Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Żółtaczka u niemowlaków

Data utworzenia : 2013-02-22 12:22 | Ostatni komentarz 2020-07-31 21:37

klamerka123

23654 Odsłony
33 Komentarze

Skóra noworodka jest różowa, ale zaledwie w 3-4 dniu po urodzeniu może zabarwić się żółto. Jest to tak zwana żółtaczka noworodków. Żółtaczkę tę spotyka się bardzo często.. Żółtaczka nie jest chorobą, nie wymaga ona leczenia. Przyczyną jest niedojrzała i niedostateczna czynność wątroby, jak również rozpad czerwonych ciałek krwi, których liczba, jest dość duża w życiu płodowym. W czasie żółtaczki dziecko nie gorączkuje, jest tylko mniej ruchliwy,senne, większość dzieci nie traci apetytu, po 6-8 dniach żółtaczka przechodzi. W leczeniu efekty daje naświetlanie promieniami ultrafioletowymi. Noworodka kładzie się w szczelnie osłoniętym łóżeczku (wcześniaka - w inkubatorze) pod lampą ultrafioletową. Na oczy zakłada mu się specjalne okulary. Jest przerywana na czas karmienia i zabiegów medycznych. Najczęściej efekty są już w 1-2 dobie naświetlania.

2019-10-11 10:53

U mnie przy wypisie była widoczna żółtaczka a potem długo się utrzymywala ale nie pogłębiała się 

2019-10-10 17:21

Przy zoltaczce trzeba wybudzac na karmienia, bo dzieci są ospale i same się nie domagają. 

Czy przy wypisie nie było jeszcze nic widać?

 

Jak ja leżałam to każdy mowil aby się nie spieszyć jak nie każą z wypisem, bo potem jest problem jak trzeba wrócić, a wtedy już matka nie ma miejsca.

2019-10-06 23:44

Magicznypazur a ma twarz i całe ciało zażółcone? Bo moja jedynie twarz miała tak widocznie żółta i powiedzieli że to dopuszczalne. A długo się utrzymywało. Pamiętaj że im częściej będziesz karmić dziecko tym szybciej będzie spadać bilirubina. Wiadomo że wtedy dziecko jest ospale ale trzeba budzić i karmić..poczytaj jeszcze sobie trochę o tym

https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/prawidlowyrozwoj/rozwojfizyczny/52302,zoltaczka-noworodkow

2019-10-06 18:31

Odświeżam wątek. Zauważyłam jeszcze w szpitalu, że moja córeczka robi się żółta. Po przyjściu do domu żółtaczka się nasiliła i obecnie mała jest bardzo ospała, mało płacze, potrafi ciągiem przespać 5 godzin i zbytnio nie wołać, że jest głodna. Dziś w nocy po 5 godzinach musiałam ją wybudzić, bo kurczę aż strach, że sama nie chce wstać. Położna powinna przyjść jakoś na dniach to o wszystko jej wypytam, jak postąpić dalej, bo nie ukrywam martwi mnie ten fakt.

2017-05-03 12:50

Hej, a u mnie było tak: moja córeczka przy wypisie ze szpitala miała poziom bilirubiny 10 ale po dwóch tygodniach od porodu położna zauważyła że Marcelinka jest zażółcona. Zrobiliśmy badanie poziomu bilirubiny i wyszło 15 jednostek! Oczywiście od razu odbyliśmy wizytę u naszego pediatry który skierował nas na naświetlania do szpitala. Ja nie chciałam wylądowac z tak małym dzieckiem w szpitalu na parę dni. Wiadomo że może się przytrafic jakaś infekcja, nawet poważna, nie mówiąc już o totalnym braku intymności.. Wprawdzie lekarz nalegał ale postanowiłam poszperać w internecie i okazało się że można wypożyczyć lampę do fototerapii do domu i ponaświetlać samemu dzidzię. Wprawdzie pediatra straszył że te lampy z wypożyczalni nie działają, to postanowiliśmy z mężem spróbować. Po dwóch dobach naświetlania poziom bilirubiny spadł nam do 9 jednostek i nie musieliśmy wylądować z dziidzią w szpitalu. Nie muszę dodawać że nasz lekarz był bardzo zaskoczony dobrym wynikiem domowego naświetlania :) Jeśli macie ten problem nie dajcie się od razu wypchnąć do szpitala. Można spróbować fototerapii domowej.

2014-07-24 22:30

Żółtaczka bardzo często występuje u noworodków. Moje dzieci akurat nie miały żółtaczki. Ale dziecko dziewczyny z którą leżałam na sali było całe żółte.

2014-07-24 21:33

MOja corcia bylo lekko zolta, nie byla naswietlana w szpitalu, jedynie na wizycie pielegniarki w domu zwrocila na to uwage i mowila zeby mala wystawiac na slonko.

2014-07-24 20:54

mój synek miał naświetlania w szpitalu przez dobę bo męczył się długo z żółtaczką na 7 dobę pojechaliśmy nareszcie do domu