Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1474 Wątki)

Temperatura w mieszkaniu, a ubiór dziecka

Data utworzenia : 2013-09-10 21:21 | Ostatni komentarz 2021-06-02 20:55

Marta1984

6574 Odsłony
65 Komentarze

Ciekawa jestem czy chronicie dzieci przed przegrzaniem czy raczej zmarznięciem. Nadchodzą chłodne dni i myślę o kupnie jakiegoś grzejnika. W zeszłym roku kaloryfery tak się zapowietrzały, że z administracji nie nadążali naprawiać. Mamy odpowietrzniki ale niewiele to daje. W związku z tym ogrzewaliśmy mieszkanie gazem przed kąpielą malucha i w trakcie. Z tym, że w ten sposób spala się tlen :( A jak jest u Was, korzystacie zimą z jakiś grzejników, a może po prostu ubieracie dzieci cieplej, a temperaturę macie w domach niższą.Podobno zdrowiej w chłodzie niż w nagrzanym pomieszczeniu, ciepło wysusza śluzówkę, dziecko choruje. A chłodek hartuje, tylko, że ja jestem zmarzlak i lubię ciepło w domu. Zastanawiam się też czy syn powinien chodzić po domu w samych skarpetach czy kupić mu jakieś kapciuszki. Nie mamy dywanu i może ciągnąć od podłogi. Choroba jasna, cyganiątka latają po dworze na boso zimą i zdrowe jak ryby.

2020-03-07 10:43

PannaXoanna - to ciekawe z tym basenem. Muszę sprawdzić jak to będzie u mojego syna. Pytanie tylko jak szybko będę miała taką okazję, skoro teraz ten koronawirus...

2020-03-07 00:03

I nas grzejniki prawie zakręcone. Temperatura w domu ok 22. I tak jest dobrze 

2020-03-06 14:33

Zauważyłam, że jak teraz częściej chodzimy na basen lub spacery to syn nie choruje. Ostatnio miał katar i byliśmy na basenie. A następnego dnia katar zniknął. 

2020-03-06 10:59

My nigdy nie przegrzewaliśmy malucha. Jesteśmy z zimnego chowu, dzięki czemu rzadziej chorujemy.

2020-03-06 09:08

U nas jest podobnie nie może być za gorąco , wtedy źle się śpi jedyne co to podkręcam grzejniki jak wracamy z kapieli , a tak to na noc zakręcamy bo budzi się w nocy jak jest za gorąco . 

2020-03-06 00:50

Bardzo pilnuję temperatury w pokoju w którym śpimy i my i córka. Jak tylko mam 22 stopnie to wyłączam grzejniki. Staram się żeby nie było więcej. Jak jest 20 stopni to lepiej się śpi i lepiej oddycha. Od jakiegoś czasu mam tez nawilżacz powietrza i robi super robotę. 

Do spania zakładamy raczej lekkie , przewiewne piżamki. 

2020-02-12 09:41

Dziecka nie powinno się ani przegrzewac ani doprowadzić do wychlodzenia. Każde dziecko tak na prawdę lubi inna temperaturę. Do kąpieli należy jednak nagrzać pokoj do ok 24 stopni bo nawet my dorośli nie lubimy z pod prysznica wychodzić do zimnej łazienki :) w domu najlepsza temperatura to 21/22 stopnie. Trzeba kontrolować kark dziecka i starać się je ubrać do tego jak ono się czuję ale warto jest hartowac :) mojej znajomej dzieciaki od małego w domu byli w samych bodziakach gdzie jak dla mnie chłodno bylo ale im pasowało i mało co chorowały. Nie było mowy o jakiś kapciach w domu bo z czasem to im wiecznie gorąco było :D

2014-10-19 13:11

U nas teraz staramy się aby temperatura w mieszkaniu nie przekraczała 20 -21 stopni a w nocy 17-18 stopni choć jak maluszki wyszły ze szpitala to chyba troszkę mieliśmy za gorąco ale one były takie maleńkie więc się bałam aby im nie było zimno. Ale najzdrowiej jest tak ok 20 stopni w ciągu dnia