Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

11 nietypowych zastosowań mleka mamy

Data utworzenia : 2017-12-04 21:24 | Ostatni komentarz 2022-07-30 19:26

Redakcja LOVI

12167 Odsłony
477 Komentarze

Pokarm kobiecy ma zdolność zwalczania rotawirusa, dlatego jeśli maluch zachorował najlepsze co można zrobić, by wspomóc leczenie, to karmić go naturalnie.

2020-06-17 21:29

Mnie siary trochę wypłynęło przed porodem ,w pokoju przygotowującym na salę porodową.Skurcze robiły się coraz silniejsze i do tego mdłości miałam straszne.Ciągnelo mnie na wymioty i podczas przebierania koszulki na szpitalną zauważyłam jak płynie mi mleko po brzuchu.

Konto usunięte

2020-06-13 15:32

Ja przed porodem nie zauważyłam u siebie wycieku siary. Dopiero kiedy przystawiłam córeczkę do piersi mleko  zaczęło lecieć. 

2020-06-13 10:34

O widzisz... Może i tak jest ... Faktycznie czasem miałam mokry stanik ... Myślałam że się po prostu spociłam bo to latem głównie tak miałam... 

Konto usunięte

2020-06-12 17:40

Laktacja rozpoczyna się już w ciąży, około 16-22 tc, wtedy to już można obserwować wyciekanie pojedynczych kropel siary... w momencie porodu i oddzielenia się łożyska organizm natomiast dostaje sygnał do wzmożonej produkcji mleka i uwalniana jest ogromna ilość oksytocyny oraz prolaktyna, które sterują tym całym procesem 

2020-06-07 22:57

Nie wiedziałam że przed porodem może laktacja ruszyć ... Może to jakaś burza hormonów... Myślę że instynkt matki może nawet zaszkodzić bo będzie tak bardzo tego pragnęła że zacznie się tym przejmować i stres gotowy... A on nie jest dobrym kompanem przy kp

Konto usunięte

2020-06-07 14:22

PannaXoanna ale co masz na myśli mówię, że zależy od instynkt matki? Ja też miałam tak, że po porodzie laktacja ruszyła i do 5 miesiąca życia córeczki musiałam ciągle nosić wkładki laktacyjne. Przed porodem pokarm w ogóle nie wyciekał z piersi. 

2020-06-07 10:25

Z tymi piersiami jest bardzo różnie. Może to zależy też od instynktu matki? Ja w pierwszej ciąży miałam 24 lata. Piersi wogóle mi nie urosły a pokarm pojawił się dopiero po urodzeniu dziecka. Teraz jest inaczej. Pokarm w piersiach zauważyłam bardzo wcześnie, a rozmiar powiększył się aż o 2 rozmiary.

Taka ciekawostka. Moja koleżanka zaszła w pierwszą ciążę dopiero w wieku 30 lat. Była to wyczekana ciąża. Jej laktacja uruchomiła się już na początku ciąży tak, że musi nosić wkładki laktacyjne. Dla mnie to szok. 

2020-06-06 13:08

Mi piersi powiększyły się. Jestem ciekawa czy gdy przestanę karmić czy wrócą do poprzedniego rozmiaru. 

Pozytywne nastawienie najważniejsze. Jak mnie rodzina na początku zestresowała że mam mało pokarmu to wtedy faktycznie miałam kryzys laktacyjny ... Potem jak wyjechali to wróciło wszystko do normy...