Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

USG jamy brzusznej i przezciemiączkowe

Data utworzenia : 2013-09-24 16:52 | Ostatni komentarz 2022-10-14 10:09

SamantKa

8866 Odsłony
51 Komentarze

Co sądzicie na temat profilaktycznych badań USG brzucha i główki? Czy jest to potrzebne i czy warto z możliwości takiego badania skorzystać? A może uważacie, że takie badanie powinno być zalecane tak jak USG stawów biodrowych?

2014-04-09 09:42

justin1983 szara rzeczywistość oni na podstawowe leczenie nie maja do specjalistów trzeba czekać długie miesiece z dziećmi więc na pewno takie badania szybko nie będą standardem.

2014-04-07 13:58

Być może , ponieważ innych przyczyn wskazujących do wykonania tego badania nie było, w każdym razie jestem nie miło zaskoczona, że takie badania nie są standardem.

2014-04-07 13:38

justin nie takie badania to nie sa badania przesiewowe wykonywane u każdego noworodka, może akurat szpital w którym rodziłaś miał jakieś finanse na przeprowadzanie takich badań lub lekarz neonatolog który się wami opiekował takie badania zlecił z jakiś przyczyn:)

2014-04-07 13:35

kusia_ss to jestem bardzo zdziwiona. ponieważ mój syn, który urodził się 6 lat temu usg jamy brzusznej i usg OUN miał wykonywane w szpitalu po urodzeniu, dlatego myślałam że takie badanie jest standardem u noworodków.

2014-04-07 13:28

justin1983 niestety nie robią (a przynajmniej nie w każdym szpitalu). Zazwyczaj robi się te badania tylko z jakichś konkretnych wskazań (np. z powodu niedotlenienia, okręcenia pępowina, czy wcześniactwa). Osobiście uważam, że usg główki i jamy brzusznej powinno być standardem tak jak usg stawów biodrowych.

2014-04-06 09:15

A to takich badań nie robią w szpitalu bezpośrednio po urodzeniu???

2014-03-30 10:24

Nam lekarz rodzinny zlecił USG jamy brzusznej. Wykryło nam niewielkie zmiany w nerkach, które niby po 6 miesiącu powinny zaniknąć, ale mamy za te parę miesięcy badanie powtórzyć. Uważam że warto takie badania wykonać, bo nigdy nie wiadomo co się dzieje wewnątrz organizmu dziecka. Nie wszystko można zobaczyć gołym okiem.

2014-03-16 15:18

kusia poki co na takie zmiany sie nie zapowiada - wielka szkoda ..sami nie wiedza jaka krzywde niektórym dzieciaczkom wyrzadzaja w ten sposob ..dopoki w polsce nie ma stanu krytycznego nic robic nie beda bo NIE MA NA TO FUNDUSZY :)