Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Sztuka przystawiania do piersi

Data utworzenia : 2014-06-02 20:29 | Ostatni komentarz 2017-11-14 01:49

Redakcja LOVI

16563 Odsłony
66 Komentarze

Karmienie piersią powinno być przyjemne dla mamy, a dziecku dawać optymalną ilość pokarmu. Jeśli mama cierpi, a dziecko nie najada się, trzeba sprawdzić, czy maluch jest dobrze przystawiany do piersi.

2015-02-06 22:48

mamuśka kurcze to ja dumna z jednego jestem a Ty dwójkę karmisz i jeszcze odciągasz?? Wow. Jak to mówią: chapeau bas. Ja przez 7 miesięcy karmiłam tylko i wyłącznie w jednej pozycji, bo w innych nie umiałam, ale teraz jakoś już się uczymy innych pozycji :)

2014-12-03 03:58

Oj potrafi:) ja sobie na początku pomagałam laktatorem ale teraz to ze spokojem nakarmię maluchy i jeszcze ściągnę mleko do rozrobienia zageszczacza.

2014-12-02 21:42

Mauśka tylko się cieszyć :) taka dwójka musi bardzo mocno rozkręcać laktację :)

2014-12-02 19:51

Mam nadzieję, że dam radę jak najdłużej z karmieniem. Pokarmu mam bardzo dużo i dzieciaki pięknie przybierają. Dziś była położna i aż była zaskoczona, że córeczka tak pięknie urosła- mały żarłok, ja tam myślę, że ona szybko przegoni brata:D

2014-11-28 14:00

Mamuśka dzielna jesteś!!! oby tak dalej!!!

2014-11-26 20:37

Miałam tego pecha że rodziłam w weekend i nie było w pracy pani która zajmuje się pomocą laktacyjną. Na moją prośbę o pomoc w przystawieniu synka usłyszałam że jak nie chce ssać to one go dokarmią i tak się męczyłam przez 28 godzin czekając na pomoc. Masowałam piersi które strasznie bolały a synek płakał i nie chciał ssać. Dopiero w poniedziałek uzyskałam poradę i pomoc w przystawieniu synka. Myślę że każda dobra położna, pielęgniarka powinna pomóc szczególnie gdy kobieta chce karmić piersią a nie proponować dokarmianie mm. Myślę również że kobiety które już karmiły są w stanie dużo pomóc więc tym bardziej mam żal do położnych i pielęgniarek ze szpitala w którym rodziłam. Myślę że gdybym miała od początku położną lub inną kobietę która mi pomoże mój synek byłby karmiony wyłącznie piersią.

2014-11-24 23:47

Dzisiaj popróbowałam karmić oba spod pachy, na poduszkach i na rogalu idzie coraz lepiej, brodawki są też bardziej elastyczne i maluchy mogą już same chwycić bo wcześniej musiałam podać do buzi pierś i to bylo problemayczne. Jak jednemu dałam to później dając drugiemu temu pierwszemu się wysmyknął. Mając dwa spod pachy wystarczy trzymając pod kakrczkiem operować buźką aby chwyciły i to mozna jednocześnie obydwa.

2014-11-24 23:38

Ja nie mówię ,że pozycja jest zła. Ale niektóre wypowiedzi brzmią tak jakby kazdy miał bliźnięta. Niestety trzeba wziąc pod uwagę to ,że ma się dwójkę ruchliwych dzieciaczków plus, trzeba podtrzymywac główkę, plus to ,że mama może nie być na tyle elastyczna i zorganizowana. Dlatego ja nie mam bliźniąt więc wolę nie doradzać :) Podziwiam mamy bliźniaków ponieważ naprawdę trzeba się narobić i namęczyc ,żeby np. jedno dziecko nie budziło drugiego.