Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Dodatkowe witaminy w trakcie karmienia piersią

Data utworzenia : 2014-03-19 08:19 | Ostatni komentarz 2024-04-23 22:11

patrycja.87.

31430 Odsłony
416 Komentarze

W trakcie karmienia piersią, dziecko zabiera nam wszystko co najlepsze. Dlatego pytanie do Was drogie mamusie; czy brałyście dodatkowo jakieś witaminy gdy karmiłyście piersią ? Jeśli tak...to tak długo? Czy przez cały okres karmienia? Ja karmię 2 miesiąc i biorę dalej witaminy ,które brałam w ciąży. Są to też witaminy dla karmiącej. Pediatra mojej Zuzi kazała mi łykać witaminę D (400 j.) i drugie 400 j. podawać córeczce. Problem był w tym ,że miałam anemię i po porodzie byłam bardzo słaba (zdarzyło mi się zasłabnąć) ,więc zdecydowałam dalej brać moje witaminy. Czuję się po nich lepiej, a przy okazji wiem ,że dziecku dostarczam odpowiednie składniki.

2015-12-07 10:34

Od pewnego czasu boli mnie nadgarstek. Zastanawiam się czy to od trzymania laktatora czy może z niedoboru wapnia. Czy w czasie karmienia brałyście wapń? Siostra doradziła mi żebym go zażywała bo karmienie bliźniąt to duże obciążenie dla organizmu. Myślicie, że powinnam go brać?

2015-12-05 20:35

Nikt nie może zmusić kobiety karmiącej do robienia morfologii. W szpitalu po porodzie mamy takowe badanie i wtedy możemy się zorientować jak to u nas z poziomem witamin i pierwiastków i wtedy działać ze zwiększoną ilością witamin i później w okresie karmienia przyjmować te witaminy

2015-12-05 16:12

Morfologie powinni obowiązkowo robić kobietą karmiącym. Ja po okresie karmienia mimo brania witamin była zmęczona. Było widać po skórze , włosach , paznokciach i moim samopoczuciu. Nie przyszło mi do głowy ,żeby zbadać poziom witamin,

2015-12-04 22:18

Agater jak masz zawroty głowy zrób morfologię i tsh. Ja po 7 miesiącach karmienia też zaczęłam się źle czuć i okazało się, że mampoporodowe zapalenie tarczycy i niedokrwistość. Biorę HEmofer i wit D3 zalecone przez endokrynologa, powoli wracam do normalnego stanu, ale po ciąży często następuje taki wyrzut hormonów i lepiej to zbadać.

2015-12-04 21:41

więc jak najprędzej powinnaś zrobić szczegółową morfologię krwi i zawartość podstawowych pierwiastków w organizmie

2015-12-04 18:26

magicznypazur współczuję! ale uświadomiłaś mi że te moje zawroty głowy to naprawdę mogą być od braku witamin...

2015-12-03 21:47

Lepiej brać witaminy, bo może Was później spotkać to co mnie. Synek miał nieco ponad 3 miesiące. Był to wtorek, godzina 22:00, mówię do męża, że strasznie mi się kręci w głowie... dosłownie wirowało mi wszystko przed oczami. Położył mnie do łóżka, po chwili było mi słabo i chciałam zaczerpnąć powietrza, to pomógł mi i stanęłam przy oknie i znowu do łóżka. Po chwili zaczęła mi drętwieć twarz, i wszystkie kończyny, do tego doszły ogromne problemy z oddychaniem, nie umiałam złapać powietrza i nie miałam jak zawołać męża... Dobrze, że do mnie zaglądał co chwilę. Wystraszył się nie na żarty... Postawił na nogi cały dom, w tym moją mamę, która kazała wezwać pogotowie i jak wezwała pogotowie to doszły jeszcze drgawki... A wszystko przez co? Przez za mało witamin i niedobór wapnia i żelaza...

2015-12-03 20:49

A ja mam mega sklerozę i witaminy leżą w szufladzie... musze zacząć je brać bo zaczynam odczuwać bóle głowy i ogólne osłabienie. W ciąży dodatkowo brałam tardyferon przez anemię, vitaminer prenatal i kwas DHA. Idę od razu wyjąć je gdzieś na wierzch żeby od jutra już znów brać :D