Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Pożegnanie ze ssaniem

Data utworzenia : 2013-08-01 22:25 | Ostatni komentarz 2017-01-23 18:13

Redakcja LOVI

10871 Odsłony
30 Komentarze

Jak długo karmić piersią - to decyzja indywidualna mamy i dziecka. Jednak kiedyś przychodzi ten moment, gdy dziecko karmione piersią trzeba od tej piersi odstawić. Odpowiadamy na pytanie - kiedy i jak to zrobić.

2013-08-07 10:07

u nas zasypiała w łózeczku potem jej już było za ciasno dlatego kładzie sie na kanapie. Mała mając półtora roku wyglada jak 2-3 latek i szczerze nie wyobrażam sobie, aby do 3 lat spała w łóżeczku wystarczy ze nieco się zsunie na dół i już nóżkami dotyka końca łóżeczka, stąd pomysł na spanie na kanapie, a w nocy nigdy nie spała z nami moze 2 razy ;)

2013-08-07 07:31

Maluszek się bardzo męczy podczas ssania. Jak moja Amelka je to pot jej leci po główce przez te upały. Co do spania na kanapie, to Nasza Amelka też zasypia na Naszym łóżku. Na nocne spanie przenosimy ją do łóżeczka, ale jak się budzi w nocy to znowu wraca do nas i śpi już z Nami. Mam nadzieje że z tego wyrośnie.

2013-08-06 20:11

Myślę że rano i wieczorem jest chłodniej może to mieć też wpływ, takie ssanie z piersi to też duży wysiłek dla takiego brzdąca, po nocy pokarm lepiej wypływa z piersi mimo wszystko

2013-08-06 14:26

mój maluch ma 6 i pół miesiąca i sam się odstawia, chyba przez te upały. jak go przytulam do cyca to płacze, wierci się i kręci . tylko rano i wieczorem chętnie ssie dlatego myślę, że to kwestia upałów ...

2013-08-06 11:56

Dzieci przyzwyczajają się do rytmu dnia, odsawienie od piersi pewienie nie będzie łatwe podobnie jak zapytanie w łóżeczku, nie radzę jednak robić tych dwóch rzeczy na raz, więc może warto się zastanowić na czym nam bardzej zależy;-)Moja mała usypia na kanapie a potem ja przenosimy do łóżeczka, w dzień śpi godzinę więc śpi na kanapie na jesieni prawdopodobnie przedstawimy ja do spania na kanapie już na stałe, czekam na ochłodzenie wówczas będzie jej się lepiej spało i mam nadzieję że nie odczuje większych zmian

2013-08-06 10:45

Ja swoją Amelcię będę chciało odstawić jak będzie miała roczek, ale już czuje, że to będzie ciężkie. Chociaż będzie troszkę starsza, więc na pewno nie obejdzie się bez rozmów :) Na dzień dzisiejszy Ona nie wyobraża sobie pójścia spać bez piersi. Tak już się przyzwyczaiła, ale przy drugim, mam nadzieję, że nauczę je od początku zasypiania w łóżeczku. Za pół roku napisze jak u mnie wygląda "pożegnanie z ssaniem" :)

2013-08-03 11:00

Karmiłam mojego synka piersią prawie 7 miesięcy, karmiłabym dłużej bo bardzo chciałam ale niestety synek sam odstawił się od piersi. Zależało mi na karmieniu bo ta bliskość, kontakt i uczucie są nie do opisania, bardzo to przeżyłam, płakałam że chcę karmić, zastanawiałam się dlaczego on nie chce. Próbowałam wszystkiego: różnego sposobu przystawiania, nakładek, karmienia na stojąco, bujając i śpiewając. Przez jakiś czas jeszcze ściągałam mleko i karmiłam synka moim mlekiem z butelki jednak w końcu mleka było coraz mniej a do mnie doszło że karmienie mm to nie koniec świata. Także u nas przeszło to bez problemowo dla malucha, a mnie kosztowało trochę nerwów.

2013-08-03 10:51

Mleka na naszym rynku są bardzo zbliżone do mleka mamy, jednak uważam że żadne nawet najlepsze mleko nigdy nie zastąpi mleka mamy. Ja karmiłam krótko bo zaledwie 3,5miesiąca gdyby nie mój wyczerpany organizm karmiła bym dłużej. Dzień w którym karmiłam ostatni raz pamiętam bardzo dobrze nawet poleciało mi kilka łez. Moja mała nie odczuła wówczas większych zmian jeśli chodzi o przejście na butle, może tak male dzieci lepiej znoszą zmiany?