Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (859 Wątki)

Meble kuchenne, czy tylko solidne na wymiar? Czy również innej firmy ?

Data utworzenia : 2015-02-23 08:30 | Ostatni komentarz 2023-09-30 16:30

SasiaS

8416 Odsłony
115 Komentarze

hej.. ! Kuchnię mam.. Nie mam mebli.. Wszystko wala mi się po podłogach, blatach lodówkach itd. Chciałam Was zapytać czy robiliście meble kuchenne na wymiar takie z drewna z prawdziwego zdarzenia? Zapewne są solidne, i piękne. Zastanawiam się, czy któraś z Was może posiada kuchnie jakieś konkretnej firmy już takie gotowe. Sprawdzają się? Odkleja się coś? Rozwarstwia? Ile lat już trzymają i jakiej firmy.. ? Szczerze bardziej mnie interesują te meble nie na wymiar, czyli tańsze a żeby przetrzymały minimum 5 lat. Doradźcie proszę dziewczyny !

2015-02-24 11:45

ja kupiłam meble gotowe w black red white z plyty amaliowanej bo takie niby w modzie..dalismy ok. 4 tys. za zestaw...ale srednio jestem zadowolona...po pierwsze na takich swiecacych sliskich szafkach zostaja smugi po przetarciu...po drugie juz nawet lekkie uderzenie i lakier odpada...:/ nie chcielismy inwestowac wiekszych pieniedzy bo z domem, w ktorym mieszkamy nie wiazemy przyszlosci..ale mysle, ze jak pojdziemy na swoje to zrobimy sobie jednak porzadne drewniane meble na wymiar...moi rodzice takie maja i nic Im sie z nimi nie dzieje, są solidne i warte swojej ceny ...a nie byly wcale duzo drozsze bo placili ok.6tys. zl ...z tym, ze maja doc mala kuchnie

2015-02-24 10:13

Ssiu ja wiem ze to zależy od drzewa. Ale trzeba sobie zadać pytanie czy kupić meble za 20 tys i mieć pewność ze się nie rozleca czy kupić np za 5 tys i spokojnie być pewnym ze 15 lat na bank przestoja a nawet i więcej a potem ewentualnie wymienuc na nowy model ;) ja wolalabym to drugie :) przegadaj mężowi i powiedz ze kuchnia to w końcu twoje królestwo (ja tak zawsze mowie jak się ze mną nie zgadza) ;) i serio moim zdaniem to bez sensu tyle Placic

2015-02-24 10:05

NIunia wiesz.. :P A propo mnie to ja bym chciała juz jakiekolwiek meble.. :P Tylko mój maż musi mieć super trwałe..:P Nic nie poradzę, a tak bynajmniej z doświadczeń dziewczyn mogę mu nico przegadać :D:D Co do ceny to już tam zależy od drzewa jakie sobie wybierzesz:)

2015-02-24 09:59

Asiu za takie meble będziecie musieli zaplscic ze 20 tys jak nie więcej tym bardziej przy gabarytach waszej kuchni (!) A ja a ci powiem jedno, kiedyś robili tzw. Kredens, z czego one byly niby ? Z tych samych plut co teraz regaly i co ? I niektóre stoją juz po 40 lat jeszcze gdzieś w komórkach czy stodolach na wsiach w wilgoci i na mrozie i jakoś dalej stoja. Taki regal jak mówi lam ma moja mama i stoi juz 13 lat u jest prawie jak nowy. Moje zdanie? Po co przeplacac??? I szczerze to wolslabym np po 10 latach regal wymienić na nowy ni mieć jeden i ten sam przez 30 lat. Przemyslcie to dobrze mi się wydaje ze niema co pchać się w niepotrzebne koszta.

2015-02-24 09:11

Bardzo Wam dziewczyny dziękuję. Mój móż cały czas się upiera, że meble ze sklepów sa robione z jakiś "niefajnych )" płyt. I że mi się to zaraz rozklei. I jest uparty by mieć meble na wymiar z drewna bukowego itd. Ale przecież to jest kupa kasy.. ktoś kto nie miał kuchni, pewnie wie z jaką determinacją chce meble, i nie z jakiegoś super drewna bukowego, które fakt faktem postoi z 40 lat.. Ale Na chwilę obecną takie które mi pstoją z 5 lat na pewno mi starcza. wiaodmo że nie wszystkiego człowiek od razu się dorobi. Bardzo Wam dziewczyny dziękuję za opinie ! :))

2015-02-23 17:21

Asiu ja podobnie jak Zosia uważam że meble z salonu mogą być ładne i dobrze wykonane. Kilkanaście lat temu robiłam meble na wymiar do kuchni i pokoju i kiedy stolarz przyszedł aby je zamontować okazało się że podczas transportu w dwóch miejscach zostały zarysowane. Chciałam aby zrobił nowe fronty ponieważ przeszkadzało mi że w nowych meblach nie wszystko jest ok, ale on się wykłócał że to jest mało widoczne i że musiałby całe meble od nowa robić. Miałam kiedyś komodę z drewna i kiedyś przez nieuwagę postawiłam kubek z gorącą kawą- został mi ślad po nim w postaci jasnego kółka kóre nie chciało się wyczyścić. Uważam że meble z płyty też są dość dobrze robione i na pewno posłużą Ci dłużej niż 5 lat a przynajmniej przy zakupie widzisz co masz a jeżeli nie masz dobrego , sprawdzonego stolarza to efekt mebli robionych na zamówienie może nie być oszałamiający.

2015-02-23 16:13

Asiu - nawet meble na wymiar i z porządnej firmy mogą nie być takie porządne jak się wydaje. Wszystko zależy od solidności stolarza, jakości jego pracy i zaangażowania oraz pomiarów. Kuchnia w moim nowym mieszkanku była na wymiar ale szału nie ma. Jest ładna i wydaje się solidna, ale widać w niej niską jakość wykonania. A meble w sklepach meblarskich też mogą być porządne.

2015-02-23 16:12

Marta masz racje, az chodzilam zobaczyc ;-) faktycznie.jest to jakas klejona plyta ale bardzo mocna. Rowniez mam gore i dol i w dodatku z szafkami naroznymi gorna i dolna za ktore drozej sobie licza. Meble kupywalismy u prywaciaza i baba nie liczyla nam z metra tyllko od ilosci i wielkosci szafek, fronty i blaty do wyboru do koloru bez dodatkowych oplat, jedynie w pelnym polysku fronty byly bodajrze 100 zl drozsze do kazdej szafki, ale ja nie chcialam bo stwierdzilam ze jak mala zacznie chodzic to wszedzie beda lapki poodbijane itp, no i ta baba tez nam odradzila jak zobaczyla ze spodziewamy sie dziecka, szafki do wyboru polki lub szuflady czy jedno i drugie gora takze do wyboru , przeszklona czy pelna otwierana do gory czy na boki... wszystko do wyboru, rowniez mamy dociagniki.w szufladach i cichy domyk. Faktycznie wyszlo nas tanio, ale Marta z tego co.mowisz to strasznie drogo bo ja pytalam w BRW to powiedzieli mi.za taki zestaw 3200zl. Agnieszko moja mama ma takie meble juz ok 13 lat do tej pory powycieraly sie delikatnie tylko raczki od szafek :)