Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Zabawa podczas karmienia

Data utworzenia : 2019-03-18 15:18 | Ostatni komentarz 2019-06-12 11:37

Magda.W89

1415 Odsłony
20 Komentarze

Witam, Moja coreczka ma 2.5 miesiaca.Karmiona jest piersia.Jednak od pewnego czasu gdy konczy jesc zaczyna lizac sutka i przy tym smieje. Czy taka zabawa nie nauczy jej zlych nawykow?

2019-06-12 11:37

Moim zdaniem to forma zabawy i raczej nie zaszkodzi A wręcz pomoże udowodniono naukowo że lizanie pomaga w rozwoju mowy :)

Konto usunięte

2019-05-30 11:33

Uważam tak jak dziewczyny - maluszek po prostu poznaje świat i się bawi :) Czy to coś złego? Raczej nie, ale... ja osobiście nie pozwoliłabym na takie zachowanie. Dlaczego? Uważam, że pierś jest od jedzenia. Pozwalając córce na taką zabawę możesz doprowadzić do sytuacji, gdy pierś stanie się uspokajaczem lub zabawką, a potem dziecko będzie cały czas na niej "wisiało". Oczywiście to nie jest nic złego, ale dla matki może być uciążliwe. Moja córka aż tak się nie bawiła, ale to może dlatego, że jak przestawała "ciągnąć" mleko i zaczynała się bawić, to ją odstawiałam od cycka, a po prostu przytulałam czy nosiłam. Czyli miałam bliskość z dzieckiem, razem się bawiłyśmy i spędzałyśmy czas, ale nie wisiała na cycku.

2019-05-29 20:16

To jest po prostu zabawa maluszka. U mnie tak samo niby piła córka się chwilę i puszczala cycka i znowu piła itd.tez się więcej bawiła niż jadła.

Konto usunięte

2019-05-21 21:16

Uważam, że nie jest to powód do zmartwień. Maluszek poznaje wszystko dookoła, testuje, sprawdza. Prawdopodobnie zaspokoił już pierwszy głód i większą potrzebą od najedzenia się jest poznanie świata, w tym wypadku mamy. Jeśli maluch nie potrafi wrócić do ssania to możesz zmienić pozycję, pomóc mu się przystawić

2019-05-12 00:55

Mam tak samo a teraz jak synek jest większy przychodzi chwilę possać idzie się bawić i zaraz wraca jeść

2019-05-11 20:49

U nas też jest podobnie. Dzieje się tak przewaznie po najedzeniu. Myślę, że maluszek nawiązuje tak bliskość z mamusia. ?

2019-05-08 21:15

Pamiętam że u nas też było podobnie, moja prócz lizania też sobie cmokała sam koniec sutka jakby dawała mu buziaczki... to było mega urocze i zabawne? ale w związku z tym nie zauważyłam żadnych problemów czy złych nawyków

Konto usunięte

2019-05-08 10:07

Mam miesięczna córkę i robi tak samo. Położna mówi że poprostu tak poznaje świat przez język. A to że lize sobie to nic złego porostu chce być blisko mamy i w ten sposób pokazuje żeby od niej nie odchodzić. Z czasem ponoć to mija.