Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Dłuuugie karmienie

Data utworzenia : 2014-04-03 21:15 | Ostatni komentarz 2017-12-16 18:31

Redakcja LOVI

16061 Odsłony
102 Komentarze

Jeśli tylko chcesz i czujesz, że Twoje dziecko tego potrzebuje, możesz spokojnie karmić je piersią w drugim i trzecim roku życia, a nawet dłużej. Przedstawiamy argumenty za długim karmieniem piersią.

2017-12-16 18:31

Joanna, u mnie córka nawet gdy w nocy już nie jadła, to i tak jadła rano i wieczorem i mleko nie zanikło, tylko piersi dostosowały się do nowego karmienia i laktacja była mniejsza, ale była.

2017-12-15 18:23

Ja synka karmiłam 14 miesięcy i karmiłabym dłużej tylko syn juz zaczął przesypiać całe noce i mleko zanikło. Uważam ze karmienie piersią to same korzyści. Warto karmić jak najdłużej.

2017-12-07 09:32

Aisa, dobrze że zmieniłaś lekarza, ja też uważam, że na pierś nie ma ograniczeń. Po co oszukiwać dziecko wodą, skoro chce mleczko. Aneta, myślę, że właśnie starsze dziecko dużo łatwiej oduczyć od piersi, bo więcej rozumie, można mu powiedzieć, że piersi są chore, że już mleczka nie ma i wiele innych sposobów. Można ze starszakiem porozmawiać, zaproponować coś w zamian, a przy takim maluszku no to nic nie zrobisz, maluch płacze i już. Nie rozumie czemu nagle nie dostaje ulubionego cycusia. Choć wiadomo, najlepsze rozwiązanie, to gdy dziecko samo się odstawia. U nas córka w większej mierze odstawiła się sama, po prostu zrezygnowała z karmień, a takie ostateczne pożegnanie no to już moja decyzja. Czyli odstawienie wieczornego i nocnego karmienia. Córka miała wtedy ponad 2 lata i bez problemu jej wytłumaczyłam, że mleczka już nie ma, bo jest dużą dziewczynką, a piersi muszą odpocząć, dla drugiego dzidziusia.

2017-12-05 23:10

Mleko mamy będzie zawsze idealne dla malucha. Bez względu na to czy dziecko ma tydzień dwa miesiące rok czy w dwa lata. Mleko zawsze ma w sobie wiele cennych składników, przeciwciał i dostosowuje się do potrzeb dziecka. Karmiąc piersią karmimy na rządanie i nie ma limitów dziennych czy też nocnych. Nie ma określenia że za duo czy za mało dziecko zjadło. A to że przybiera na wadze? Nic tylko się cieszyć. Wkoncu o to chodzi żeby dziecko jadło mleko mamy i dostawało to co dla niego najlepsze. Nie rozumiem takich lekarzy jak Twój Aisa. Dziecko w którymś momencie zacznie chodzić i kilogramy poleca a dół. A głosić dziecko skoro jest głodne to całkowite nieporozumienie... No ale dobrze ze zmieniłaś pediatrę. Aneta ja wiem czy starsze dziecko trudniej oduczyć od piersi? Starsze dziecko więcej rozumie i jesteśmy w stanie mu wytłumaczyć wiele a Maluchowi zabrać pierś i przestać dawać i patrzeć jak płacze tylko dlatego że my nie chcemy dać piersi? Dla mnie to jest gorsze rozwiązanie. Dziecko wtedy nie rozumie co się dzieje do tej pory mleko było w każdej chwili na wyciągnięcie ręki a teraz nagle jakieś ograniczenia. A starszemu zawsze coś powiesz a że jest chora pierś a że mleczka nie ma a że nie możesz dać bo pan doktor dał stropek i mleczko jest nie dobre. Albo zawsze można poczekać do samoodstawienia i to dla dziecka najlepsze rozwiązanie.

2017-12-05 13:12

Bardzo chciałam karmić pierwszą córkę ponad rok, niestety udało nam się dotrwać do 6 miesięcy, później miałam problemy z laktacją, które pomimo wspomagaczy i laktatoranie przeszły. Teraz mając świadomość swoich błędów, mam nadzieję, że pokarmię synka dłużej niż 6 miesięcy, bo to wspaniałe przeżycie.

2017-12-04 22:35

Mleko dostosowuje się do wieku dziecka. Ale im dłużej karmimy piersią tym gorzej później dziecko od piersi odstawić. Najlepiej żeby dziecko samo zrezygnowało z piersi. Trzeba też wyczuć granicę żeby dziecka za wcześnie nie odstawić od piersi. Dziecko karmione piersią je kiedy chcę. Na piersi nie da się dziecka przekarmić. Jak ładnie przybiera na wadze to się cieszyć trzeba.

2017-12-04 15:50

Agusia to dobrze ! Oby wszystko było bezproblemowo :) Mój syn też dużo je wcześniejsza pani dr powiedziała że mam go oszukiwać woda bo za dużo przybiera ale przecież na piers nie ma limitów a on ja tak kocha z dnia na dzień nie da rady zrezygnować ale zmieniłam pania dr powiedziała że nawet po roku a nawet i 2 latach w mleku są składniki odżywcze dla dziecka i ze niektóre dzieci latają za mamami ze stolkiem aby dostać się do piersi i mleka w niej i nie chcą się odstawić nawet mając 4 lata więc to wszystko też zależy od dziecka i wg mnie na pierś nie powinno być limitów bo jednak są tam składniki które dziecko odżywiają no i są dostosowane do wieku dziecka.

2017-12-04 15:38

Synka karmilam pól roku ze wzgledu na mała ilosc pokarmu ze musialam go dokarmiac.Teraz karmie córkę 4 miesiace i chciałabym przynajmniej do roku czasu a jesli bede miala nadal pokarm to myślę i dłużej.Ciesze sie że mogę ją karmic piersia i mam na tyle pokarmu że z samej piersi ładnie przybiera na wadze i jest taka pucuś ;-)