Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Łapczywe ssanie, łykanie powietrza i płacz

Data utworzenia : 2018-10-10 15:11 | Ostatni komentarz 2018-12-10 10:11

Konto usunięte

6565 Odsłony
69 Komentarze

Witajcie ponownie po 4 latach. Niby człowiek ma już jedno dziecko i wie co i jak, ale i tak multum pytań. Córka obecnie ma miesiąc. Od samego początku mamy jazdy przy karmieniu w dzień - córka pięknie się przystawia do piersi, ciągnie z taka siłą jakby mieli jej zaraz jedzenie zabrać (położna się śmiała z odgłosów) i tu jest problem l. Je lapczywie, prawie na takim bezdechu, zapowietrza sie i po ok 5 minutach placz - odbijamy się, pierdzi sobie albo robi kupę przy tym i wracamy do karmienia. I znowu... Ssie, zasysa, mleko leci bokiem, słychać jak polyka pokarm z powietrzem. Przybiera prawidlowo, zero wysypek, kupa musztardowa. W nocy zero problemów - je spokojnie, nawet nie odbeknie, odkladsmy sie i spi. Jak jest spokojna jest fajnie, jak juz sie wkurzy to zaczyna sie jazda. I mecza ją zgazowane jelita. Pytanie: czy moga to być objawy alergii/nietolerancji? Wydaje ni się ze one sa teraz nadrozpoznawalne przez pediatrow. No i mamy krótkie wedzidelko podjezykowe - nie jest w stanie wysunac jezyka, nawet bie dottka nom do warg i ma kształt serduszka. Chcemy jej podciac. I tez mysl ze moze przez nie lyka to powietrze. Co wy na to? Któraś mama ma tsk samo z dzieciaczkiem? Bo ja juz głupieję. Pozdrawiam cieplutko

2018-11-02 09:34

Colima tak to już jest u nas też tak było że jak maluch miał dość to się popychal od piersi.

2018-11-02 08:23

Kochane nie podaję nic na gazy. Próbowałam Bobotic (zlamanalam się. Miałam nic nie podawać), ale bylo ewidentnie gorzej tzn szły bąki, ale takie "ostre" i mocno bolesne dla córki. Zrobiłam próbę 2 dni bez leku i 2 dni na leku. Ewidentnie było gorzej z lekiem więc wyrzuciłam go! Córa dostaje tylko biogaje i jest super. Teraz płacz brzuszkowy jest jak zbliża się czas kupy - robi co 3 dni,. Zazwyczaj kilka godzin przed jest prężenie się, poplakiwanie. A sam proces zalatwiania się na szczęście jest bezbolesny. A poza tym dziecko Anioł. Śpi, je, bawi się - potrafi czuwać koło godziny (szok! Ma dopiero 7.5 tyg.) i znowu śpi. U nas ewidentnie sprawdziła się metoda im mniej specyfików tym lepiej i... Czas. My matki chcemy cos robić bo serce pęka jak płaczą, a tu trzeba czasu. Kompletnie już zapomniałam i problemie połykania powietrza, a przecież było to tak niedawno. Teraz cwaniara sama sobie reguluje - nie cjce jeść to się odpycha od piersi, rozgląda i uśmiecha:-)

2018-10-30 10:33

Agata muszę kupić właśnie Espumisan, bo synka coraz częściej męczą te gazy. Czekałam na wizytę u pediatry, aby to skonsultować, ale do przyszłego tygodnia jest na chorobowym i nie wiem czy nadal czekać, czy kupić i podać na własną rękę. Mój synek skończył 6 tygodni więc jaki Espumisan najlepiej podać i w jakich dawkach??

2018-10-27 21:32

Colima ssssuuuper, że podcięcie wędzidełka pomogło :-) problemy z brzuszkiem niestety zdarzają się większości dzieci, na pewno z miesiąca na miesiąc będzie lepiej, gdy układ pokarmowy będzie coraz bardziej przyzwyczajony do pracy :-) podajesz coś na gazy? U mnie ostatnio Espumisan 100 bardzo się sprawdza, bo córeczkę nocą wybudzały. Espumisan zaczyna działać po 2 dniach stosowania, podaję 3 x dziennie po 10 kropli, na ulotce napisane jest, żeby podawać nawet przed każdym karmieniem. Paulina u Was też może pomogłoby coś na bazie symetykonu na ten brzuszek.

2018-10-26 15:33

Teraz widzę, że sytuacja rozwiązana już i podcięcie pomogło. Powodzenia i przyjemności z karmienia maleństwa.

2018-10-26 14:58

Propnuję karmienie na tzw. śpiocha (skoro w nocy sytuacja nie występuje, nie podejrzewałabym alergii a raczej dziecięcy zespół nadprodukcji pokarmu), w pozycji biologicznej (pod tzw. górkę), na zmianę raz jedna raz druga pierś. Ewentualne odciągnięcie niewielkiej ilości pokarmu (10-20ml), zimne okłady między karmieniami. Wędzidełko należy pokazać doradcy laktacyjnemu lub neurologopedzie dziecięcemu, by zakwalifikował ewentualnie do podcięcia.

Konto usunięte

2018-10-23 10:49

Colima super, że się udało ! :) ogromna ulga i kamień z serca, że dzidziuś jest teraz zadowolony i mama również.

Konto usunięte

2018-10-23 06:49

Colima, karmcie się i cieszcie z tego, powodzenia :)