Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Pożegnanie ze ssaniem

Data utworzenia : 2013-08-01 22:25 | Ostatni komentarz 2017-01-23 18:13

Redakcja LOVI

10840 Odsłony
30 Komentarze

Jak długo karmić piersią - to decyzja indywidualna mamy i dziecka. Jednak kiedyś przychodzi ten moment, gdy dziecko karmione piersią trzeba od tej piersi odstawić. Odpowiadamy na pytanie - kiedy i jak to zrobić.

2013-08-02 11:46

Ja karmiłam 1,5 roku, bo mi właśnie dwóch lekarzy powiedziało, że ze względu na powiększającą się liczbę dzieci z alergią (szczególnie skórną) zaleca się karmienie piersią minimum przez półtora roku. Polecam Wam karmienie piersią jak najdłużej lub podawanie mleka mamy w inny sposób, bo to mleko zawiera przeciwciała, które łagodzą objawy różnych infekcji lub im zapobiegają oraz uodparniają mały organizm.

2013-08-02 09:31

Jeszcze mi się nasunęło.... Ciesze się, że jeszcze karmię bo przy ostatniej infekcji syn nie chciał nic kompletnie jeść ani pić. Może gardziołko go bolało, możliwe też, że dokuczały ząbki. Jedno jest pewne dzięki częstemu karmieniu nie był głodny ani spragniony ( a były akurat te afrykańskie upały ).

2013-08-02 09:28

Mój synek skończył rok, a ja nadal go karmię. Chciałabym go jeszcze podkarmiać góra do 18 miesiąca. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie dwuletniego, a nawet trzyletniego dziecka jako pożyteczne dla jego zdrowia. Podobno Matka Natura przystosowała organizm kobiety do produkowania mleka przez dwa lata. Wiadomo, różnie to w praktyce bywa. Jedne mamy karmią tylko kilka miesięcy albo wcale bo nie mają innej możliwości, a inne są zaprogramowane nawet na dwuletnią laktację. Wszystko zależy od chęci i możliwości mamy ale też od chęci dziecka. Przyznam, że byłaby to idealna sytuacja gdyby mały za jakiś czas sam zrezygnował z karmienia bo mnie samej przykro go będzie odstawiać zwłaszcza jeśli będzie się domagał mleka.

2013-08-02 08:18

Ja mojego synka karmiłam tylko 3 tygodnie (miałam bardzo mało pokarmu, potem nawał, i znowu bardzo mało, od samego początku był dokarmiany mm) więc nie mieliśmy problemów z odstawieniem od piersi. Dokładnie, ja też znam kilka przypadków, w których już duże dzieciątko (3 lata) dalej ssało pierś mamy, choć ta, już nie miała pokarmu... Myślę, że każda kobieta ma swój czas na odstawienie od piersi, częściowo lub całkowicie - to indywidualna sprawa. wszystko zależy od pokarmu, czy wracam do pracy itd. jest dużo czynników, które mają na to wpływ. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla maluszka jak najdłużej karmić.

2013-08-02 01:03

Mojego synka karmiłam niestety tylko 3 miesiące, w tym, że w trzecim już dokarmiałam mm, to był mój błąd.

2013-08-01 22:26

moje dzieciątko samo się odstawiło po 6 miesiącu życia, więc nie miałam z tym problemu, ale znam mamy której na uszach stawały a i tak dziecko wygrywało!