Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Sztuka przystawiania do piersi

Data utworzenia : 2014-06-02 20:29 | Ostatni komentarz 2017-11-14 01:49

Redakcja LOVI

16554 Odsłony
66 Komentarze

Karmienie piersią powinno być przyjemne dla mamy, a dziecku dawać optymalną ilość pokarmu. Jeśli mama cierpi, a dziecko nie najada się, trzeba sprawdzić, czy maluch jest dobrze przystawiany do piersi.

2017-11-14 01:49

Może spróbuj przez kapturek karmić. Może to coś da. Potem odstaw kapturek i karm bez niego. Albo dziecko jest źle przystawiane do piersi, a może dziecko źle chwyta pierś nie załapuje dobrze sutka i większości brodawki.

2017-11-11 22:41

Dziubuś wejdź na wideo Lovi https://lovi.pl/pl/movies/all/6 i odtwórz film "problemy z karmieniem piersią". Tam na początku pokazany jest ssący bobas. Zobacz czy Twój Maluszek tak chwyta pierś. Bo mi na odległość ciężko stwierdzić niestety. Dlatego spotkanie z CDL będzie najlepsze.

2017-11-10 22:38

Dzięki Kasia.S. czułam tak coś ze bez doradcy się nie obędzie. ... Synek ważony był na początku codziennie bo słabo przybieral, ostatni sprawdzana waga co 2 tygodnie. Przybiera sporo wiec jak na razie o to się nie martwię :) tylko jak go przystawiam to nie ma wywinietej górnej wargi zazwyczaj i zastanawiam się czy musi mieć ?

2017-11-10 21:27

Dziubuś ja proponuje Ci się spotkać z CDL (Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym) znajdziesz numer telefonu tutaj http://www.kobiety.med.pl/cnol/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=3 Umów się niech doradca przyjedzie do Ciebie na wizytę i sprawdzi Waszą technikę przystawiania. Mi ciężko ocenić czy jest to Twoje wrażenie czy Synek faktycznie źle chwyta pierś a doradca na miejscu będzie widziała. Pamiętaj, że jak Synek źle chwyta brodawkę to może się okazać, że niedostatecznie będzie stymulował piersi a tym samym laktacja nie będzie na odpowiednim poziomie. Dlatego zadzwoń umów się i sprawdź. Może wystarczy zmiana pozycji? Może Synek chwyta prawidłowo? A może problem leży gdzieś indziej.

2017-11-10 16:13

Hej dziewczyny :) dawno mnie tu nie było :)) Brak czasu, bo ciąża , powrót do pracy i synuś 1,5 roczny ... Ciężko mi było to wszystko ogarnac;). Teraz juz 6 tygodni po porodzie no i potrzebuje rady od was;) Słuchajcie udało mi się karmić piersią ! W dalszym ciągu jestem w szoku heh ( z pierwszym synem odciagalam mleko 8 miesięcy dla przypomienia) No i pytanie do was : czy jak dziecko przybiera dobrze to powinnam się martwić tym ze nie łapie cycusia prawidłowo? Na początku nawet to jakoś wychodziło nam a teraz ciągle wydaje mi się ze źle go przystawiam . ..otrzymałam pomoc z poradni laktacylnej zaraz po tym jak wróciliśmy ze szpitala . Wszystko pięknie i ładnie aż tu nagle jakoś źle mi zaczął chwytać i się poprawia ciągle po tym jak go przystawię. .

2016-05-05 16:44

Ja z przystawianiem mam wszystko w porzadku

2016-01-07 22:29

Pomocny artykuł dla kobiet , które są w ciąży. Chyba nie da się poinstruować tylko słowami jak odpowiednio przystawiać dziecko do piersi. Wydaje się to prostą czynnością a dla mnie było to bardzo a to bardzo trudne. Nie umiałam odpowiednio przystawić córki, próby kończyły się płaczem , krwawiącymi brodawkami lub głodnym dzieckiem. Cierpliwość i nie podawanie się spowodowało ,że z pomocą położnych nauczyłam się tej trudnej sztuki. Nie ukrywam ,że kosztowało mnie to trochę nerwów . Ważne ,że się udało.

2015-03-02 12:23

Ja poaczatki mialam ciezkie , malej ciezko bylo uchwycic ja nie do konca dobrze dostawialam. w szpitalu wołałam połozne by mi pomagaly a później w domu juz było łatwiej :) Teraz nie ma z tym żadnego problemu