Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Sztuka przystawiania do piersi

Data utworzenia : 2014-06-02 20:29 | Ostatni komentarz 2017-11-14 01:49

Redakcja LOVI

16553 Odsłony
66 Komentarze

Karmienie piersią powinno być przyjemne dla mamy, a dziecku dawać optymalną ilość pokarmu. Jeśli mama cierpi, a dziecko nie najada się, trzeba sprawdzić, czy maluch jest dobrze przystawiany do piersi.

2014-06-02 21:09

Nawet najlepszy artykuł nie zastąpi fachowej pomocy. Wychodząc ze szpitala byłam przekonana, że opanowałam umiejętność przystawiania synka do piersi. W szpitalu pod okiem doświadczonym położnych wychodziło mi super. Jednak po powrocie do domu nastał jakiś koszmar. Brodawki wcale nie robiły się twarde, były szerokie i plaskie, nie mogłam ich włożyć do buźki synka. Do tego on się wił jak wąż, co było dodatkowym utrudniemiem i stresem. W końcu poddałam się. Ponieważ mleka było sporo mąż zaproponował odciąganie laktatorem i podawanie z butelki. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale przynajmniej synek pije moje mleczko. Dzisiaj szukałabym pomocy, nie poddałabym się tak łatwo. Wydaje się, że karmienie piersią jest czymś naturalnym, że instynktowie wiemy jak to robic. Jednak mi się wydaje, że w wyniku rozwoju cywilizacyjnego trochę zatraciliśmy tę intuicję, że mimo wszystko potrzebujemy wsparcia, aby karmienie było przyjemnością dla mamy, aby mogła z radością patrzeć w oczka maluszka przyssanego do piersi ;)

2014-06-02 20:31

Wiele mam ma duży problem z przystawianiem swoich szkrabów! Ja sama mimo że po studiach położniczych też miałam z tym problem! staram się pomagać i pokazywać w przystawianiu ale tu dużą rolę odgrywa wiedza, instynkt i chęć karmienia piersią i dużo ćwiczeń!