Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Dołącz do nas i wygraj jeden z 10 laktatorów Prolactis

Data utworzenia : 2013-09-12 11:41 | Ostatni komentarz 2013-12-19 15:58

Redakcja LOVI

7221 Odsłony
19 Komentarze

Dołącz do nas. Dziel się wiedzą na forum, korzystaj z porad ekspertów i rodziców. 10 autorów najbardziej pomocnych i wartościowych wypowiedzi na forum nagrodzimy laktatorem elektronicznym LOVI Prolactis.

2013-09-30 23:36

no i wlasnie, osoby, ktore mysla o tym, ze piersi nie beda jedrne czy cos... ech... dziecko to nie zabawka, a najlepsze dla niego jest nasze mleko, wiec jak mozna z tego po prostu zrezygnowac... nie rozumiem tego :/ dzis sie prawie poklocilam z kuzynka, z ktora sie blisko przyjaznie, ona ma dwojke dzieci, najmlodsze jest rok starsze od mojego najmlodszego, no i mowila, ze nie miala dosc pokarmu wiec dokarmiala i nie da sie przekonac, ze mogla miec wiecej bo ma dwojke dzieci i wie co mowi ;) no coz, juz nic nie powiedzialam, ale znam wiele mam, ktore mowia, ze nie maja pokarmu i przestaja karmic... moze sie nasluchaja od swoich rodzicow, bo starsze pokolenie bylo zachecane do dokarmiana, ze niby dzieci tak najlepiej przybieraja itp. a po prostu to bylo wygodne, mniejsze roznice wieku byly miedzy dziecmi w domu, np. ja majac 2,5 roku mialam dwoch mlodszych braci ;) wiec wiadomo, ze karmienie nie bylo wygodne kiedy po domu lata dwojka niewiele starszych szkrabow, ale chciec to moc, wszystko jest w naszej psychice.

2013-09-30 16:26

Jestem w 35 tc. Kilka tygodni temu zdarzyło mi się niestety przebywać przez parę dni w szpitalu. Poznałam tam wiele przyszłych mam, które z góry założyły że po porodzie na pewno nie będą miały pokarmu i od samego początku będą karmić butelką. Że chcą zachować jędrne piersi, a karmienie im w tym przeszkodzi. Nóż mi się w kieszeni otwierał, słysząc te tezy. Szkoda, że tak wiele młodych mam rezygnuje z tego co, najważniejsze dla Maluszka- pokarmu matki, jej ciepła i bliskości od narodzin. Nawet nie wiedzą jeszcze jak to będzie, kiedy na świat przyjdzie ich dziecko, jak zadziała ich instynkt macierzyński, jakie emocje będą im towarzyszyć podczas pierwszych spotkań z Maleństwem. Słyszy się wszędzie (od mam, położnych podczas zajęć w szkole rodzenia, koleżanek), że karmienia trzeba się nauczyć. Że to nie będzie łatwe, ale również że to nie jest niemożliwe! Przecież zostałyśmy stworzone do tego, aby być mamami, w związku z czym nasz organizm jest na to przygotowany. Wystarczy tylko chcieć, być zaangażowanym, cierpliwym i świadomym, że podczas karmienia piersią możemy naszemu dziecku przekazać wszystko to, co najlepsze. Ja odkąd tylko ujrzałam dwie kreseczki na teście, wiedziałam że chcę karmić piersią. Zrobię wszystko, aby tak się stało. Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. W razie kłopotów będę mogła zwrócić się o pomoc do położnej, poradni laktacyjnej czy też odwiedzić portal LOVI, by zasięgnąć specjalistycznych porad. Mam nadzieję, że przekonałam przyszłe mamy, które cały czas wahały się czy karmić piersią. Grunt to pozytywne nastawienie, nie zniechęcanie się i wiara że się uda!

2013-09-12 13:11

posiadam ten laktator i stanowczo polecam! zwlaszcza jak wieczorem musze sobie mleko odciagnac bo maly spi a mi juz naszlo mleczko, zwykle jestem padnieta jak nie wiem a on "sam sciaga" ja tylko trzymam w dloni i powiem szczerze ze zdarzylo mi sie przymknac oko, z krzeselka prawie spadlam ale odciagnelam :) polecam wszystkim mamom! Zwlaszcza tym, ktore sa przemeczone i nie maja czasu ani sily na odciaganie reczne.