Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1034 Wątki)

Czy usuwać nadżerkę? (jaka cena)

Data utworzenia : 2019-03-11 18:04 | Ostatni komentarz 2023-12-28 13:01

justkejt

2478 Odsłony
32 Komentarze

Hej, okazało się, że mam nadżerkę, chyba pojawiła się po porodzie, cytologia wyszła ok, gin powiedział mi, że nie ma konieczności jej usuwać, ale też jest taka opcja. Chyba jednak się zdecyduję bo dość mocno bolą mnie jajniki i mam plamienia, ale chciałabym to zrobić prywatnie i jak najmniej bolesną metodą , czy któraś z was miała ten zabieg i orientuje się jakie ceny są prywatnie?

2019-07-25 20:03

Jakie są objawy takiej nadrzerki???

2019-06-05 18:32

Ja usuwałam nadżerkę po pierwszym porodzie, bo niestety mi się zrobiła. Miałam wymrażaną i robiłąm to na NFZ i nie narzekam. Co prawda zabieg nie należy do przyjemnych - sam w sobie nie boli, ale mnie np. bolało wkładanie tych wzierników , czy jak to tam się fachowo nazywa, ale sam zabieg nie boli. Natomiast nieleczona nadżerka może być groźna i powodować raka szyjki macicy. Więc jeśli lekarz zaleci ją wymrozić/wypalić, to warto się nad tym zastanowić.

2019-06-05 18:32

Ja usuwałam nadżerkę po pierwszym porodzie, bo niestety mi się zrobiła. Miałam wymrażaną i robiłąm to na NFZ i nie narzekam. Co prawda zabieg nie należy do przyjemnych - sam w sobie nie boli, ale mnie np. bolało wkładanie tych wzierników , czy jak to tam się fachowo nazywa, ale sam zabieg nie boli. Natomiast nieleczona nadżerka może być groźna i powodować raka szyjki macicy. Więc jeśli lekarz zaleci ją wymrozić/wypalić, to warto się nad tym zastanowić.

Konto usunięte

2019-06-05 08:59

Nadżerkę mam od jakiś 15 lat. Wiem o niej od pierwszej wizyty u ginekologa. Cały czas jest taka sama - nie powiększa się i nie zmniejsza. jedynymi objawami na jakie mogę się skarżyć to upławy, ale z drugiej strony dzięki temu nie narzekam na suchość ;) Lekarz mi kiedyś powiedział, że można ją wypalić lub wymrozić, ale wtedy będzie niebezpieczeństwo, że będę odczuwała suchość i seks nie będzie przyjemny (podobno sporo Pań mu się na to skarżyło). lekarzy zmieniałam już kilka razy i każdy mówi, że skoro cytologia jest ok, mi nie przeszkadza to najlepiej nie ruszać. justkejt - jesteś pewna, że ból jajników jest od nadżerki?

2019-05-23 22:32

Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach z nadżerką, bo podczas pobierania cytologii pielęgniarka również zwróciła mi uwagę, że mam nadżerkę po ciąży... cytologia wyszła ok, a z nadżerką miałam iść prywatnie. ale nie mam zupełnie żadnych dolegliwości i jakoś tak to odwlekam:/

2019-03-13 23:45

Mi lekarz ginekolog wykrył nadzerke akurat w czasie ciąży.robilam cytologie i wszystko ok. Mówił że po ciąży się zajmiemy tą nadzerką.ale też nie wiem czy to jest jakiś sens z nią coś robić. Wiem że jest leczenie farmakologiczne i wypalanie.

2019-03-12 10:33

Ja też miałam, sama znikła. :)

2019-03-11 20:00

Ja miałam nadzerki kilka razy i sama znikła.