Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

8 miesiąc - zabawy

Data utworzenia : 2018-12-12 23:21 | Ostatni komentarz 2021-05-05 19:24

Agnieszka.Szymanska-Trpl

2329 Odsłony
31 Komentarze

Mamusie może macie pomysl na zabawy dla 8 miesięcznej pociechy?. Córcia jest z tych bardzo wymagajacych dzieci i szybko traci zainteresowanie,choć zabawek ma od groma... Sa dni ze ciezko ja czymś zadowolić. Klaskanie, zabawy przed lustrem na macie,sa dosłownie na chwilę.

Konto usunięte

2019-01-07 16:56

Tak jak dziewczyny wyżej napisały - takiego maluszka zainteresują zabawy z drugą osobą, a nie zabawki. Ewentualnie jeśli chcesz (ale nie jest to wskazane) to możesz dziecko posadzić przed telewizorem i będziesz miała spokój. Ale chyba nie o to chodzi... Przy takim maluchu zabawy angażują i mamę i dziecko. Możesz razem z dzieckiem pełzać, możesz rzucać mu piłeczkę, a on odrzuci w swoim kierunku, możesz dawać papierek aby upuszczał, możesz pacynką się bawić. To wszystko są super zabawy. My mamy domek z sorterem i powoli uczymy się wrzucać odpowiednio klocki - znaczy ja klocek przystawiam, a córka go wpycha. Mamy też drewnianą zabawkę, w którą powinno się wbijać klocki - młoda nie wbija bo jest za mała, ale za to wyjmuje je :D Piłka - zawsze dobra do zabawy - chociaż przy niej ja muszę dużo chodzić i piłkę zbierać :) Dodatkowo zabawa z piramidkami. I oczywiście tak jak dziewczyny napisały - najlepsze zabawki to te codziennego użytku: opakowanie po Ince, opakowanie po tabletkach (puste pudełeczko zakręcane), butelka po wodzie, drwniana łyżka. My mamy też klawiaturę, której nie używamy i tam młoda zaczyna pisać ;)

2019-01-03 19:50

Mój maluch też ma 8 miesięcy i jest jednym z tych bardziej"żywych" i aktywnych dzieciaków. I powiem tak- właściwie żadna z zakupionych zabawek nie jest w jego guście. I nie jest ważne czy kupię ją ja, czy ktoś z rodziny lub znajomych. Nie liczy się ich cena. Po prostu woli przedmioty codziennego użytku, które teoretycznie nie są zabawkami. Najlepsza jest plastikowa butelka- od kilku juz miesięcy potrafi się nią bawić bardzo długo i nie znudziła się jeszcze. Oczywiście nie jest to jedna i ta sama butelka, tylko co jakiś czas wymieniamy ją na nową, która ma np inny kolor zakrętki. Kolejną jego zabawką jest plastikowa łyżka do formowania kulek z ziemniakow, sałatek czy lodów. Zwykła drewniana łyżka również jest w jego guście i sprawia ogromną radość jej gryzienie. A z zabaw lubi " idzie rak nieborak", przy której śmieje się pięknie i tylko patrzy gdzie pojawi się mój palec. Gdy lezymy przed snem lubi jak opowiadam mu krótkie wierszyki o zwierzątkach. Jednak odkąd syn zaczął wstawac w kojcu, najlepszą zabawą jest właśnie to wstawanie i próby chodzenia.

2018-12-26 22:11

Ja mojego 8miesiecznego kładę na brzuszku kładę się obok i go naśladuje jego bardzo to bawi, często stroje jakieś miny śpiewam mu śmieszne piosenki tańczę z nim lub przed nim, często narywam go pieluszka a on jak najszybciej ściąga, teraz zaczął chodzić to ganiamy się dookoła pufy, lub na czwaraka go ganiam a on ucieka bardzo lubi leżeć jak śpiewam mu głową ramiona kolana pięty i pokazuje też te części ciała, uczę klaskać, skacze my turlamy się często czolga się po mnie łapie za sznurki od bluzy ja mu zabieram tak przedrzeznial go

2018-12-14 14:32

Najważniejsze tak jak dziewczyny wyżej piszą bawić się z dzieckiem a nie dawać mu tylko zabawek.Nawet jeśli teraz te zabawy z pociecha nir trwają najdłużej bardzo wspierają jego rozwój. Jak Antos był młodszy zaczęłam bawić się z nim w akuku, chowając się za przedmiotami, wrzucałam przedmioty do miseczki i mówiłam bam, przytulalam misie itp i teraz sam chowa się za firanke i zaczyna śmiać, podajemy sobie klocki i wrzucamy do garnuszkow, tulimy misie:-) dalej nie trwają te zabawy długo ale widać jak wspierają jego rozwój

2018-12-14 13:29

Ja pamiętam jak bawiłam się z młodszym bratem. Zawsze rozśmieszało go jak chowałam zza koc i wyskakiwałam z niego, albo jak pacynki ze skarpetek robiłam, brałam go na kolana i farbami bazgraliśmy po brystolu, jak raczkował to na sznurku miałam przywiązaną zabawkę i tak sobie chodził i próbował tą zabawkę złapać, potem brałam na ręce brata i robiłam samolot, rzucałam piłeczkami. Sporo jest tych zabaw z małymi dzieciakami.

Konto usunięte

2018-12-13 20:10

Agnieszko, Moja córka też ma 8 miesięcy więc napiszę Ci w co my się bawimy i jak. W tym wieku dziecko jest wymagające i żądne uwagi oraz czasu. Dzieciaczki w tym wieku bardzo dużo i szybko chłoną, ale trzeba je wspierać i uczyć oraz pokazywać nowe umiejętności. Nie będzie tak, że dziecko samo się sobą zajmie, musisz mu poświęcić czas, ale z mojego doświadczenia to czysta przyjemność obserwować uśmiech maluszka gdy zdobywa nowe umiejętności. Rodzaj zabaw zależy od tego czy maluch siedzi. Jeśli tak to masz więcej możliwości, na przykład możecie wrzucać piłki do koszyka/torby/pojemnika/wiaderka. Są też piramidy z plastikowych lub drewnianych kółek- to świetne ćwiczenie manualne dla małych rączek. Możecie turlać piłeczki po dywanie/macie/kocu. Dziecko też powinno jak najwięcej raczkować i jak najdłużej bo wtedy dziecko wykonuje ruchy naprzemienne i połączenia między neuronami w mózgu się wzmacniają. Także raczkujcie jak najdłużej i jak najwięcej. Właśnie piłeczki mogą być zachętą do raczkowania. Są też interaktywne uciekające zabawki, ale zamiast tego może przymocować do zabawki sznureczek i ciągnąć przed dzieckiem zabawkę. Moja córka uwielbia pełzać do smoczka lub laktatora więc najbardziej kuszące są przedmioty codziennego użytku, które nie są dla dziecka dostępne cały czas :) Dzieci lubią również muzykę, dźwięki. Kup córce bębenek, będzie pod wrażeniem gdy odkryje że uderzając dłońmi w bębenek, wydobywa się dźwięk. Świetnie sprawdzi się tamburyn, drewniane grzechotki, cymbałki. Bardzo dużo śpiewamy, opowiadamy, czytamy. Córka lubi wierszyk z pokazywaniem. Słowa brzmią tak: rozmawiają dwa zegary, tak rozmawia zegar stary: bim bam bim bam bim bam (naprzemiennie unoszę raczki córki góra dół - wtedy rechocze), tak rozmawia zegar młody: tik tak tik tak :szybko poruszam naprzemiennie rączkami). Córka lubi tez Lokomotywę, gdy pociąg rusza to i nóżki ruszają, na paluszkach liczymy wagony - staram się o jakieś atrakcje jeszcze przy okazji czytania wierszyków :)). Lubimy zabawy z pieluszką, a kuku, znikające zabawki i spadająca pieluszka. Ostatnio mnóstwo zabawy mamy z pacynką, córka oróbuje ją złapać i bawi się nią, łapie ją ale gdy pacynka mówi to patrzy na mnie - muszę nad tym popracować. Zabaw mamy mnóstwo i wiele z nich powstaje "na gorąco". Spróbuj zwinąć karton w rulon i wrzucić zabawkę/piłkę do niego, Twoja córa też powinna mieć ubaw jak zabawka nagle będzie na nią wyskakiwała. Z imionami również próbujemy. Mówię: mam na imię..., jestem.. i pokazuję na siebie, później na córkę i resztę. Dzięki temu dziecko szybko nauczy się rozróżniać osoby. Przeglądacie się w lustrze? Jeśli tak to super, ale dorzuć dodatkowy element: nakrycia głowy dla siebie i dziecka, powinna być mile zaskoczona :)

2018-12-13 09:51

Agnieszka uważam, że nie ma co się nastawiac, że taki maluszek na dłużej się czymś zajmie. Mój roczniak też zabawkami bawi się max 1o minut i koniec. Uwielbia za to jak w kuchni może poprzestawiac garki itp ale to też nie trwa mega długo bo mu ze względów bezpieczeństwa za długo nie pozwalam:-) słyszałam że są dzieci, które potrafią się czymś dłużej zająć ale to tylko pogłoski :-) moja bratowa ma 2 i 4 latka i mówi, że też jej dzieci nie zajmowały się długo czymkolwiek.