Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Dłuuugie karmienie

Data utworzenia : 2014-04-03 21:15 | Ostatni komentarz 2017-12-16 18:31

Redakcja LOVI

16060 Odsłony
102 Komentarze

Jeśli tylko chcesz i czujesz, że Twoje dziecko tego potrzebuje, możesz spokojnie karmić je piersią w drugim i trzecim roku życia, a nawet dłużej. Przedstawiamy argumenty za długim karmieniem piersią.

2017-12-01 01:17

Do pół roku to na pewno będę karmić piersią, a czy dłużej to się dopiero okaże. Też bym tak chciała żeby córka sama odstawiła pierś. Fakt że już zupkę jej podałam. Ale nie robie tego codziennie, a po zupce i tak od razu chcę mleka mimo że zupe popija wodą. Ja nie chcę jej jeszcze odstawić od piersi ale czasem córce daję coś innego na posmakowanie, a że się domaga mleka to dobrze. Nie mam sumienia córki teraz odstawić od cyca, jeszcze za wcześnie. A widzę że jeszcze go potrzebuje.

2017-11-30 17:49

Z jednej strony niby uwiazanie dla mamy ale po roku to myślę że faktycznie tych karmien będzie na tyle mało żeby spokojnie bez poczucia tego uwiazania można jeszcze karmić. Super, że u Was tyle to trwało. Zobaczymy ile mi się uda. Też mam nadzieję że nie będę to ja musiała kończyć karmienia. Właściwie chyba dlatego że długo o te kp włączyłam to wolałabym żeby to synek zakończył.

2017-11-30 14:52

Aleksandra na półrocze miałam identyczne przemyślenia :) Na siłę ja nigdy bym tego dziecku nie odebrała, tylko i wyłącznie w sytuacji wyjątkowej, względy zdrowotne itp po prostu nie wyobrażam sobie tego. Sama zakładalam najpierw że pół roku, później granica przesunęła się na rok ale synek nie dawał za wygraną i chciał dalej, w końcu odstawił sie sam w 20miesiącu życia i na prawdę bardzo cieszę się że to wyszło od niego :) Pewnie głównie przez zmniejszoną ilość z powodu kolejnej ciąży,a le jak by nie było co najlepsze dostał i dostawał ile chciał :)

2017-11-30 11:11

Nawet nie wiem kiedy i zlecialo mi pół roku karmienia. Plan minimum wykonany! No i muszę przyznać że duża w tym zasługa forum bo właśnie kiedy pojawiły się problemy to tu trafiłam. Teraz w sumie zastanawiam się czy nie będzie problemu żeby malucha odstawić od piersi ale skoro długie karmienie jest ok to chyba nie będę tego robić na siłę.

2016-03-11 19:06

Popieram ważne że się ie poddajesz i wytrwale karmisz piersią.

2016-03-10 18:37

Jestem tego zdania co magiczny - liczy się chęć i wytrwałość a poranione brodawki się zagoją za to kiedyś powiesz - "tak Cię kocham że piersi mi krwawiły a ja i tak Cię karmiłam..." :D

2016-03-09 14:39

Karolina ale dajesz radę :p i to się ceni :)

2016-03-08 08:25

Ojej to ja współczuję tego podgryzania, naprawdę nie miałam z tym problemu, a mały ma i miał zgryz prawidłowy