach należy zachować jak największą sterylność i ostrożność. Po prostu się bałam. Dla maluszków urodzonych o czasie optymalnie właśnie zlewać z max jednego dnia i od razu siup do zamrażarki. Im szybciej tym lepiej. Najlepiej w jednorazowych, opisanych woreczkach, które zajmują mało miejsca i wtedy nie musisz czekać aż "dozbierasz" do pojemności pojemniczka by nie marnować miejsca w zamrażarce ;) Ja mroziłam nawet tak śmieszne ilości jak 30 czy 45ml ale początkowo każdy mililitr był na wagę złota ;)

2017-07-01 21:38

Dziękuje Kasiu wpisywałam w lupke ale nie mogłam zmaleć takiego wątku bardzo Ci dziękuje :)

2017-07-01 21:11

Marta możesz mieszać mleko z całego dnia. Tzn możesz ściągnąć rano schować do lodówki na dolna półkę blisko ścianki lodówki i kolejna porcje nie wlewa od razu do tego lekarza z lodówki tylko w osobnym pojemniku chłodzisz tak jak pierwsze i zlewasz razem wtedy kiedy oba mleka maja ta sama temperaturę. Kolejne porcje tak samo. Mieszkać możesz mleko z całego dnia najbezpieczniej z dwóch już na pewno nie. Na każdym pojemniczku w którym już mrozisz mleko pisz sobie datę kiedy zostało mleko ściągnięte. Będziesz wiedziała ile czasu już mleko jest zamrożone. Tutaj niedawno powstał podobny wątek http://lovi.pl/pl/forum/3/9204/1

2017-07-01 07:46

Dziewczyny odświerzenia wątek potrzebuje Waszej porady :) jak to jest z mieszaniem pokarmu tzn jak ściągnę pierwsze rano a ostatnie wieczorem to mogę mieszać? Czy dłużej? Np zbierać pokarm dwa dni przechowywany w lodowce oczywiście i mrozić. Chodzi mi o to żeby zapełnić choć w połowie pojemnik i mrozic. Odciagam po karmieniu pierś z której mały jadł wiec tego pokarmu nie naleci dużo a drugiej piersi nie ruszam zeby miał co zjeść jak wstanie i tak na zmianę.