Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Odciąganie, przechowywanie i podgrzewanie pokarmu

Data utworzenia : 2013-02-09 22:38 | Ostatni komentarz 2018-11-15 22:04

Redakcja LOVI

33893 Odsłony
129 Komentarze

W okresie karmienia piersią pojawiają się sytuacje, w których niezbędne okazuje się odciąganie pokarmu: niewielkiej ilości, by ulżyć przepełnionym mlekiem piersiom, lub większej potrzebnej do nakarmienia dziecka. Pokarm możesz ściągnąć ręką lub laktatorem.

2018-11-15 22:04

Ja obecnie 4 tygodnie po CC, synek w inkubatorze i laktację pobudziłam laktatorem i fachowej pomocy Pani położnej :) Dzięki temu dziecko ma najlepsze dla siebie mleko a i ja mam spory zapas zamrożonego pokarmu.

2017-07-06 12:18

No to super. Zobaczysz że pobudzające laktację mleka będzie więcej. :)

2017-07-06 12:00

Dziś tez tyle ściągnęłam wiec wszystko jest na dobrej drodze :)

2017-07-06 11:49

Super. Z dnia na dzień na pewno będzie lepiej :)

2017-07-05 23:15

O woow no to na prawdę sukces :)))) Gratulacje ;)

2017-07-05 22:37

Muszę zaopatrzyć się w te woreczki będzie łatwiej. Dziś ściągnęłam między karmieniem pokarm to zebrałam 50ml także sukces :)

2017-07-03 10:47

Może masz rację. Ja nigdy nie próbowałam tak odciągnąć i może nie jest to takie trudne jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Nigdy nie miałam problemów z karmieniem więc może u by się udało. :) A w ten sposób odciagałaś mleko bo kiedy Maluch ssie to wytwarza się oksytocyna. Oksytocyna przenoszona przez krew do piersi sprawia że mleko leci łatwiej i łatwiej Ci wtedy odciągnąć je laktatorem. Niektórym mamom nawet kiedy karmią mleko samo leci z drugiej piersi. Nie potrzebują nawet do pomocy laktatora. :) a do tego widok ssacego dziecka... Miód na serce. :)

2017-07-03 09:11

Kasia. S. Też myślałam że nie będę tak potrafić. Ale nie miałam wyboru, bo musiałam pierwszemu dziecku od początku odciągać mleko i rozpuszczać w nim żelazo. Kompletnie mi to mleko nie chciało lecieć. Spróbowałam odciągać przy karmieniu i bardzo szybko uzbierałam ile trzeba. To proste. Wystarczy wygodnie usiąść, położyć dziecko na jednej ręce, tak żeby dupka miała podparcie na nogach mamy i jak złapie pierś, przyłożyć laktator do drugiej i odciągać. Jak dziecko je spokojnie A mama ma wyprawę w karmieniu, to nie powinno być z tym problemu...