Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

higiena jamy ustnej

Data utworzenia : 2016-09-25 11:42 | Ostatni komentarz 2022-01-07 10:59

Marlinka-1986

8790 Odsłony
75 Komentarze

Wiadomo, że w ciąży trzeba dbać również o jamę ustną. Nie powinno się używać past wybielających, ale czy można stosować płyny do płukania jamy ustnej?

2022-01-07 10:59

Warto kupić sobie lacalut activ płyn i paste, czasem też wyczyścić kamień to jest też przyczyną krwawiących dziadel 

2022-01-07 06:58

Oczywiście że trzeba dbać tak samo jak przed ja w ciąży używałam pasty wybielającej i płyny do płukania i nic się nie działo 

2018-05-29 17:25

Mam bardzo miękką już. Teraz i tak jest nieźle, ale np. w pierwszym trymestrze to i z nosa mi się krew lała, co była dla mnie zupełna nowością. Aż dziwne, że morfologię miałam zawsze dobrą :)

2018-05-29 15:52

Magros a jakiej szczoteczki używasz? Może zmień na SOFT?

2018-05-29 14:06

magros ja mam nadwrażliwość zębów odkąd pamiętam zwłaszcza na zimno, byłam w ciąży na kontroli i mimo że przez jakiś czas mnie ząb bolał stwierdzili, że wszystko ok ale jak coś to zgłosić się już po ciąży teraz już bym mogła i zrobić zdjęcie, krwawiące dziąsła to też u mnie dość częste, ale ja nie wiem dlaczego mam tendencję do gryzienia szczoteczki, jakoś oduczyć się tego nie mogę, w ciąży to miałam wręcz zalecane używanie płynu do higieny jamy ustnej, ale nie nadużywałam i magros oby po tym miesiącu wszystko wróciło do normy :)

2018-05-29 13:49

W ciąży mycie zęby to dosłownie krwotok i nawet pasty nie pomagają. Było chwilę lepiej w drugim trymestrze, a teraz znowu. Ale jeszcze tylko miesiąc mi został :)

2018-05-28 13:41

Moim zdaniem nie ma żadnych przeciwwskazań żeby używać płynu do płukania jamy ustnej, wiadomo nie połyka się tego tylko wypływa więc nie ma żadnego zagrożenia. Nigdy nie miałam problemu z zębami, fakt w ciąży zaczęły trochę krwawic mi dziąsła więc zmieniłam tylko pastę która jest właśnie do tego przeznaczona i muszę przyznać że rzeczywiście pomaga.

2018-05-28 13:32

Ja też stosowałam pasty parodontax. Płyn do płukania używałam Octenidol. Bez alkoholu i ma całkiem łagodny smak co mi bardzo w ciąży odpowiadało. W ogóle w ciaży strasznie mi się zęby szybko psuły mimo fisia na punkcie ich higieny. U stomatologa wydałam chyba ze dwie pensje, co tydzień siedziałam na fotelu ze znieczuloną połową twarzy, żeby jak najszybciej ogarnąć te zębiska zanim się popsują bardziej. I plomby powymieniałam na nowe przy okazji.