Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Co robić, gdy maluch chce ssać tylko z jednej piersi?

Data utworzenia : 2018-07-04 20:23 | Ostatni komentarz 2020-05-31 22:59

Redakcja LOVI

5575 Odsłony
116 Komentarze

Zdarzają się dzieci, które upodobają sobie tylko jedną pierś i tylko z niej chcą ssać mleko. Takie zachowanie może niepokoić mamę, dlatego warto jak najszybciej znaleźć i wyeliminować przyczynę problemu. Dowiedz się, co może powodować, że maluch chce ssać tylko z jednej piersi i jak temu przeciwdziałać.

2018-07-05 09:29

artykuł na pewno przydatny dla mam które szukają informacji na ten temat. mamowe i tak super karmilas :) nie ma co zarzucac sobie nic :) co do karmienia mój syn też miał taki etap że upodobal sobie jedną pierś a drugiej nie chciał ale udało mi się go przekonać i później ładnie już w 2 jadł :)

2018-07-05 08:14

Niestety ja popełniłam ten błąd ( wcześniej nie trafiłam.na taki artykuł ) i karmiłam ta piersią częściej co było nam wygodniej i później niestety zrobił się zastój a na końcu kompletny brak pokarmu ... I z tego powodu a właściwie z mojej niewiedzy karmić skończyłam gdy syn miał 8 MSC .. niby nie mało ale chciałam dłużej :)

Konto usunięte

2018-07-04 22:29

Jeśli karmi y jedną piersią to z drugiej możemy odciągać mleko. Unikniemy dysproporcji w wielkości piersi, a i mamy szansę zrobić mleczne zapasy. Jeśli jednak dziecko nie chce ssać z dwóch piersi to może mieć problem z ułożeniem ciała

2018-07-04 22:24

Moja siostra wykarmiła córeczkę jedną piersią. Rzeczywiście narzekała na nierówne piersi, ale po zakończeniu karmienia wszytko wróciło do normy. Spora część kobiet ma nieproporcjonalne piersi, nawet jeśli karmi obiema, często jedna jest po prostu dominująca i sporo większa. Takie dysproporcje można wizualnie wyrównać, np. wkładając do miseczki biustonosza silikonową wkładkę wypełniającą :-)