Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Szczepienia ochronne dzieci

Data utworzenia : 2013-02-06 17:24 | Ostatni komentarz 2021-02-02 22:50

Redakcja LOVI

57252 Odsłony
373 Komentarze

Spodziewasz się maleństwa lub właśnie pojawiło się na świecie? Nie zapomnij o regularnych, obowiązkowych szczepieniach chroniących dziecko przed groźnymi chorobami. Sprawdź, dlaczego warto szczepić, jakie szczepionki wybrać i jak zaradzić odczynom poszczepiennym. Zapoznaj się z aktualnym Kalendarzem szczepień na 2013 rok. ----- Mamy jakie szczepienia wybrałyście? Jak zachowywały się wasze maluszki po szczepieniu?

2013-02-03 17:14

Ja szczepie swoja córke tylko podstawowymi szczepionkami,tyle że wybrałam skojarzone by uniknac 3 nakłóc bo moja córka zle znosi klócia...Nie szczepie na Pneumokoki,Rotawirusy itp bo według mnie niema to sensu.Córka nie idzie do żłobka więc Pneumokokami ma znikome szanse sie zarazic,Rotawirusy to bezsens według mnie bo jest za duzo odmian tego wirusu...Zresztą rotawirusy nie sa smiertelne,najwyzej pojdziemy na 3 dni do szpitala by małej nie odwodnic-ale to nie koniec świata.Przeraziły mnie skutki uboczne szczepień gdy o nich poczytałam,nie chodzi mi wcale o ich cene ale te skutki uboczne...Moja mała po podst skojarzonej zareagowała strasznie,do konca dnia płakała i byla niespokojna,nie chciala jesc...Dlatego wole jej tego oszczedzic i nie chce zafundowac jej dodatkowych atrakcji po zalecanych szczepionkach.Więc szczepie tylko podstawowymi ale skojarzonymi...

2013-02-03 13:28

My wybraliśmy płatne 5 w 1 i nie żałujemy z mężem swojej decyzji. Na nic innego się nie zdecydowaliśmy. Po szczepionce ulgę przynosi żel Altacet Junior. Na opakowaniu pisze, że stosuję się go powyżej 3 roku życia, lecz proszę się tym nie sugerować. Dodatkowo można go później wykorzystać przy ukąszeniach owadów, stłuczeniach i siniakach.

2013-01-27 11:19

karzdy podchodzi inaczej choc ja pierwsza zaszczepilam refundowana to mala plakala i sie tesciowa wtracila ze mamy kupywac i zawsze zaczela z nami jezdzic na szczepienia by dopilnowac tego

2013-01-27 08:28

My wybraliśmy refundowane + rotawirusy (600zł) za które zapłaciliśmy z dodatkowego becikowego. Refundowane bo stwierdziliśmy, że może i są te 3 wkłucia ale maluszek szybko o tym zapomina i jeśli będzie je dobrze znosił to nie ma sensu kupować skojarzonych. I do tej pory odpukać ani razu nie mieliśmy gorączek, itd. Następne szczepienie po skończonym roczku i myślę, że nadal będzie dobrze. Wiele koleżanek które kupiło skojarzone to ich maluchy gorączkowały, oczywiście to nie jest regułą ale jakiś związek może ma.

2013-01-26 21:39

ja wybrałam 5w1. innych dodatkowych nie dawałam,bo położna,fajna babka odradzała.Mówiła,ze byla na spotkaniu na temat szczepionek i lekarz,jakis profesor prowadzacy powiedzial,ze swoich dzieci nie zaszczepilby na te dodatkowe choroby,te spoza obowiazkowych. córka miała 3 dawki,po zadnej nie zauwazylam skutkow ubocznych.zadnej goraczki,obrzeku itp. ale i tak strasznie mnie te szczepienia stresuja,bo czytam rozne opinie i historie,wiec modle sie by z nia było dobrze. ale przy refundowanych tak samo bym sie martwila.

2013-01-26 13:30

Szczepienia to bardzo trudny temat. Co lekarz to opinia, co dziecko to inna reakcja. Wiadomo, każda z nas chce dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Ja wybrałam refundowane. Mała co prawda gorączkowała i to bardzo, ale nie uważam, ze to dlatego, że te szczepionki były złe tylko dlatego, że jej organizm akurat tak z tym walczył. Była senna i osłabiona. Ale na zdrowy rozum - jej organizm walczył z czterema chorobami! Wierze, że zrobiliśmy dobrze wybierając te szczepionki. Szczepienia skojarzone są dla mnie wielką zagadką. Część lekarzy poleca, inni odradzają. Nasza Pani doktor nie przekonywała za bardzo, ale i nie odradzała... Ja boję się ich konsekwencji. Te refundowane są dostępne od wielu lat, dostawaliśmy je my i wszystko jest dobrze. Poza tym w Stanach Zjednoczonych zostały wycofane. No i znowu co ludzie to inne opinie :( Myślę, że każda z nas, jeśli już podjęła decyzję o rodzaju szczepionki powinna się jej trzymać i wierzyć, że dobrze zrobiła:)

2013-01-24 14:26

Różnie jest z tymi szczepionkami,zawsze nie zależnie czy są to refundowane czy też skojarzone mogą wywołać różne reakcje u naszego dziecka.Ja konsultowałam ten temat z 3 lekarzami przy 1 córce ,postanowiliśmy że szczepimy ą 5w 1.Moja córka raz tylko miała stan podgorączkowy,ale to raczej z powodu tego,że poruszyła mi nóżką podczas szczepienia.Teraz szczepię tak samo,właśnie 2 dni temu mieliśmy 2 szczepienie,była tam również pani z ktorą razem chrzciłyśmy opowiadała mi jak po pierwszym szczepieniu malutkiej zapuchły obie nóżki była na coś najwidoczniej uczulona ona szczepiła zwykłą.Emilka oba szczepienia przeszła bardzo dobrze nawet nie potrzebny był altacet.Napewno Każda z nas niezależnie czy szczepi refundowanymi czy skojarzonymi chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Ps. zawsze odmawiam zdrowaśki po szczepieniu bo nie ukrywam ,że stresują mnie szczepienia bardzo

2013-01-24 14:01

U nas na szczęście takie obrzęki się nie pojawiły, ale pielęgniarka nam polecała również altacet żel :)