Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Zabawy podwórkowe i nie tylko

Data utworzenia : 2014-02-07 10:29 | Ostatni komentarz 2021-05-05 10:21

konto usunięte

8259 Odsłony
66 Komentarze

Drogie ciocie Lovi, pamiętacie czasy kiedy same byłyście dziećmi? W co najczęściej się bawiłyście w domu, na podwórku itp.? Pamiętam, że kiedyś na dworze można było zobaczyć wiele dzieci bawiących się wspólnie czy to zimą czy latem. Natomiast teraz bywają dni kiedy żywej duszy na placu zabaw nie widać. Dzieci siedzą przed telewizorami lub komputerami, oderwane od prawdziwej realnej rzeczywistości. ----- Zabawy z dawnych czasów, a profilaktyka wad postawy Kikacu (wątek utworzony: 2014-03-05 20:45; połączony 2014-03-07 12:24) Coraz częściej się słyszy, ze dzieci mają wady prawidłowej postawy. Dawniej jak udowodniono było mniej tego typu problemów, za sprawą zabaw. Obecnie dzieci mają co zechcą i więcej czasu spędzają przed tv czy komputerem. Oto lista zabaw, które pomagają w kształtowaniu prawidłowej postawy ciała u dzieci: 1. skakanka 2. gra w gumę 3. hula-hoop 4.wyścig z piłeczką lub jajkiem na łyżeczce 5. przeciąganie liny 6. akrobacje na trzepaku (lub na sznurowej drabince) 7.zośka 8. trampolina 9.wyścigi z książkami na głowie 10 gra w kapsle A Wy może też macie jakieś zabawy, które można by było dopisać do tych które służą profilaktyce wad postawy?

2019-10-01 22:03

Zależy od wieku dziecka tak można wymyślać zabawy dla dziecka. 

Piaskownica, plac zabaw, karmienie kaczek, szukanie i poznawanie kwiatków, berek, chowanego, hulajnoga, rowerek biegowy czy inne rowerki. 

2019-09-13 14:14

Mój 4 latek uwielbia bawić się na dworze wcale nie muszę go namawiać do wyjścia. Mamy swoje podwórko i zawsze ma co robić. Rowery, traktorki, piaskownica, trampolina latem basen. Jesienią grabimy liście czy zbieramy kasztany, zimą odśnieżanie :) nigdy się nie nudzi :D

2019-09-12 22:22

Od zawsze wiadomo jak to jest z naszymi milusinskimi, musza sie dobrze wyszalec. Nie popelniajmy jednak takiego bledu jak wiekszosc rodzicow teraz, pozostawiajac je takim rozrywkom jak same gry komputerowe. W duzej ilosci moga one spowodowac uzaleznienie, a wyjscie z niego moze byc pozniej dosc trudne. Wszystko trzeba umiec dozowac z glowa. Nie zaszkodzi takze troche ruchu na swiezym powietrzu badz wybranie sie na obiekt w stylu Ancymondo - https://ancymondo.pl/ancyscianki gdzie czeka na nas wiele wyzwan. Stawianie im czola moze wyrobic doskonale charakter naszych dzieci.

2019-02-14 17:12

U mnie i mojego rodzeństwa w dzieciństwie królowała gra w klasy :) Polecam zagrać z dziećmi, ćwiczy koncentrację i wspomaga kondycję oczywiście :)

2019-02-11 16:27

Moje dziecko często się bawi w ogrodzie w różne takie dziecięce zabawy, z rówieśnikami. Niedawno wymieniłam meble w ogrodzie na takie https://zumm.pl/nowoczesne-meble-ogrodowe i teraz jest bezpieczniej. A do tego mam stylowy ogród nareszcie tak jak chciałam.

2018-02-06 11:52

Ukochane zabawy z dziecinstwa...

2015-02-24 23:21

I w podchody.

2014-07-24 22:03

berek, w chowanego, czy krokodyl :)