Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (858 Wątki)

Niania elektroniczna/monitor

Data utworzenia : 2018-10-10 19:14 | Ostatni komentarz 2018-10-28 16:56

Konto usunięte

869 Odsłony
26 Komentarze

Witam drogie Panie. Właśnie zaczęłam się zastanawiać nad zakupem niani elektronicznej. Niestety w domku mam sypialnie na piętrze, natomiast kuchnię na parterze. Czy myślicie, że w takiej sytuacji niania jest niezbędna ? Czy jest na tyle sprawdzonym urządzeniem, które może dać mi poczucie bezpieczeństwa pozostawiając niemowlę samo w łóżeczku ? Boję się, że maluch może się zakrztusić kiedy będę np. robiła obiad. Powiedzcie jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii. Jeśli polecacie, to jakiej firmy ? Z monitorem czy bez ?

Konto usunięte

2018-10-25 18:01

Aneta - nie zgodzę się z Tobą. To że dziecko śpi w jednym pokoju z rodzicami to nie znaczy, że niania nie jest potrzebna. Bo w dziecko można położyć do snu, a rodzice będą w drugim pokoju sprzątać/prasować/gotować czy inne rzeczy robić i nie widzą cały czas dziecka. Niania z kamerką pozwala zawsze spojrzeć na dziecko jakby było obok. Poza tym usłyszy się każdy głos dziecka i jak głośnik jest czuły to ruch. Ja nianię włączam zawsze gdy młoda śpi, a ja idę do kuchni/łazienki/drugiego pokoju na serial.

2018-10-25 17:40

Póki dziecko jest w jednym pokoju z rodzicami to zakup niani nie ma sensu. Jak ma się już więcej pomieszczeń i dziecko jest osobno to taka niania się przydaje.

2018-10-25 13:54

Też się zastanawiałam nad niania , ale z racji że mamy mieszkanie małe i dziecko będzie z nami spać w jednym pokoju to nie zdecydujemy się na zakup, ale jak Ty masz piętrowy dom to bym się zdecydowała na zakup. Ale to też zależy od tego czy nie będziesz się bała zostawić samego dziecka w pokoju ja bym się pewnie bała dlatego kołyska na kółkach jest dobrym rozwiązaniem podczas gotowania obiadu czy sprzątania :)

2018-10-18 18:36

Jak gotuje, czy oglądam telewizję to jak córka śpi to i tak sprawdzam albo jest ze mną. Boję się że nie zobaczę ataku przy elektronicznej niani. Dlatego mimo jej posiadania i tak będę chodzić i sprawdzać. Ja mieszkam w bloku po schodach chodzić nie muszę, a pójść do pokoju i sprawdzić to dwa kroki.

Konto usunięte

2018-10-18 16:02

Aneta - pewnie, że tak. Tak samo trzeba pamiętac, że niania nie zastąpi żywego człowieka. Jednak może być pomocna, gdy chcesz iść do ubikacji/zrobić obiad/obejrzeć serial. Ja na samym początku bałam się małą zostawiać samą w pokoju i iśc wtedy na parter. Włączając nianię słyszałam nawet najcichszy głos, a gdy chciałam sprawdzić czy wszystko ok, tonie musiałam biec na gorę, tylko wpatrywałam się w monitor i widziałam czy oddycha :)

2018-10-16 16:59

Mi by się przydała taka z kamerą. Mimo to i tak będę do córki wstawać i sprawdzać. Jednak co się samemu sprawdzi to jest inaczej tym bardziej, że niania wszystkiego nie pokaże.

Konto usunięte

2018-10-16 10:43

Dziewczyny bardzo dużo jest niań, o których pisze mama_gratki - takich co działają na wi-fi. Wtedy kupuje się samą kamerkę, na telefon ściąga aplikację i finito :) Trzeba jednak pamiętać, że to musi mieć połączenie z internetem no i obciąża telefon. Myślę, że obie wersje są dobre, ale każdemu będzie co innego pasować:) Na vtech często są promocje (na stronie producenta).

Konto usunięte

2018-10-14 09:50

Macie racje, muszę sprawdzić zasięg urządzenia zanim pójdę do kasy, albo dodam do elektronicznego koszyka. Aneta, myślałam tak samo jak Ty. Jednak zdałam sobie sprawę, że nie mogę wszędzie nosić ze sobą dziecka :( dlatego też chyba jest to ostateczność.