Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Gdzie się podziało mleko?

Data utworzenia : 2014-05-06 11:39 | Ostatni komentarz 2016-02-12 20:17

Redakcja LOVI

14590 Odsłony
51 Komentarze

Chyba mam za mało mleka... Może powinnam dokarmiać malucha, żeby go nie zagłodzić!? Na początku drogi mlecznej często możesz mieć takie wątpliwości. Co się kryje za tak zwanym brakiem pokarmu? Kiedy wystarczy zachować spokój, a kiedy trzeba podjąć konkretne działania naprawcze?

2016-02-03 23:36

Ja się cały czas stresuje jedzeniem mojego dziecka. Ona przy jednej piersi może być max 5 minut a potem zaczyna marudzić i nie złapie się już jej. Muszę wtedy zmienić pierś. A najgorsze, że ona nie opróżnia mi piersi do końca.... Taka jest łobuziara :)

2016-02-02 16:06

dokładnie, nie da się postępować według schematu, bo każdy jest inny

2016-02-02 14:13

A.Zbrzeska czyli miałaś takie niepokoje jak ja, dopiero namacalne dowody najadania się dziecka do mnie przemówiły. Tak jest prawda ,że początkowo uczymy się dziecka. Mimo ,że nawet możemy być matkami po raz któryś to każde dziecko jest inne i inaczej je, przybywa na wadze i płacze z innych powodów.

2016-02-02 13:04

A mnie się ciągle wydawało, że dziecko się nie najada, a okazało się, że zaczęło przybierać po 0,5 kg w 2 tygodnie jak tylko przestałam się stresować

2016-01-07 22:30

Miałam takie obawy na początku przygody z karmieniem. Najpierw córka wisiała przy piersi bardzo długo i tak było przez pierwsze 2 tygodnie , a potem potrafiła opróżnić dwie piersi w 7 minut. Ania urodziła się mała miała 50 cm i 2750 g. Nie widziałam po niej ,żeby nabierała masy, a jej ekspresowe jedzenie mnie też niepokoiło. W nocy musiałam ją budzić na karmienie , bo sama nie widziała takiej potrzeby. Uspokoiłam się dopiero po wizycie kontrolnej u pediatry a potem w poradni patologii noworodka. Po czasie nawet córka za dużo przybywała i „mądra pani doktor” kazała mi dziecko odchudzać. Ale to już inny temat.

2015-03-02 12:36

Martyna ja miałam takie same obawy. Ale możesz też po posiłkach podawać pierś jako picie i odciągać pokarm. A laktacja dostosuje się do liczby posiłków wiec jak mała będzie piła rzadziej ale więcej to spokojnie nie stracisz mleka...

2015-03-02 12:21

Ja jak na razie mam mleka i to wystarczajaco by nakramic nim mała. Jak na razie to jej jedyny posilek. Ale mam obawy , że gdy wprowadze do diety cos innego , tego mleka bedzie mniej z powodu rzadszego dostawiania malca.

2015-02-06 23:15

Beata - nadal karmisz?? Bo jesteś dla mnie inspiracją. Ile razy karmisz dziecię 22 miesięczne, odciągasz, podajesz kaszki na swoim mleku? Jak to wygląda z ilością pokarmu w piersiach?? Bo ja bym chciała jak najdłużej, ale boje się co będzie po powrocie do pracy i przy większej liczbie stałych posiłków innych niż mleko.