Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Wartościowe i interesujące książki dla dzieci

Data utworzenia : 2015-01-25 13:28 | Ostatni komentarz 2023-05-11 11:06

aaasik1

15495 Odsłony
441 Komentarze

Witam drogie mamy, jestem przedszkolanką i przy okazji polonistką, więc z racji zboczenia zawodowego, przywiązuję dużą wagę do czytania książek, ale też do tego, jakie to są książki. Chciałabym poznać Wasze tytuły i wydania, które są z różnych względów fajne, ciekawe, oryginalne. Ja na wstępie pochwalę serię książek 'Wiosna na ulicy Czereśniowej', 'Lato na ulicy Czereśniowej" i tak dalej przez wszystkie pory roku, jest też 'Noc na ulicy Czereśniowej'. My w domu mamy lato i zimę, ale opowiedziałam o tych książkach naszym paniom bibliotekarkom i one ściągnęły je do biblioteki, więc przeszliśmy przez wszystkie pory roku i noc :) Książka nie zawiera ani jednego słowa pisanego, ale jest świetna - na początku nasz mały miał rok,wówczas miał swoje ulubione fragmenty strony - a to straż pożarna jedzie do pożaru, a to wiatrak, a to jeżyk. Teraz Stasiek ma prawie 3 lata, zauważa nowe motywy i buduje całe zdania, opowiada wydarzenia. Dodatkowo, brałam książki do przedszkola na zajęcia z dziećmi, są naprawdę świetne. Polecam gorąco :) Z książek do czytania bardzo lubimy nowe wydania starszych 'Poczytaj mi, mamo'. To na początek, teraz czekam na Wasze propozycje :)

2016-01-26 13:22

My też uwielbiamy książki na dobranoc

2016-01-18 20:13

Moja mama jest psychologiem A więc i nas w rodzinie bardzo dużo uwagę przywiązuje się do książek pierwsza ich zaletą jest wyobraźnia nauka koncentracji pamięć praca mózgu tzw. Ćwiczenia pracy mózgu... udowodnione jest w badaniach z USA ze dzieci którym mamy czytały i pokazywały obrazki mają bardziej rozwinięty narząd poznawania koncentracji i pamięci niż te które nie słuchały książek. Więc warto czytać maluszka . Zresztą Zresztą stanach jest Pani która uczyła swoją 2latke z książek dla dzieci typu to jest kot kot robi miau i ta dwu letbia dziewczynka była naprawę mądra

2016-01-18 14:56

Witam, moja córeczka jest jeszcze malutka i mamy książeczki piankowe i dzwiękowe ze zwierzątkami ;-) Na dobranoc i w ciągu dnia najczęściej sięgam po bajki na 365 dni w roku ;-) Na forum dzięki Wam wpadło mi kilka ciekawych tytułów, które chętnie przygarnę do naszej codziennej biblioteki ;-)

2016-01-11 16:21

My też jak się otworzyła książka rak czytaliśmy. Uważam, że z tą książką powinnam poczekać tak do około 18-24 miesiąca życia synka. Zaczęliśmy jak synek miał roczek i to było chyba w jego przypadku za wcześnie. Teraz dopiero powoli, te resztki książki (doszczętnie rozwalił, ja już nie wiem jak sklejać to) przynosi, pyta, widać zainteresowanie. Ale książki ze strażakami i pociągami (z przyciskiem z dźwiękiem) od początku przypadły mu do gustu. I teraz ta seria "Mały chłopiec".

2016-01-11 15:52

A widzisz gudrun, mój lubi księgę dźwięków, ale oczywiście nie czytamy jej całej tylko na chybił trafił jakąś stronę. Teraz synek najbardziej uwielbia wydawać dźwięk lwa, a gdy otworzy na stronie z mamą to natychmiast biegnie do mnie z książka i nadstawia czółko do całowania.

2016-01-08 18:08

Ulubione ksiazki mojego synka wlasnie z serii maly chlopiec a najbardziej lubi o strazaku

2016-01-08 13:27

Także mamy serię książek "Mały chłopiec". Ale kilka jest ulubionych, głównie z pojazdami specjalnymi typu: karetka, straż oraz radiowóz i koparka. Te autka mają koguty i synek zawsze mówi "ioo ioo.." W sumie inne książki poszły w odstawkę, Natomiast "księga dźwięków" była przez synka dosyć ignorowana, chyba że dotyczy to rzucania. Może innym dzieciom pasowała, mój się niecierpliwił i przewracał strony ciągle.

2016-01-08 07:41

Mój dwulatek uwielbia książki - ogląda je, sam "czyta", ale chętnie też wtula się we mnie lub tatę i karze sobie czytać. Najukochańsza jest seria "Mały chłopiec" - pojazdy wszelkiej maści z mniej lub bardziej ciekawą treścią ;) mamy całą serię i jest uwielbiana - jedne pozycje bardziej niż drugie, ale czytamy razem wszystkie. Mały nawet zaczął już poznawać konkretny tytuł po samym grzbiecie ;) Także polecam całym sercem dla małych "zmotoryzowanych"!