Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (859 Wątki)

Łóżeczko dla starszaka

Data utworzenia : 2018-12-11 15:12 | Ostatni komentarz 2021-10-10 06:55

Zamarancza

1575 Odsłony
37 Komentarze

Nasz synek śpi z nami, więc jego niemowlęce łóżeczko ze szczebelkami jest już złożone. Teraz czas na "dorosłe" łóżko i samodzielne spanie. Zdecydowaliśmy się na łóżko domek. Mały lubi robić sobie bazy i to będzie też fajna alternatywa Bazy i może pokocha swoje nowe miejsce spania. Macie podobne łóżeczka, a może zupełnie inne? Powymieniajmy się doświadczeniem, bo jednak takie łóżko ma posłużyć na kilka kolejnych lat.

2019-08-26 09:04

mamameg powiem Ci że my kupiliśmy 160x80. Wydaje mi się też duże ale wystrczy na dłużej. Nie będę musiała kupować za jakiś czas,znowu większego.

Wiesz moja siostra ma dziewczynki które mają 7 lat i mają takie wymiary łóżka 140x80.Będzie zamawiać im większe łóżka na pewno 180x90 bo mówiła że już jej się nie opłaca kupować 160x80,więc woli większe.

Myślę że mój syn wytrzyma w tym łóżku przynajmniej do 8 roku życia.

2019-08-24 20:24

Czy faktycznie te łóżeczka 140/70 starczają na dłużej? Macie doświadczenie?

na dniach planujemy zakup i zastanawiałam się nad tym większym właśnie.

2019-08-22 13:39

Zamarancza kupiłaś już łóżko? Powiem Ci ja kupiłam łóżko synkowi jak miał nie całe 2 lata i już go dawałam tam spać, bo w łóżeczku ze szczebelkami nie chciał spać już,bo co się przekręcał uderzał w szczebelki.On się denerwował i budził i już zasnąć tam nie chciał.

No i skutkowało to tym że spał z nami :/

Syn do teraz śpi w nim i zadowolony jest. Bywają dni że przychodzi do nas do łóżka ale tak zazwyczaj śpi już sam.

Zamawiałam łóżko na : interbeds.pl my mamy łóżko Grześ.

A w tym roku zmieniłam materac w tym łóżku bo tam był gratis piankowy. No i też syn się kręcił bo czuł już szczebelki od łóżka.A od kiedy mamy nowy materac ze sprężynami kieszeniowymi 9 stref też lepiej śpi.

2019-06-27 14:32

No i oczywiście wybierając łóżko, najlepiej właśnie tego typu, z barierką (z czasem można ją zdemontować) warto od razu wybrać większy rozmiar, wówczas łóżko dłużej posłuży dziecku. I przede wszystkim dobry materac, to podstawy komfortu spania. Są fajne materace w różnych rozmiarach dla dzieci od dwóch lat, więc akurat byłby taki najlepszy. Na materacu nie warto oszczędzać, tym bardziej dla dziecka które rozwija się i rośnie.

2019-06-27 14:28

Pchela, bardzo podobne w konstrukcji do tego łóżka które wstawilas są też łózka domki, wydają się być ładniejsze i atrakcyjniejsze dla dziecka. Są też w wersji z szufladą na dole lub dwoma szufladami, albo z wysuwanym miejscem na materac dla rodzica który będzie spał z dzieckiem. Fajna opcja, bo dziecko ma barierki więc nie spadnie, śpi samo, w części od strony nóg ma wejście (więc nie jest tak zamknięte jak w łóżeczku niemowlęcym), a obok tylko odrobinkę niżej śpi mama lub tata, jeśli dziecko przebudza się i jest potrzeba żeby ktoś spał blisko (to już zależy od dziecka).  

Na pewno warto już jakiś czas przed porodem przygotować starsze dziecko na młodsze rodzeństwo, ale też na to że będzie miała nowe, większe łóżko dla dużych dzieci i dać jej czas na przyzwyczajenie się do tego nowego łóżka. Łóżeczko niemowlęce warto złożyć i sprzątnąć na jakiś czas żeby nie rozpraszalo córki i nie kojarzyło jej się że to jej łóżeczko.

Uwierz, naprawdę da się tak. U nas super sprawdziło się to, maluszek obecnie śpi sam w pokoju w swoim łóżku, bardzo szybko przyzwyczaił się do niego i nawet drzemki poprawiły mu się w tym nowym łóżku, a łóżeczko niemowlęce jest dla młodszego rodzeństwa.

Konto usunięte

2019-06-27 13:21

Dziewczyny, odświeżam temat. Szykujemy się na przyjście drugiego bobasa na świat. Młoda aktualnie ma 14 miesięcy i śpi w swoim niemowlęcym łóżeczku. W nocy często się wierci od barierki do barierki i nie raz nie dwa wali o te barierki głową i nogami :D Dodatkowo często się podnosi, siada etc. Teoretycznie termin mam na listopad, więc młoda będzie miała wtedy ok 19 miesięcy. Przygotowujemy się, że póki co nadal będzie spała z Nami w jednym pokoju - no chyba, że zacznie totalnie przesypiać noce, ale w to wątpię. I narodził mi się problem. 

Jakie łóżeczko jej kupić, aby było bezpieczne i na dłużej niż rok? Chciałabym takie łóżeczko, aby z niego nie spadła jak się będzie wiercić w nocy. Ale też takie, z którego ewentualnie będzie umiała sama wyjść. W oko wpadło mi coś takiego: https://lanomeble.pl/pl/p/Lozko-parterowe-GUCIO-/17 ta barierka z przodu jest zdejmowana (więc nawet dla 3 latki będzie dobre). Co sądzicie o takim łóżeczku? A może macie pomysł na jakieś inne? Możecie coś doradzić? najlepiej dajcie zdjęcia lub konkretne linki :) 

2018-12-18 20:06

U mnie by łóżeczko wystarczyło na kilka dobrych lat. Kolejne dziecko jest w drodze. Więc córka będzie musiała zwolnić łóżeczko, a dwa łóżeczka nie są nam potrzebne. Córka dodatkowo będzie miała pokój zrobiony.

2018-12-17 22:26

Kupiłam większe łóżeczko dla niemowlaka 140x70 i wystarczy na kilka lat. Jak wyrośnie z niego to planuję zrobić jej łóżko piętrowe a pod spodem miala by biurko czy swoją oazę. Ale oczywiście plany mogą się zmienić, a w.między czasie powstanie coś innego co dziecko same będzie chciało.