Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1473 Wątki)

Życzliwość lub jej brak dla kobiet w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 16:36 | Ostatni komentarz 2019-09-05 22:36

klamerka123

16311 Odsłony
194 Komentarze

Okres ciązy to szczególny czas dla nas ale czy wszyscy których spotykamy na swojej codziennej drodze tez tak sądzą... Czy jadąc autobusem ustąpił ktoś wam miejsce, alebo przepuścił w długiej sklepowej kolejce??

2013-02-01 11:57

Niestety osoby starsze wychodzą z założenia że to im się wszystko należy a młodzi mogą postać. Miałam taką przygodę gdy wracaliśmy ze świąt do siebie pociągiem... W przedziale DLA KOBIET Z DZIECKIEM siedziały dwie babcie, dwaj starsi panowie i jeden 19 latek (na oko). W innych przedziałach były jeszcze miejsca... Zgodnie z sugestią konduktora poszliśmy z maluszkiem do tego przedziału i grzecznie powiedziałam że przepraszam ale konduktor nas tutaj wysłał bo tu jest miejsce dla rodzin z małymi dziećmi i kobiet w ciąży, na to najbardziej wygadana babcia stwierdziła że mogę przecież usiąść jest tu jedno miejsce wolne. Gdy powiedziałam, że przecież potrzebujemy więcej miejsca bo i wózek i narzeczony na korytarzu przez to stoją a mały nie może siedziec 6 godzin podróży mi na kolanach... Efekt? Ludzi nie mogli przejść korytarzem przez nasz wózek, mały zwymiotował na rzeczy tej wygadanej babci, ja się nasłuchałam że młodzi to mogą sobie postać a co to za polityka że ktoś z dzieckiem ma mieć większe prawa niż ona. Trochę się pokłóciłam później odpuściłam, a po godzinie przyszedł konduktor i rozgonił babcie po innych rozdziałach bo to nie ich przedział. Może się trochę rozpisałam ale sens miał być taki że ludzie starzy wymagają tolerancji i przywilejów ale nie widzą osób które są w większej potrzebie; kobiet w ciąży, ludzi młodych ale chorych, czy nawet innych starszych i bardziej schorowanych niż oni. Bo przecież innym nie może należeć się więcej niż jej/jemu

2013-02-01 07:58

o widzisz, Marzena, u mnie było odwrotnie - ja mało kiedy mogłam liczyc na zyczliwosc ze strony mężczyzn... a jeśli chodzi o wyrozumiałość osób starszych - nie spotkałam się z nią będąc w ciąży, a w całym swoim dotychczasowym życiu miałam tylko 2 takie "wyrozumiałe" sytuacje ;/

2013-02-01 06:29

Niestety nie wszyscy są na tyle tolerancyjni... np ja z nadciśnieniem nie mogę zbyt długo wystać w kolejkach itd, niestety starsze Panie nie są w stanie tego zrozumieć... jedynie ekspedientki są na tyle miłe, by zapraszać mnie na przód... ehhh. Dodam, że mężczyźni są bardziej wyrozumiali w tej kwestii :(

2013-01-31 20:56

W sumie jakoś nie odczułam różnicy czy w ciąży czy nie... Mam jakieś takie szczęście, że z reguły spotykam się z ludzką życzliwością, chociaż muszę przyznać że w ciąży już tej widocznej nigdy na pasach nie stałam zawsze ludzie się zatrzymywali, chyba że o dziwo za kierownicom siedziała kobieta wtedy bywało różnie..

2013-01-31 19:43

z ta życzliwością bywa różnie. Pamietam sytuację kiedy jechałem z żoną metrem , dopiero stację przed końcem podróży ktoś chciał ustapic jej miejsca , ale nie skorzystała bo za minutę dosłownie mieliśmy wysiąść, a kiedy prosiłem innych by ustąpili to wszyscy głusi byli.W autobusie czy tramwaju też były takie sytuacje. Może 2 razy żonie ktoś ustąpił miejsca poza tym znieczulica kompletna.

2013-01-17 22:08

W autobusach ustępowano mi miejsca, w 99% robiły to kobiety, niestety. Ach, gdzie ci dżentelmeni? :) W sklepach korzystałam z kas dla kobiet w ciąży. Ogólnie to nie narzekam. Nie wiem, czy znacie stronkę, na której można dodać miejsce przyjazne dla kobiet w ciąży i matek z dziećmi :)

2013-01-17 10:28

no tak bo starsi ludzie pamietaja jak to jest a młodzi... Ich chyba nikt nie uczy takiej kultury co do kobiet w ciazy i starszych... najlepiej usiasc w autobusie i nie patrzeć na wchodzacych ludzi

2013-01-16 22:14

mnie raz przepuscil jakis starszy pan w kolejce na badania i pani w aptece tez starsza, więcej nikt ! nawet w busie nie ustepowano mi miejsca taka kultura