Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Piękne piersi

Data utworzenia : 2014-03-03 22:30 | Ostatni komentarz 2022-10-27 13:06

Redakcja LOVI

17367 Odsłony
105 Komentarze

Laktacja wpływa na zmianę rozmiaru piersi, a skóra musi sobie z tymi zmianami poradzić. Dlatego Twój biust potrzebuje szczególnej pielęgnacji, i to już wtedy, gdy jesteś w ciąży. Przeczytaj, co pomoże, a co nie służy zachowaniu ładnego kształtu i zdrowego wyglądu piersi. Dowiedz się także, jak dbać o najwrażliwszą i najbardziej narażoną w czasie karmienia część piersi - o brodawki.

2014-05-15 17:53

Ja również uwielbiam karmić synka piersią,,to chyba najwspanialsze chwile macierzyństwa.

2014-05-13 09:00

Ja również uwielbiałam karmić synka piersią, taki czas tylko dla mnie i dla niego. Teraz już nie mogę się doczekać, kiedy przystawię maluszka i mam nadzieję, że będę mogła dłuugo to robić. Pamiątka po miłych chwilach została i o ile matka natura oszczędziła inne partie ciała, to piersi wyjątkowo obdarowała, co prawda nie są jakieś bardzo widoczne, ale są, z drugiej strony przeszłam o 3 rozmiary w górę i wróciłam z powrotem, wiec miałam świadomość w jakim stanie mogą być moje piersi, pomimo ich pięlegnacji.

2014-05-12 15:44

Mysza dla mnie nie ma nic przyjemniejszego niż karmienie synka, to jak się we mnie wtula i czuje jego zapach dotyk, małe łapki które mnie miziają czy może być coś przyjemniejszego. Ja uwielbiam to robić, ale oczywiście o pielęgnacjo piersi nie zapominam ale myśle żę tylko ta maść jakiej używasz nie wystarczy:)

2014-05-07 09:33

ja myślę,że jesli nie dbamy to nic się już nie da zrobić. Ja niestety zaniedbałam, w ciąży za bardzo się nie zmieniły więc byłam zadowolona, a teraz karmiąc nawet nie zauważyłam kiedy zrobiły się obwiśnięte :/

2014-05-03 19:12

kupiłam maść MALTAN i byłam pod jej dużytm wrazeniem:) niue dość, że bardzo dużo moich koleżanek mówiło, że karmienie byw nieprzyjemne i, że bolą brodawki, ja tego nie odczułam... teraz może jak malutki ma ząbki;) ale to przez to, że gryzie;) nie miałam problemów z pękaniem itd:) a do tego jest bezpieczna dla malucha i można karmić spokojnie!:)

2014-04-02 22:29

Oj lipko swieta prawda, chocbys tlumaczyla i tlumaczyla to niektorym nie przetlumaczysz... agusia, jak bedziesz chciala przestac karmic to poczytasz watki, ktore sa o konczeniu karmienia, ja przyznam,ze jeszcze do tego mnie nie ciagnie a karmie 10 mcy... Co do piersi, u mnie nie ma asymetrii i wygladaja ladnie... Tyle,ze na dekolcie mam ciagle jakas reakcje alergiczna, swedzi, czwrwone jest, jak lupiez pstry :/ i qrka ciagle sie drapie... Chyba hormony mi sie nie moga ustabilizowac i tak to wyglada... Oczywiscie piersi zawsze beda inne, po pierwszej ciazy moj maz mowil,ze ogolnie nie sa gorsze, raczej lepsze, na pewno ciezsze i pelniejsze :) wiec na plus...

2014-04-02 21:27

Ja tez polecam wietrzenie piersi na popekane brodawki jeśli jest to możliwe. Agusia ci do zahamowania.laktacji to.wszystko samo sie stabilizuje. Jeżeli jednak odczuwamy bol mozemy ściągnąć trochę mleka, ale nie za dużo. Karolinko ja wiem ze jest odwrotnie, ale są czasami ludzie z dobrymi radami, którym nie da się przegadać.

2014-04-02 03:56

Na popękane brodawki najlepszy jest własny pokarm lub maść bapanthan. Laktacja podczas karmienia się stabilizuje więc powinno być tyle mleka ile dziecko potrzebuje. Nie da się nadprodukować go za dużo na zapas bo to dziecko stabilizuje stabilizuje ilość mleka jaką ono potrzebuje. Jeśli będziesz chciała odstawić dziecko od piersi to należy zmniejszać stopniowo ilość karmień. Na piersi pomagają pompki tak jak dziewczyny wspomniały i naprzemienne prysznice oraz smarowanie kremami dla kobiet karmiących. choć najlepsza jest oliwka.