Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Witamina D - bierzcie receptę, bo warto :)

Data utworzenia : 2015-01-22 08:54 | Ostatni komentarz 2023-06-25 20:38

aaasik1

73494 Odsłony
427 Komentarze

Mamy, spieszę donieść o bardzo istotnej informacji, jaką zdobyłam 2 dni temu. Otóż od zawsze dawałam swoim synom witaminę D w kropelkach, taką normalną, kupowaną w buteleczce, nie w kapsułkach (bo kapsułki raz, ze wychodziły dużo drożej, 2 - zdarzyło się kilku moim znajomym, ze to opakowanie - łuska wpadło dziecku do buzi i była jazda, a trzy - kiedy dziecko od maleńkiego wypija kropelki na łyżeczce, potem nie ma problemu, by coś innego podać właśnie w takiej formie, a to cenna umiejętność). Nasza witamina to Devikap. Teraz skończyła mi się witaminka, a że do lekarza się nie wybieraliśmy, więc nie miałam na nią recepty, jak to było zazwyczaj. Pojechałam do apteki i pani mi daje witaminę D za 17,50. Hm, pojechałam więc do drugiej i ta sama historia, więc pytam Panią o moją Devikap, a ona, ze to tylko na receptę, więc pytam, jak jest różnica w tych witaminach, a ona, że żadna, tylko cena. A że mam rodzinnego kilka kroków dalej i receptę się da dostać bez czekania w kolejce, skorzystałam i zamiast 17 zł zapłaciłam za witaminę 3,20!!! Szok. Także drogie mamy, jak będziecie u swoich rodzinnych przy okazji szczepienia, ważenia czy innej choroby, poproście o receptę na witaminkę D, bo po co przepłacać? Ja za tę różnicę kupiłam synkowi puzzle :) Pozdrawiam i czekam na Wasze doświadczenia z różnymi takimi absurdami :)

2015-02-07 23:18

Ja też swojej córce podaję witaminę D właśnie Devikap. Dużo taniej to wychodzi. Pani doktor zaleciła podawanie córce codziennie jednej kropelki. Córka miała problemy z bioderkami i wtedy podawaliśmy 3, a teraz zostaliśmy przy 1.

2015-02-06 08:15

Powiem Wam, że dziwiłam się tej jednej kropelce Devikapu zleconej przez pediatrę, ale teraz już rozwiałyście moje wątpliwości względem jednostek znajdujących się w jednej kropelce.

2015-02-05 22:48

No tak ale wszystkie witaminy D bez recepty dla dzieci mają dawkę 400 jednostek. To jest dawka odpowiednią do codziennej suplementacji. Devikap ma 500 jednostek w jednej kropli czyli więcej dlatego jest na receptę. Nie powinno się przyjmować większych dawek bez konkretnego wskazania nawet za cenę pieniędzy.

2015-02-05 10:33

To prawda, nie należy zapominać, że ilość w jednostkach wit. D może być inna w zależności od preparatu. Dlatego trzeba zawsze sprawdzać ulotkę i pytać o odpowiednią dawkę lekarza pediatrę.

2015-02-05 10:22

Drogie mamy zwróćcie uwagę ze w jednej kropli witaminy devicap jest więcej witaminy D niż w jednej rybę wyciskanEj. Jeśli nie ma wskazań od lekarza do zwiększonej ilości to po co dziecko chemia faszerowAC. A jeśli chodzi o cebion to jest albo zwykły i to jest sama witamina C. Można przechowywać w temperaturze pokojowej albo cebion multi I to jest zestaw witamin.pprzechowujemy go w lodówce. Proszę zwrócić na to uwagę.

2015-01-30 17:40

Kropka chyba nie podajesz i cebionu, i wit. D jednego dnia? To albo to, ponieważ Cebion Multi ma odpowiednią dawkę wit. D i podając dodatkowo wit. D można ją przedawkowac..

2015-01-28 12:40

Mi w szpitalu też zalecali aby wit. d dawać rano. Aczkolwiek ja daje wieczorem, bo rano zbyt często zapominałam.... Kropka, czasami różnice w cenie pomiędzy aptekami to jest dopiero skandal...np. Delicol (pomaga w trawieniu laktozy u maluszków) w jednej aptece cały czas kupowałam za 48 zł (!), poszłam do innej któregoś razu bo było po drodze i zapłaciłam 29 zł - aż nie mogłam uwierzyć!

2015-01-28 12:34

Halina dajesz rano witaminę d3 ? bo z tego co wiem to daje sie ja wieczorem kiedy dziecko nie wychodzi juz na dwór. Aaasik1 różnica straszna ! ja tez daje małej w tych kapsułkach, ale jutro idę z nią do kontroli więc wezmę recepte - kurcze przy moim dochodzie 1000 zł liczy sie każda złotówka, ja u siebie jak kupuje wit d i cebion multi to płacę za wszystko coś koło 32 zł normalnie złodziejswo