Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (859 Wątki)

Niania elektroniczna/monitor

Data utworzenia : 2018-10-10 19:14 | Ostatni komentarz 2018-10-28 16:56

Konto usunięte

878 Odsłony
26 Komentarze

Witam drogie Panie. Właśnie zaczęłam się zastanawiać nad zakupem niani elektronicznej. Niestety w domku mam sypialnie na piętrze, natomiast kuchnię na parterze. Czy myślicie, że w takiej sytuacji niania jest niezbędna ? Czy jest na tyle sprawdzonym urządzeniem, które może dać mi poczucie bezpieczeństwa pozostawiając niemowlę samo w łóżeczku ? Boję się, że maluch może się zakrztusić kiedy będę np. robiła obiad. Powiedzcie jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii. Jeśli polecacie, to jakiej firmy ? Z monitorem czy bez ?

2018-10-14 09:35

Ja uważałam, że elektroniczna niania to rzecz zbędna. Ale teraz się sama nad nią zastanawiam. Chcę córkę przenieść do drugiego pokoju. Muszę coś zrobić bo inaczej będę wstawać co godzinę do córki i sprawdzać czy nic się nie dzieję.

Konto usunięte

2018-10-13 23:18

Elu, ja mam osobno monitor z BabeySense, a kamerę innej firmy, mało znanej - jeśli chcesz to sprawdzę. Kamerka była tania bo niecałe 200 złotych, ale działa tak, że na telefonie mam aplikację. Jest to o tyle wygodne, że nie potrzebuję kolejnego urządzenia, które muszę regularnie ładować. Pcheła oczekuje kilku aspektów, i moja kamerka je spełnia. Ja słyszę dziecko (tę opcję można wyłączyć), mogę coś do malucha powiedzieć bo w kamerce jest zainstalowany głośnik z mikrofonem. Obraz jest wyraźny, jakość dźwięku ciut niższa, ale mi to nie przeszkadza. Kupując taki sprzęt sprawdź koniecznie zasięg. Bądź z tym ostrożna żeby się nie okazało, że dwa pomieszczenia dalej sprzęt nie działa. Dzięki temu mój działa bez limitów - potrzebuję tylko internet z dobrym zasięgiem - jestem kilkanaście kilometrów od domu, a widzę co robi córa z dziadkami :) Co do monitora: jest do łóżeczka pod materacyk i do pieluszki. Ten drugi jest niby praktyczny bo zawsze kontroluje dziecko, ale pieluszka musi być mocno zaciśnięta aby monitor przylegał do ciała - inaczej piszczy bo nie ma styku. Poczytaj dane techniczne kilku firm i zdecyduj świadomie. Przelicz też cenę, może okazać się, że taniej będzie gdy kupisz dwa osobne produkty.

Konto usunięte

2018-10-13 22:56

Pcheła dziękuję pięknie ! W takim razie zdecyduję się na nianię z monitorem ;) Jeśli polecacie Vtech, to zabieram się za szukanie i zamawiam .

Konto usunięte

2018-10-13 14:52

Pcheła, ja też miałam Vtech, ale dostalismy w prezencie Baby Monitor i musze powiedziec, ze super bomba :-) Wideo, kołysanki, dwustronna komunikacja, slychac i dziecko i ja moge cos do niego powiedziec jak nacisne odpowiedni przycisk, ale obraz nie zastyga kiedy dziecko spi, cały czas jest na żywo puszczany.

2018-10-13 08:36

my niby nianię zakupiliśmy ale narazie jej nie używamy prawdopodobnie pójdzie w ruch jak mały dostanie swój własny pokój i może jakoś pomyślimy, żeby kamerkę do tego podłączyć jeszcze, teraz przebywamy głównie razem, czasem schodzę na dół na dłuższą chwilę, ale i tak co jakiś czas idę sprawdzić czy wszystko w porządku, a monitor daje takie głośny dźwięki że i tak bym na dole go słyszała bez problemu przy otwartych drzwiach

2018-10-13 02:33

Ja rozważałam opcję zakupu niani elektronicznej, ale też wyłącznie z opcją video. Zrezygnowałam jednak z pomysłu, ponieważ mieszkanie mam jednopiętrowe, więc praktycznie od razu słyszę swoje Maleństwo, natomiast dla samego podglądu jak śpi stwierdziłam, że nie będę wydawała takich pieniędzy. Zwłaszcza, że nie stanowi dla mnie problemu co chwila do Małej zaglądać, co też czynię, chociaż świadomość, że mogłabym Ją cały czas widzieć kusi:) W przypadku, kiedy dzidzia śpi na górze, mama jest na dole, czy mieszkanie jest duże, zakup takie urządzenia jest uzasadniony. Poniżej w linku w poz. 6 jest ranking niani. https://m.mjakmama24.pl/niemowle/rozwoj-niemowlaka/niania-elektroniczna,554_10136.html#ranking-nian-elektronicznych

Konto usunięte

2018-10-11 15:39

Masz dokładnie taką samą sytuację jak ja (sypialnia na piętrze, kuchnia na dole). Polecam nianię z wideo. Jeśli chodzi o monitor oddechu to ja osobiście nie mam, ale ludzie polecają :) Ja mam nianię z firmy Vtech. Na początku byłam super zadowolona - teraz z czasem już trochę mniej. Znajomi mają nianię z Motoroli i są bardzo zadowoleni. Teraz z czasem wiem, że od niani oczekiwałabym: - wideo :D - jednostronna komunikacja (abym słyszała dziecko) - aby monitor wchodził w stan czuwania (gasł), a przy poruszeniu się dziecka aby się załączał - kołysanek - możliwości różnego ustawienia kamerki (mobilności) [obecnie mam nianię, którą mogę przymocować tylko na wprost, a przydałoby się mocowanie pod skosem] btw. takich wątków jest już dużo - warto korzystać z lupki: https://lovi.pl/pl/forum/13/10705/1 https://lovi.pl/pl/forum/13/278/1

Konto usunięte

2018-10-10 21:04

My teraz mamy Baby Monitor, wczesniej mielismy inną nianie. Teraz mamy z kamerką i dla nas to świetne rozwiązanie! Mieszkamy na pietrze, na jednym poziomie, ale mimo to jest to super rzecz. Jak np. jestem w kuchni i robie obiad to widze i slysze czy Coreczka juz sie obudzila. Bez niani bym jej tak szybko nie uslyszsła przy zamknietych drzwiach i w sypialni i w kuchni. Albo wieczorem jak ogladamy np. z Mezem tv i nagle Corka sie przebudza to mozemy szybko zareagowac zeby sie zupełnie nie wybudziła ze snu. Przy Twojej sytuacji kiedy masz kuchnie na dole, a sypialnie na pietrze to moim zdaniem jest to niezbedne. No i koniecznie niania z kamerką, bo taka zwykła raczej niewiele pomoze i nie da Ci poczucia bezpieczenstwa.