Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Wakacje karmiącej mamy

Data utworzenia : 2014-07-07 09:16 | Ostatni komentarz 2015-03-02 11:57

Redakcja LOVI

12099 Odsłony
43 Komentarze

Zbliża się lato. To czas zmian, który może przynieść wiele dobrego – nawet jeśli karmisz piersią i czujesz się uwiązana przy dziecku.

2014-07-17 22:29

Kasik jak moje dziecko malo spi w dzien to potem jest marudne i źle je. Moze za cieplo go ubierasz i jest mu za cieplo i nie potrafi sie wyspać. Ja nawet mojego lkocykiem nie moge przykryć bo zaraz jest oburzony i krzyczy. Zawsze usypiam malego po posiłku. Ubieram mu tylko body z krotkim rękawem i wtedy spi nawet 3h

2014-07-17 10:35

Pewnie tak. Cierpliwości ;)

2014-07-17 10:20

Oj, mój jak śpi w ciągu dnia po pół godzinki to już jest sukces:-) Próbowałam różnych butelek i on pije tylko z jednej i tylko herbatkę... Myślę że może jak już się oswoi z innymi pokarmami to będzie lepiej, a cyc będzie rzadziej i będzie tylko dodatkiem:-)

2014-07-16 22:42

tak lato ;-) ciepełko i dużo owoców. Moja letnia zmiana - zaczęłam trochę ćwiczyć i jeść więcej owoców i warzyw.

2014-07-16 22:03

Próbowałaś zmienić butelkę? -B moja nigdy nie chciała smoczka, ale niekapka treningowego (tego etap I) od razu załapała i piła...

2014-07-16 21:42

Kasik nie wiem juz sama co mam ci doradzic bo wiem e próbowałaś dawac mleko odciagniete w butelce., ale sie nie udalo. Mozesz jescze sprobowac podac mleczko w butelce jak maly bedzie spal. A moze uśpij dzoecko w dzień i wtedy wyjdź maly powinien spac okolo 3 h.

2014-07-16 20:54

Beata, tylko to jest nasze drugie dziecko, wcześniej syna karmiłam przez 9mc i jako częściej wychodziłam z domu a teraz to jak wyjde raz na 2mc to cud i to jeszcze na godzinkę.... Bogusia, nie mam tu na myśli wyjść na cały dzień, ale np. spotkac się z przyjaciółką, wyjść na 3-4godz, ale się nie da, bo nawet jak wyjdę to mąż dzwoni, że mały nie chce nic jeść i słychać jak płacze, (dziecko płacze, nie mąż, chociaż kto tam wie...)więc wracam szybko do domu. Zdaje sobie sprawę, że gdybym karmiła mm, byłoby inaczej, ale bardzo zależy mi ja karmieniu piersią.

2014-07-16 13:51

kasik, nie wiem, mała ma 7 miesięcy i oczywiście że brakuje mi czasu tylko dla siebie albo wyjścia gdzieś z mężem lub znajomymi. Z drugiej strony gorsza była zima jak było za zimno żebym gdziekolwiek wyszła i 2 tygodnie siedziałam w domu, wtedy wariowałam. Teraz mogę wyjść na spacer, na zakupy, spotkać się z przyjaciółką. Według mnie wiele zależy od oczekiwań. U mnie dochodzi jeszcze to, że jestem dość młoda co znaczy że większość moich znajomych przestała się ze mną kontaktować jak urodziłam - nie rozumieją decyzji o dziecku w tym wieku i nie wiedzą jak się zachowywać w moim towarzystwie, co znaczy że nawet jakbym chciała gdzieś iść to nie do końca mam z kim. Ale zdecydowanie uważam, że przy dwójce dzieci należy ci się zaplanowany regularnie (np. raz na dwa tygodnie) czas dla Ciebie. I przepraszam, ale to że Twój mąż nie umie czegoś zrobić to nie wymówka - ty też kiedyś musiałaś się nauczyć karmić malucha i nie mogłaś oddać go komuś innemu i powiedzieć że nie umiesz. Daj mu kilka rad i powiedz, że te kilka godzin jest dla Ciebie i że sobie poradzi. Takie przynajmniej jest moje zdanie