Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Zabawy na świeżym powietrzu

Data utworzenia : 2013-02-28 14:34 | Ostatni komentarz 2022-09-08 13:16

Iwona

9839 Odsłony
44 Komentarze

Zbliża się wiosna, ładniejsza pogoda, a z tym wiążą się spacery i większa ilość czasu przebywania na świeżym powietrzu z maluchami. Proponuję dodać tu pomysły w jakie zabawy można się bawić spędzając czas na dworze ze szkrabem.

2014-04-02 21:56

Moje dziecko w ostatnich dniach bawiło się w piaskownicy i bardzo jej się to spodobało :D Korzystała również z niewielkiej zjeżdżalni brata ciotecznego i przy tym miała dopiero ubaw :)

2014-04-02 21:45

temat na teraz:) jak mojej córce minie wreszcie bunt ubierania się to na pewno długo się bawić będziemy na placu zabaw. mamy obok siebie tez las i w nim trasy do przechadzek i specjalne widziałam takie tory z przeszkodami, jak to ładnie obeschnie to malego wsadzimy w nosidło i mama z Gabi będzie szaleć:)A jak już będzie bardzo cieplutko, to kocyk koszyk z prowiantem dla wszystkich i piknik cała rodzinką. W tamtym roku często sobie robiliśmy wypady, to nad wode to na skałki to gdzieś znowu. A w każdym miejscu bawiliśmy się w małego odkrywcę. Gabi miała wiele radości z tego, więc i w tym roku będę poszukiwać nowych miejsc, a Gabi będzie zgadywać i szukać tego co ja opisuję. Młody poki co jedynie raczkuje więc jeszcze za dużo nie da sie z nim zabaw wymyślić, ale na pewno będzie tez odkrywca nowych rzeczy, piasku, wody stópkami płynącej tez dotknie, w lesie podotyka drzew itd i będę mu opowiadać jak kiedyś robiłam to z Gabi

2013-09-06 17:01

my teraz spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu bo już nie długo zima trzeba korzystać mała uwielbia bawić się w piaskownicy

2013-06-02 13:27

dla większej ilości dzieci troszkę starszych zabawa w berka. Można też pobawić się w gry zręcznościowe np rzut do celu. I fajna zwykla zabawa : wyścig szyszek Miejsce zawodów Wyznaczamy tor zawodów odcinek zaczynający się linią startu i kończący linią mety. Długość toru powinna być dostosowana do wieku startujących. Przebieg zawodów Pozycja startowa Każdy z uczestników kładzie sobie na głowę szyszkę tak by utrzymywała się bez przytrzymywania rękoma. Zawodnicy stają na linii startu. Start Na słowo start ruszają w stronę linii mety. Zwycięzca Wygrywa ten kto pierwszy minie linie mety. Ograniczenia W czasie biegu / marszu nie wolno ręką dotykać szyszki. Jeśli szyszka spadnie z głowy przed linią mety to zawodnik podnosi szyszkę i trzymając ja w ręku wraca za linię startu rozpoczynając marsz od początku. wyścig szyszek znaleziony tu: http://www.cauchy.pl/zabawy/powietrze/3/index.php

2013-05-30 16:22

Fajną zabawą dla większych dzieci na świeżym powietrzu będzie zabawa w tzw ciuciubabkę:) Możemy w to zaangażować np tatę i zrobić z niego ciuciubabkę.I przebieg zabawy: dziecko: Ciuciubabko na czym stoisz? Ciuciubabka: Na beczce. dziecko: A co w tej beczce jest? Ciuciubabka: Kwas. dziecko: Ciuciubabko łap nas!

2013-05-07 12:34

Zabawy : - ciepło-zimno (chowamy przedmiot i wołamy zimno, kiedy przedmiot jest daleko, ciepło kiedy jest blisko, a gorąco kiedy malec znajdzie schowany przedmiot), - turlanie (oczywiście na kocyku i sprawdzonym wcześniej podłożu), - dla starszych maluchów (zawody czyli zadawanie pytań np. kto szybciej podniesie rączki do góry, kto szybciej podbiegnie do ławki, kto znajdzie szybciej kamyczka), - naśladowanie rodziców (klaskanie, łapanie się za nosek, podskoczenie na jednej nodze itp.).

2013-03-06 08:51

My jeszcze nie będziemy chodzić, więc za bardzo nie pobawimy się na powietrzu. Za to będziemy nadrabiać długimi spacerami i kąpielami w baseniku na działce :)

2013-03-05 19:21

ja po części postawie na naturę (ale najwcześniej w przyszłe wakacje jak bedzie wiekszy) tzn poszukamy 4-listnej koniczyny, pobawimy się w poszukiwaczy skarbów, pobawimy się w skoki kto pierwszy ten lepszy, w malowanie patykiem po ziemi czy piachu.