Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Witamina D

Data utworzenia : 2013-04-18 23:18 | Ostatni komentarz 2023-01-23 20:44

Redakcja LOVI

40342 Odsłony
390 Komentarze

Witamina D to jeden z bardzo ważnych związków dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju dziecka od jego pierwszych dni życia. Jej niedobór jest przyczyną krzywicy. O wchłanianiu witaminy D, produktach będących jej naturalnym bogactwem oraz suplementacji przeczytaj w artykule położnej Kamili.Kotowicz. ----- Magda-1982: Czy podajecie cały czas wit D., czy tylko może w zimie, lub ograniczacie się tylko do diety bogatej w tą witaminę?

2022-09-22 20:53

Aniss ale nie zawsze chcą ci wypisać te leki na receptę a jak mam dzwonic i non stop się prosić o receptę to wolę kupić w aptece bez recepty 

2022-09-21 13:26

elewarka chyba cały czas starsza córka ma 10 lat i bierze codziennie opstatnio miała przerwe bo lato i robiac badania d3 okazało sie że ma zbyt niski poziom ;/

poza tym ja dorosła i też mam zalecone 2000 dawki d3 aby przyjmowac codziennie;)

 

 

Ja dzieciom podaje głównie devikap jest na recepte i dużo bardziej sie opłaca przede wszystkim lek a nie suplement.

2022-09-19 17:50

Nam bardzo dobry lekarz znany i szanowany kiedyś powiedział że w naszym klimacie nie da się przedawkować witaminy D i na pewno taka witamina dziecku nie zaszkodzi :) 

2022-09-19 16:51

Dziewczyny dzięki właśnie przypomniałyście mi że musze jeszcze kupić witamine D dla córeczki jaks ię urodziny :D niby człowiek myśli o wszystkim a jednak potrafi przeoczyć wazne kwestie :)

2022-09-19 12:19

Witaminę D starszym dzieciom podaje wtedy gdy jest zima i jesień. Jak już jest cieplej i dużo spacerujemy po słońcu to już nie podaje. Przede wszystkim ważne jest podawanie witaminy D niemowlakom w pierwszym roku., a jeżeli chodzi o badanie to nigdy nie robiłam. U mnie podczas szczepień pediatra zawsze badał dziecko i sprawdzał ciemiączko. Zbyt duże ilości wit D mogą zaszkodzić.

2022-09-19 12:05

A do jakiego wieku powinno się podawać Wit D?

2022-09-18 17:15

Ja podaję witaminę D cały rok znaczy odstawiam na okres wakacyjny, jeszcze nigdy nie robiliśmy takich badań na witaminę D 

2022-09-17 17:35

Nam do roku całkowicie kazali odstawić witaminę D żeby sprawdzić dietę przy refluksie i ponoc przy alergii nie wskazana jest . Tak nam zalecił pediatra