Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Zabawy z dzieckiem w przedziale 6 -12

Data utworzenia : 2013-01-18 15:55 | Ostatni komentarz 2024-01-14 11:15

Iwona

7662 Odsłony
66 Komentarze

Imiona - powiedz dziecku jak masz na imię i wskaż na siebie. Potem powiedz jako ono ma na imię. Po chwili zawołaj do dziecka po imieniu. Stukanie-daj dziecku do ręki np. dwa plastikowe kubeczki. Pokaż maluchowi na drugiej parze kubeczków, że można nimi o siebie obijać i zachęcaj by robił to samo z tymi, które ma w rączce. (Osobiście kupiłam w Kauflandzie kubeczki z których układa się wieżę, od najmniejszego do największego teraz są hitem mojej sześciomiesięcznej córeczki). Gdzie jest...?-Schowaj w dłoni jakiś mały przedmiot, np. kamyk lub koralik. Otwórz dłoń i pokaż go dziecku, a następnie znów ją zamknij. Zapytaj "gdzie jest koralik?", znów otwórz dłoń i pokaż dziecku, że koralik wciąż tam jest, choć przez chwilę nie było go widać.

Konto usunięte

2018-08-10 18:52

Te wierszyki są super! Jutro przetestuję z córą mimo, że pół roczku jeszcze nie ma U nas sprawdza się jak czytam Loomotywe i dotykam nóżek raczki, np w pierwszym wagonie (łapię za paluszek) itd jeśli lokomotywa rusza to i nóżki ruszają do rowerka Dzisiaj czytałam córce Ptasie radio: podobały jej się dziwne dźwięki.

2017-03-14 18:30

1. Zegary Rozmawiają dwa zegary. Tak rozmawia zegar stary – bim bam, bim bam. (trzymamy dziecko za ręce i unosimy je naprzemiennie do słów „bim bam” I młodemu daje znak – tik tak, tik tak, tik tak. (poruszamy rączkami dziecko szybko i rytmicznie do słów „tik tak”. 2. Koncert Tratata, tratata. Moja trąbka głośno gra! (składamy dłonie w tubę i naśladujemy odgłos trąbki) Bam bam bam, bam bam bam – teraz na bębenku gram! (uderzamy rytmicznie w kolana) Niech ten koncert trwa i trwa! Bam bam bam, tra ta ta! (naśladujemy ponownie instrumenty) 3. Paluszki Pierwszy paluszek złapię. (łapiemy pierwszy paluszek dziecka) Drugi lekko podrapię. (drapiemy) Trzeci pościskam czule. (ściskamy) Czwarty rączką otulę. (zaciskamy naszą dłoń na paluszku dziecka. Piąty pomasuję. (masujemy) A rączkę pocałuję! Cmok cmok cmok! (całujemy rączkę) 4. Spacerek Zaraz idę na spacerek – papa! Włożę czapkę i sweterek – papa! I spodenki i kalosze – papa! Jestem gotów już, o proszę – papa! (na każde słowo „papa” pokazujemy gest pożegnania) 5. Zwierzaki Żabka kumka: kum kum kum. (chwytamy dziecko za pierwszy paluszek) Świnka chrumka: chrum chrum chrum. (chwytamy za drugi paliszek) Kózka meczy: me me me. (chwytamy za trzeci paluszek) Baran beczy: be be be. (chwytamy za czwarty paluszek) Każdy z nich już dobrze wie, że się z niunią (imię) bawić chce! (rytmicznie klaszczemy rączkami dziecka) dobrej zabawy!

2016-07-19 13:27

adamos, jak dobrze pamiętam to Twoje maluchy są niewiele starsze od mojej córci. Do tej pory nie pomyślałam o takim stoliczku, a faktycznie może być to fajna sprawa, chyba się rozejrzę. Z zabaw córka uwielbia jak jej śpiewam, ale tak rytmicznie w zależności od tego, jak on akurat reaguje. Raczek nieboraczek również sprawdzony :)

2016-07-17 06:12

U mnie świetnie teraz sprawdza się stoliczek edukacyjny z jednej strony jest pianinko, a z drugiej zabaweczki grające, które trzeba przesuwać, poruszać i grają. Moje chłopaczki chodzą dookoła i się tym bawią. Nieraz ten stoliczek traktują jak pchacz i chodzą z nim po pokoju:)

2016-07-12 15:13

Moja corka 1 lipca skonczyla pł roczku i od jakiegos czasu ( wczesniej ta zabawa nie interesowala ją ) lubi i smieje sie rowniez przy tym zabawe w AKUKU... Duze zainteresowanie wykazuje rowniez podczas zabaw w ktorych ktoś sie chowa i pokazuje ( kiedy np. tata kilka rzy pkazuje sie w tym samym miejscu i nagle pokaze sie z innej strony nasza corcia i tak w pierwszej chwili odwraca glowe w ta strone z ktorej razy pokazal jej sie tata).. Kiedy po chwili zorientuje sie ze tata jest z drugiej strony smieje sie i chce wiecej... Oczywiście zabawy typu wygłupy ( gilgotki, podskoki z corka na rekach czy podrzucanie do gory, energiczne kołysanie, czy kolysanie w kocyku ) mogłyby twrać bez konca.. Zabawa IDZIE RACZEK, NIEBORACZEK,. czy IDZIE KOMINIARZ PO DRABINIE rowniez sprawia mojej corci duzo frajdy i radosci.. Zawsze niezawodne w chwilach placzu w naszym przypadku okazuje sie rowniez podtrzymujac oczywiscie corcie pod poaszkami postawienie jej na nozki.. Corcia bez oporow moze wtedy skakac dowoli i probowac ( jeszcze pokracznie i do tylu ) chodzić.. Od jakiegos czasu corcia uwielbia kiedy sie do niej klaska.. śmieje sie w niebo glosy i sprawia jej to wielka radość. Wszystkie przedmioty ktore chrzuszczą maja z jest strony wielkiie zainteresowanie. Zabawą godna polecenia i poświecenia uwagi jest rowniez nauka.. Podczas roznych czynnosci domowych duzo gestykulowac do malucha przez co bedzie chcial on nasladowac doroslych.. Dziecko uczy sie i jednoczesnie ma frajde kiedy wlaczymy w to troche komizmu.. Corcia kiedy ktos przyjdzie i wyciaga do niej rece i wola ja ona rowniez odpowiada tym samym - wyciaga raczki i smieje sie.. Kiedy chce pic a w zaciegu jej wzroku lezy jej buteleczka wydaje specyficzne zawsze takie same dźwieki.. Kiedy dostanie butelke czy nawet inny przedmiot ktorego sie domagala uspokaja sie..

2016-06-28 13:38

U mnie teraz zaczęła sprawdzać się kostka edukacyjna smily gra, wydaje różne dźwięki synek bardzo się nią interesuje :) Zabawa w idzie raczek niebo raczek też rozwesela go bardzo.

2016-06-13 13:33

U nas bardzo fajnie sprawdza sie piosenka na jagody uspakaja synka i wogole lubi ja bardzo sluchac. Teraz jego glowne zainteresowanie to pelzanie po lozku :)

2016-06-13 12:47

Moja 5,5 miesięczna córeczka ma do zabawy gryzaki, grzechotki i inne. Po 3 miesiącu sprawdzać egzamin zaczęła mata edukacyjna z organkami przy stopach dzięki czemu pobudza to dziecka to ruszania nogami a wtedy gra różna muzyczka. Z czasem jej uwagę przyciągnęły również zawieszki na drążku które mogła łapać i ciągnąć je. Teraz odkryłam całkiem przypadkiem, że nie ma nic bardziej fascynującego i sprawiającego radość mojej córci jak zwykły kocyk i bujanie jej w nim. Śmieje się wniebogłosy, gaworzy i ogólnie jest prze szczęśliwa. Od kiedy zrobiła się bardzo wrażliwa na dotyk uwielbia wyżej wymienione " idzie raczek.. " łaskotki, " prutki " robione buzią i tego typu wygłupy. Uwielbia również słuchać piosenek dla dzieci. jej ulubione to: Misie Pysie, Musia A musia B, Jestem sobie przedszkolaczek,. Witaminki. Rain Rain Go away, Round and round. Nie lubi wolnych piosenek a rytmicznych. Zawsze uśmiecha się i gaworzy. Słucha z zaciekawieniem. Kiedy jej śpiewam sprawia jej to dodatkową frajdę