Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Mamy pracujące i karmiące wyłącznie piersią.

Data utworzenia : 2018-02-20 12:26 | Ostatni komentarz 2020-07-13 16:03

dziubus2016

17511 Odsłony
507 Komentarze

Hej dziewczyny . Czy są na forum mamy które wróciły do pracy i karmią piersią (i nie dokarmiają mm)? Proszę was o rady bo wracam do pracy na dwa dni w tygodniu po osiem godzin i chce karmić dalej wyłącznie piersią. Wiadomo że w teorii to wydaje się wszystko łatwo ale w praktyce czasem wychodzi różnie. .. Mój syn skończy 8 miesięcy jak wrócę i dietę planuje rozszerzać po skończonych 6 miesiącach Mikołaja. Pomogły ścieków mi nie raz i bardzo cenię sobie wasze zdanie :)) Chciałabym się przygotować lepiej na to . Pomóżcie :D

2018-03-15 11:10

dziubus spokojnie mój też tyle ważył jak miał tyle. karmisz piersia więc spokojnie otyłość mu raczej nie Grozi bo karmienie piersią zmniejsza znacznie ryzyko. pediatra mi ciągle mówi od początku ze za dużo waży ale z kolei inna powiedziała że taki jego urok że zatrzyma się w końcu i prawda :) zaczal coraz mniej przybierac. mój aktualnie ma ponad 14 kg. pamiętaj że urodził się duży na 6 miesięcy powinien podwoić swoją wagę i podwoił i nawet więcej właściwie waży więc spokojnie popatrz na centyle czy zmienił się kanał o 2 stopnie czy raczej jest w podobnym centylu od urodzenia ? mój od razu był wysoko w centylach i dalej jest tak to już jest jak duże dzircko się urodzi więc nie przejmuj się karm i przypadkiem zamiast mleka nie podawaj wody bo jeśli dzircko chce mleko to nic to nie da a można zaszkodzić przy rozszerzeniu diety dawaj wodę ale woda nie zastępuj posiłku mlecznego bo tylko tym można zaszkodzić. do roczku waga stanie już tak nie będzie przybierać szybko no i zacznie być inaczej jak zacznie być mobilny tzn raczkowac chodzić itd wtedy dziecko już nie będzie tak tyc a przy okazji spali nadmiar tłuszczu. mój syn na 6 miesięcy nosił rozmiar 80 też podobnie ważył. aktualnie mamy rozmiar 92 98.

2018-03-15 10:37

Dziewczyny wczoraj rozmawiałam ze szwagierka no i powiedziała ze to nie dobrze ze mój młodszy tyle waży .... zmartwila mnie tym bardzo . Mały ma 11,700 i 74 wzrostu za 1,5 tygodnia skończy 6 miesiecy od razu powiem ze pediatra mamy na kwietnia . Karmie go wyłącznie piersią, to jest mój pierwszy raz , pierwszy syn był karmiony odciaganym mlekiem . Nie wiem co mam robić mały je co dwie godziny z obu piersi . Czasem w nocy dłuższą przerwa 3-4 godziny bo przyśni ale rzadko . Powiedzcie ale tak szczerze czy mam się tym martwić ze waży tak dużo? ??

2018-02-25 10:33

No i teraz będzie mniejszy problem jeśli chodzi o naukę i zrezygnowanie z butli później może być już inaczej :) a powiem Ci ze mój synek już na 5.5 msc dostał kubek 360 żeby się z nim zapoznał i się nie bał a później już poszło szybko bo dzięki temu że sobie go oglądnąl i gryzl z każdej strony załapał szybko jak się z niego pije. bo moj z kolei był antybutelkowy i antyniekapkowy.

2018-02-25 10:02

Aisa racja .. za miesiąc zaczniemy rozszerzać dietę to spróbuję nauczyć małego pić albo z kubka 360 albo ze słomki; )) takim sposobem może nam się uda zrezygnować z butli całkowicie a to już dużo według mnie :)) dzięki za radę , szczerze to nie brałam tego pod uwage, wiedziałam że mogę na Was liczyć dziewczyny :D Człowiekowi muzg juz nie pracuje tak sprawnie jak nie wyspany :/

2018-02-24 11:29

dziubus może warto nauczyć synka pić z czegoś nowego np niekapka czy kubka 360 bo jednak one są bezpieczniejsze niż butelka jeśli chodzi o zachowanie karmienia piersią jeszcze :)

2018-02-24 10:35

Synek pije z butelki jak mam wychodne czasem ;) mąż się śmieje ze idzie mu to powoli ale daje rade . Mam jedynie obawy żeby za bardzo nie chciał ;)) Tak czy inaczej będziemy walczyć żeby karmienie potrwalo jak najdłużej :D Co do laktatora w pracy ... cenna rada , zastanawiałam się właśnie czy dam radę tak długo bez ,ale wezmę na wszelki wypadek i będę odciągac. Praktykę w tym mam :)) z pierwszym synem odciagalam 8 miesięcy :D daje to naprawdę dużo bo człowiek wie jak to działa tak na prawdę . Czasem i teraz ratuje się laktatorem Lovi jak widzę ze synek skok ma i trzeba więcej . Do tego bardzo mi pomógł zozbujac laktację po cc :))

2018-02-22 23:37

Dziubus czeka Was spora zmiana i wyzwanie ale jeśli Maluszek w tym czasie zostaje w domu z tatusiem to jest to super rozwiązanie. Będzie to jedna rewolucja dla niego - tylko taka, że mamy nie ma bo jest w pracy a tak to wszystko bez zmian. :) Musisz tak jak napisały dziewczyny stopniowo przyzwyczajać Syna a bardziej siebie i męża do nowej sytuacji. Dzieci zazwyczaj szybciej się adoptują w nowej sytuacji niż my dorośli. Ty będziesz musiała przede wszystkim pomyśleć o tym jak podczas Twojej nieobecności Syn będzie pił mleko w sensie z czego. Możliwości masz wiele i jeśli nie jest on butelkowy to lepiej pomyśleć o kubeczku 360 czy niekapku. W pracy może Ci się przydać laktator i będziesz musiała odciągać trochę mleka w momencie kiedy będziesz czuła, że piersi są przepełnione. Skoro pracować będziesz tylko dwa dni w tygodniu to laktator może być cały czas potrzebny bo zmiana nie będzie stała. Więc będziesz musiała pilnować żeby nie doprowadzić do zastojów. Mleko będziesz musiała zbierać i część mrozić a część będziesz mogla trzymać w lodówce. Odciągać możesz też albo po karmieniu (np karmisz prawą piersią a odciągasz z lewej), albo pomiędzy karmieniami. Mleko możesz zamrażać i może ono być przechowywane - 2 tygodnie jeśli temperatura wynosi -10 stopni C - 3-4 miesiące jesli temperatura wynosi - 14 stopni C - 6 miesięcy jeśli temperatura wynosi - 18/-20 stopni C W lodówce 2-5 dni Temperatura pokojowa do 8 godzin. Mąż porcje mleka będzie wyciągał z lodówki i rozmrażał (albo pod ciepłą wodą, albo zostawić w temperaturze pokojowej) w temperaturze pokojowej rozmrożone mleko może stać do 4 godzin. Podgrzewamy mleko tylko do temperatury około 37 stopni żeby nie "zabić" wszystkich składników odżywczych. Przerwy na karmienie oczywiście Ci przysługuje ale czy będziesz musiała przynieść zaświadczenie i jak będziesz z niego korzystała to już musisz uzgodnić z pracodawcą. Dasz radę ja trzymam kciuki. :)

2018-02-22 08:59

Dzięki dziewczyny :)) Dla mojego męża to będzie prawdziwe wyzwanie bo zostaje z dwójką ;) starszy syn będzie miał dwa lata . No nic mam nadzieje ze się uda i jakoś to pogodzimy. Z przerwami to się jakoś dogadam pewnie , także się nie martwię o to za bardzo ;) Najważniejsze jest dla mnie karmienie , żeby się udało :)