Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Motywacja do karmienia

Data utworzenia : 2013-02-02 11:08 | Ostatni komentarz 2021-07-29 15:15

monika_b

20417 Odsłony
419 Komentarze

Moim zdaniem laktacja ma swój początek w naszej głowie, z nastawienia i podejścia do naturalnego karmienia. Co Was motywowało? Co powodowało, że długo karmiłyście, lub, że karmiłyście w ogóle?

2020-07-13 09:38

Jeśli dziecko je z piersi i wszystko jest ok to tak można podejść do tego praktycznie. Dla mnie natomiast każde karmienie to obawa o to co za chwilę nastąpi. Mała najpierw je spokojnie a potem jak by ktoś z niej skórę zdzierał tak płacze przy piersi. Sama się wtedy zastanawiam czy moje mleko jest dla niej dobre czy to nie oni sprawia jej tyle bólu. Czy nie lepiej dla niej by było dać mm od tej decyzji powstrzymuje mnie tylko myśl że przy mm wcale nie musi być lepiej jednak zastanawiam się nad tym codzienie.

2020-07-13 07:22

U mnie nie było nic takiego, żadnego BUM, żadnego postanowienia, że będzie to pierś bo coś tam. Pierś to oszczędność, wygoda, łatwość w podaniu pokarmu dla dziecka. Nie czułam presji, że muszę. Zanim urodziłam pierwszą córkę powiedziałam, że absolutnie nie będę karmić piersią. W szpitalu dziecko przystawiło się samo i potem już poszło - karmiłam 18 miesięcy. Ile pieniędzy zaoszczędziłam, ile łez dziecku oszczędziłam i ile pocieszenia mu dałam to już moja rekompensata za pierwsze tygodnie stanów zapalnych i problemów z karmieniem.  Teraz karmię syna już pół roku i też mam zamiar karmić co najmniej do roku. Dla mnie to jest wygodne, nie musiałam myśleć o tym czy mam mleko kupione czy nie. Akurat ja podeszłam do karmienia piersią praktycznie, nie emocjonalnie. 

2020-07-12 19:59

Gugi moja ewidentnie pije...czasami własnie ma takie dni że je pół godziny i zachwile woła o jeszcze a czasmi 10 minut i spokuj.

2020-07-12 09:44

Może to błąd ale ja mam wrażenie ze się nue najada jak je 10 min chyba przyzwyczaiłam się ze trwa to 30-40:D

 

ogólnie to zauwazylam ze mam tak ze kilka dni mleka mam więcej powiedzmy nie leje się strumieniami ale wystarczająco i w nocy jak No nie karmie to piersi wydają się pełne sa aż takie guzki ( ale to pozorne bo odciagam maks 70z obu wtedy :() a potem przez kilka dni mało widzę ze mniej odciagam córeczka nie dojada jest niespokojna przy piersi zachowuje się inaczej . Tez tak macie ? Od czego to zależy ?

2020-07-12 09:19

Weronisia o tak ja tez mam takie dni, ze syn zje z dwóch piersi , a za godzinę znowu chce jeść  ;) ma też noce, ze potrafi się budzić co godzinę,  a ma też takie , że jak pójdzie spać o 19 to wstanie o 5rano. No nie ma reguły. Raz je 10min i je po 4godzinach później. A raz je 30min i za godzinę znowu chce. Zauważyłam, że czasami to nawet chce tylko sobie pociumkac,  a nie jesc 

2020-07-12 08:42

Moja zawsze krótko jadla.natomiast teraz potrafi pić nawet pół godziny a zachwile znów chce.w nocy jak wstaje na pierś to też krótko a często.

A syn to stale pił też miałam wrażenie że karmię cały dzień

2020-07-12 08:41

Pannaxoanna napewno przy małym dziecku w domu i do tego niemowlak na cycu to nie jest łatwe zadanie ale tak jak piszesz ważne jest pozytywne nastawianie. Pewnie nie jeden kryzys jeszcze przed Tobą ale głową do góry, nie warto myśleć o tym na zapas. 

2020-07-12 07:58

Dobrze jest mieć w Was wsparcie. Dzięki Wam nie jestm sama. Musze to jakoś przeżyć. Pierwsze miesiące najgorsze.