Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Pożegnanie ze ssaniem

Data utworzenia : 2013-08-01 22:25 | Ostatni komentarz 2017-01-23 18:13

Redakcja LOVI

10865 Odsłony
30 Komentarze

Jak długo karmić piersią - to decyzja indywidualna mamy i dziecka. Jednak kiedyś przychodzi ten moment, gdy dziecko karmione piersią trzeba od tej piersi odstawić. Odpowiadamy na pytanie - kiedy i jak to zrobić.

2015-03-02 12:32

Karmienie to juz indywidualna sprawa. Ja chcialam to pół roku pokarmic piersia a dalej sie zobaczymy jak będzie. Jest wiele plusów z karmienia piersia nie tylko finansowych ale zdrowotnych i wygodna dla mamy i dziecka

2013-12-19 14:30

Gdy zaszłam w ciąże stwierdziłam że 6 miesięcy i koniec karmienia . Jak mała się urodziła i ją nakarmiłam poczułam tą niesamowitą więż i postawiłam na rok . Teraz po kilku kolejnych miesiącach karmienia piersią postanowiłam karmić do 15-18 miesięcy . Myślę że tyle małej wystarczy :) A ogólnie to jak jakaś mama się zastanawia czy w ogóle karmić piersią to bardzo polecam jest to najlepsze co może być dla dziecka i samych nas.

2013-11-02 19:52

fajnie jest karmić jak najdłużej bo to wielka oszczędność i duża przyjemność! ale czasami dziecko samo się odstawia i nic się na to nie poradzi! ale ważne są te przynajmniej 6 m-c!

2013-09-08 07:40

Ja karmiłam do ukończenia roku przez małego, tak sobie założyłam na początku i tak udało nam się odstawić. Nie było większych problemów. Mój maluch jest wogóle bezkonfliktowy:) ładnie spał od początku, nie było z nim problemów. Aż się boję drugiego dziecka, bo mówią że będzie przeciwieństwem i da mi w kość. Znajoma natomiast miała problem z odstawianiem, bo mały na jej widok biegł i krzyczał cici i się domagał. Kiedy już definitywnie stwierdziła, że koniec z karmieniem posmarowała brodawkę lekko musztardą i wystarczyło, że mały raz spróbował i stwierdził że cici się popsuł:)

2013-09-07 22:18

ja już karmię 13 miesięcy i zamierzam jeszcze trochę karmić

2013-09-04 09:48

Acha, czytałam ostatnio ciekawy artykuł a propos karmienia piersią, mm i odstawiania. Może kogoś zaciekawi: http://dziecisawazne.pl/radz-sobie-sama-matko-czy-lekarze-wspieraja-karmienie-piersia/

2013-09-04 09:45

Ja karmię już prawie 7 miesięcy, był moment, kiedy myślałam, że córa sama się odstawi, bo strasznie marudziła przy próbach przystawiania jej, ale najwyraźniej była to kwestia upałów, bo gdy tylko ustąpiły wszystko wróciło do normy. Pierwotnie chciałam karmić ją minimum 6 miesięcy, ale dopóki daję radę i dopóki ona chce, nie będę nic robić. Wiadomo, z jednej strony jest to uciążliwe, bo ja jestem przywiązana do dziecka, o ono do mnie, z drugiej jest to przeżycie i więź, jakiej nie da się opisać i chyba nie da się zastąpić niczym innym. Nie mówiąc już o względach ekonomicznych, no i wygodzie - nie trzeba sterty butelek, mieszanek itp. Kiedy dzidzia skończy rok chciałabym wrócić do pracy i nie wiem co wtedy z karmieniem, jeśli dotrwam to zobaczymy jak się sytuacja ułoży.Stawiam na naturę, niech ona sama zdecyduje, kiedy mam skończyć karmić :)

2013-08-22 20:39

Ja mojego starszego synia odstawiłam w 14 miesiącu.Zaczął chodzić i zdecydowaliśmy, że wystarczy. Nie protestował. Powoli zaniechałam karmień dziennych, a potem nocnych. Po 6 miesiącu jak wróciłam do pracy, to zawsze brałam laktator i ściągałam butelkę mleka w pracy i miałam na dokarmianie! Młodszy synio ma 2,5 miesiąca i świata poza cycem nie widzi!! pozdrawiam